Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5853
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Łomnicka (częściowo) doczeka się remontu

Piątek, 19 grudnia 2014, 9:03
Aktualizacja: Sobota, 20 grudnia 2014, 7:57
Autor: Angela
Jelenia Góra: Łomnicka (częściowo) doczeka się remontu
Fot. Angela
Do końca przyszłego roku ulica Łomnicka w Jeleniej Górze zostanie wyremontowana, ale tylko częściowo. – Będzie to pierwszy etap remontu tej ulicy na odcinku od ul. Wincentego Pola do przejazdu kolejowego – mówi Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. W ostatnich dniach miasto otrzymało dofinansowanie na to zadanie w kwocie ponad 5 mln 800 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego, czyli około 85 procent wartości inwestycji.

– To zadanie zostało też wybrane do dofinansowania z programu rządowego tzw. schetynówek, ale wybraliśmy wariant PRO, bo jest on dla nas bardziej opłacalny – mówi Jerzy Łużniak, wiceprezydent Jeleniej Góry. - W ramach prac powstanie zupełnie nowa nawierzchnia, kanalizacja deszczowa, oświetlenie oraz chodniki dla pieszych i cyklistów – wymienia wiceprezydent.

Niestety na II etap prac trzeba będzie poczekać. - Wystąpimy z wnioskami o kolejne dofinansowanie, ze "schetynówki" na remont odcinka od przejazdu kolejowego do końca ulicy, ale kiedy pozyskamy środki i rozpoczniemy prace, nie wiem - mówi Czesław Wandzel. Koszt II etapu jest porównywalny z pierwszym.

O konieczności remontu ulicy Łomnickiej mówiło się od kilku lat, jednak ciągle brakowało na ten cel pieniędzy. - Ulica Łomnicka to ujma dla miasta i powód do wstydu – pisali w lipcu minionego roku przedstawiciele zarządu Rady Osiedla Łomnickiego w Jeleniej Górze, którzy w tej sprawie wysłali list do prezydenta Marcina Zawiły z wnioskiem o kompleksowy remont ulicy wraz z budową chodnika.

W liście Rada Osiedla Łomnickiego pisała, że stan drogi jest bezpośrednim zagrożeniem dla życia, zdrowia i bezpieczeństwa dla jej użytkowników, a swoim wyglądem przypomina polną drogę. „Wystające na drogę drzewa, korzenie wchodzące wprost na jezdnię, tysiące dziur, brak poboczy i chodnika, brak możliwości wyminięcia się dwóch większych aut – to są cechy tej drogi”.

Z mieszkańcami zgadzali się zarówno: zarząd dróg i mostów (który łatał ulicę na bieżąco), jak i władze miasta. Teraz pewne jest już, że część ul. Łomnickiej się zmieni. Miejmy nadzieję, że na tym się nie skończy...

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group