Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5901
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lokatorzy z ul. Kopernika mają dość sklepu z dopalaczami

Środa, 3 grudnia 2008, 8:55
Aktualizacja: 8:56
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Lokatorzy z ul. Kopernika mają dość sklepu z dopalaczami
Wybita szyba w sklepie z dewocjonaliami to sprawka chuliganów. Mieszkańcy twierdzą, że po otwarciu funshopu łobuzów przy ul. Kopernika jest więcej.
Fot. TEJO
Niewiele minęło od chwili otwarcia sklepu z „legalnymi” środkami odurzającymi, a funshop już budzi protesty wśród sąsiadów. Postulują, aby placówkę zamknąć lub przenieść gdzie indziej.

- Nie chcemy mieć kolejnych narkomanów albo przyszłych narkomanów itp. pod naszymi oknami – pisze dziś do nas pani Ewa, jedna z lokatorek domów przy ulicy Kopernika. Inni jeleniogórzanie z tego zakątka starego miasta potwierdzają, że już i tak na niebezpiecznej ulicy Kopernika po otwarciu placówki zrobiło się jeszcze gorzej. – Bandy dziwnie zachowującej się młodzieży to już niemal codzienność, a najgorzej jest przed weekendem – mówi jeden z lokatorów kamienic. – Dochodzi do tego, że boimy się wyjść wieczorem, a bezpieczeństwa nie poprawiają zalegające nad ul. Kopernika ciemności.

Obsługa sklepu zapowiadała, że każdy – bez względu na wiek – przy zakupie dopalaczy będzie musiał okazać dowód osobisty. I – jak się dowiedzieliśmy – nieletni nie ma szans, aby kupić tam rozmaite substancje, które – choć nie są oficjalnie zakazane – mają działanie podobne do narkotyków.

Policyjne patrole zwracają baczną uwagę na to miejsce, tym bardziej, że znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie pubu znanego z licznych awantur. Na ulicy Kopernika często dochodzi też do aktów wandalizmu: chuligani tłuką witryny sklepów urządzonych w przyziemiu budynków.

Sąsiedzi funshopu mają go już dość, ale szanse, że sklep zmieni lokalizację, są nikłe. Nie można tego nakazać odgórnie, a zamknięcie placówki nie jest możliwe póki nie dojdzie tam do czynu zakazanego. Na to obsługa sieci angielskich sklepów z dopalaczami jest szczególnie uczulona i robi wszystko, aby nie popełnić błędu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group