Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4482
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lodowiska z niedźwiadkami i dyskoteką

Czwartek, 29 grudnia 2016, 7:17
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2016, 9:21
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Lodowiska z niedźwiadkami i dyskoteką
Amelia Mysłek i Wiktoria Wróblewska z Jeleniej Góry chwalą Białego Orlika przy Al. Jana Pawła II
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Otwarte są dwa z trzech jeleniogórskich lodowisk: przy II LO w Cieplicach i przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy Al. Jana Pawła II. – Ślizgawka przy Szkole Podstawowej nr 13 przy ul. Piotra Skargi jest mrożona i jeśli pogoda „nam pomoże”, ten Biały Orlik zostanie udostępniony na weekend – mówi Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor MOS w Jeleniej Górze.

Co ważne, po prośbach naszych Czytelników, MOS kupił trzy niedźwiadki do nauki jazdy na łyżwach, które na miejskich lodowiskach mają się pojawić na dniach. W planach jest natomiast dyskoteka…
Jak już informowaliśmy, pierwsze lodowisko otwarto przy Al. Jana Pawła II. Natomiast od 22 grudnia br. można na łyżwach pojeździć również w Cieplicach.

- Przy Szkole Podstawowej nr 13 mieliśmy awarię agregatu, którą na szczęście udało się szybko usunąć, więc lód już się mrozi – mówi dyrektor Ireneusz Taraszkiewicz. – Zmrożenie całego lodowiska czyli kilkunastu warstw lodu jednak trwa. Mamy nadzieję, że ten obiekt uda nam się udostępnić mieszkańcom jeszcze w tym tygodniu, ale wszystko zależy od temperatury i pogody. Póki co, można korzystać z dwóch otwartych ślizgawek, ale w ostatnich dniach deszcz i silny wiatr nie zachęcały do korzystania z tych atrakcji. Teraz jest już przyjemniej, więc serdecznie zapraszamy do korzystania z tych obiektów – dodaje Ireneusz Taraszkiewicz.

Lodowiska są czynne d poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 20.00 z przerwami technicznymi (* I kwarta 8.00-11.00 * II kwarta 12.00-14.00 * III kwarta 15.00-17.00 * IV kwarta 18.00-20.00), a
w soboty i w niedziele od godz. 10.00 (* I tercja 10.00-13.00 * II tercja 14.00-16.00 * III tercja 17.00-20.00). Obiekty będą czynne również 1 stycznia 2017 roku!

Z atrakcji najchętniej korzystają dzieci i młodzież. – Ja jeżdżę od maleńkiego, bo jest to świetna zabawa, a tutaj przychodzę, jak mam wolny czas – mówiła Amelia Mysłek z Jeleniej Góry. – Jeździłam tu nawet kiedy padało i wiało – dodała 11-latka, którą spotkaliśmy na lodowisku przy Al. Jana Pawła II z koleżanką Wiktorią Wróblewską.

Specjalnie na lodowisko przyjechały z Mysłakowic Alina Drak z siostrą Emilią i koleżanką Olą Zdzińską. - Ja byłam tu również wczoraj, a dzisiaj namówiłam koleżankę i siostrę, bo to naprawdę super zabawa – mówiła Alina.

Przy Al. Jana Pawła II oraz na lodowisku przy „Trzynastce” wstęp jest darmowy. Jedyny koszt to wypożyczenie łyżew, za co dorośli zapłacą 5 zł, a dzieci i młodzież 3 zł. W Cieplicach natomiast do wypożyczenia łyżew dorośli muszą doliczyć 10 zł za wstęp (dzieci i młodzież wchodzą za darmo).
Nowością w tym roku są niedźwiadki do nauki jazdy na łyżwach, o które za naszym pośrednictwem wnioskowali mieszkańcy. - Cały czas wsłuchuję się w głosy ludzi i jeśli tylko jest taka możliwość, doposażamy obiekty w potrzebny sprzęt – mówi Ireneusz Taraszkiewicz. – W tym roku zamówiliśmy trzy niedźwiadki do nauki jazdy na łyżwach dla dzieci (koszt każdego to 1300 zł). Na dniach mają one do nas dotrzeć. Na początek będzie po jednym na każdym lodowisku, ale jeśli będzie większe zapotrzebowanie, dokupimy kolejne – dodaje I. Taraszkiewicz.

Dyrektor MOS w planach ma również zorganizowanie na każdym z lodowisk dyskotek prowadzonych przez DJ-ów, ale póki co, szczegóły trzyma w tajemnicy.

Aktualne informacje na temat działań prowadzonych przez MOS można śledzić na stronie: www.facebook.com/mosjg

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group