Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 9332
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Listopadowe refleksje w Radio KSON

Czwartek, 29 października 2020, 9:00
Autor: Radio KSON/TS
Jelenia Góra: Listopadowe refleksje w Radio KSON
Fot. Radio KSON/TS
Zdawałoby się, że radio KSON ma za sobą najtrudniejszy okres organizacyjny – mówi dziennikarka Katarzyna Pietuszko. Przypomnijmy, wystartowaliśmy przed 2 laty, a nowoczesne studio radiowe i tv to zasługa dofinansowania Narodowego Instytutu Wolności, w ramach projektu „Przez media do integracji”.

Przez te dwa lata zmieniła się trochę kadra, w miejsce weteranów pojawiają się młodzi technicy, montażyści i kandydaci na dziennikarzy, w tym niepełnosprawni, co nas bardzo cieszy.

Od września tego roku, w ramach wspomnianego projektu, nadaliśmy 40 audycji poruszających sprawy społeczne, obywatelskie, Mówiliśmy o ważnych inicjatywach i przedsięwzięciach na rzecz regionu, także o zdrowiu, turystyce, oczywiście też pandemii. Największą popularnością cieszył się cykl „Obywatel w urzędzie”, w ramach którego prezentowaliśmy działania poszczególnych samorządów województwa dolnośląskiego. Jeszcze w tym roku, na wyraźne oczekiwanie naszych słuchaczy, przedstawimy strukturę i działanie Urzędu Miasta w Jeleniej Górze i omówimy zmiany, jakie przyniesie od stycznia 2021 roku reorganizacja powiatu karkonoskiego.

Z satysfakcją odnotowujemy otwartość wielu urzędów i instytucji na, czasem trudne, dziennikarskie rozmowy w studiu i w terenie. Chętni do polemik są przede wszystkim włodarze mniejszych jednostek samorządowych Kotliny Jeleniogórskiej takich, jak: Karpacz, Szklarska Poręba, Mysłakowice. Gryfów Śląski, Kowary czy Jeżów Sudecki. Marzy nam się, aby wszystkie instytucje, w tym także urząd naszego miasta, były równie otwarte. Radio KSON jest przecież radiem obywatelskim, a dobrze poinformowani mieszkańcy mają szansę stać się autentycznymi współgospodarzami, a na tym władzy przecież powinno zależeć najbardziej. Monitoring transparentności działań urzędników to również zadanie statutowe KSON, będącego wydawcą mediów.

Cieszymy się z kontaktów ze słuchaczami, którzy do nas dzwonią i piszą, zgłaszając również sprawy interwencyjne-żadnej z nich nie chowamy pod zielone sukno.

Jest zapotrzebowanie na swoisty koncert życzeń, czego domagają się głównie seniorzy.

Młodsza część słuchaczy z zainteresowaniem odbiera nasz program motoryzacyjny, przygotowywany przez Jerzego Dworaka, który jako prawnik prowadzi także magazyn „Prawo bliżej Ciebie”.

Seniorzy z ogromnym entuzjazmem przysłuchują się audycjom znanego dziennikarza wrocławskiego Leszka Kopcia, który w swoich audycjach przenosi nas w świat muzyki z minionych lat.

Zadbaliśmy o to, aby w przyszłym roku, w ramach projektu, znalazły się środki głównie na działalność dziennikarską. To niezwykle ważne, ponieważ oferty współpracy z Radiem KSON złożyli dziennikarze z terenu całej Polski, a internetowe radio nie zna przecież granic. Zatrudnieniu części z nich sprzyja możliwość dofinansowania ich wynagrodzeń ze środków PFRON. Z tego powodu, między innymi, mile widziane są osoby niepełnosprawne.

W listopadzie, miesiącu refleksji, w ramach cyklu „Czas wspomnień”, zaprezentujemy Państwu opowieści o znanych mieszkańcach regionu, którzy odeszli. Będą wśród nich ludzie sztuki, sportu, turystyki, nauki, osoby duchowne. Wspominać Ich będą przyjaciele, współpracownicy, koledzy – udostępniając często archiwalne nagrania. Cykl rozpocznie się we Wszystkich Świętych, oczywiście z powtórkami, a w programie przypomnimy Państwu postaci Tadeusza Stecia, Leszka Krzeptowskiego, Andrzeja Strycharczyka, Waldemara Siemaszko, Norberta Kucharczyka, czyli popularnego Puszka, księdza Mariana Matułę - czyli Kubka, Czesława Żyłowskiego, Romana Pistla, Andrzeja Kempę i Ryszarda Wojnarowskiego.

W listopadzie także, kontynuując mimo pandemii, tzw. otwartą turystykę społeczną weźmiemy udział w ogólnopolskiej wirtualnej debacie na temat usuwania barier w turystyce, bo przecież wirus kiedyś minie.

Aby włączyć radio KSON należy posługiwać się komputerem, tabletem, laptopem bądź smartfonem. W wyszukiwarce wystarczy wpisać www.radiokson.pl. Można też do nas dzwonić pod numer 690-680-050.

Radio KSON nadaje całą dobę, bez przerwy.

Na telewizję internetową, z powodu COVID, muszę Państwo jeszcze chwilę poczekać. Jednak już teraz zbieramy pomysły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1258
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
9%
PiS
23%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Aktualności
Trwa remont mostu nad polderem
 
Aktualności
Czytelnik: grota solna nie dla dzieci?
 
Aktualności
BMW i korytarz życia
 
Piłka nożna
Ostatni zimowy test Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group