Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 7553
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lista Lewicy do Sejmu

Wiadomości: Region
Czwartek, 5 września 2019, 13:29
Aktualizacja: Piątek, 4 października 2019, 11:13
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. użyczone
Przedstawiciele Lewicy zarejestrowali już listę kandydatów w okręgu legnicko–jeleniogórskim. Na pierwszej pozycji znalazła się warszawianka – Małgorzata Sekuła–Szmajdzińska, ale drugą pozycję ma przedstawiciel Jeleniej Góry – Robert Obaz. Poniżej przedstawiamy pełną listę wraz z opisem kandydatów, który uzyskaliśmy od komitetu wyborczego. Lewicę tworzą SLD, Wiosna, Razem oraz inne ugrupowania lewicowe.

1. Małgorzata Sekuła Szmajdzińska - Sojusz Lewicy Demokratycznej, prawniczka, była radna m.st. Warszawy, posłanka na Sejm VII kadencji z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

2. Robert Obaz - Wiosna, samorządowiec, lider Wiosny Roberta Biedronia w okręgu nr 1, prezes Stowarzyszenia Goduszyn, fundator Fundacji Rozwoju Samorządności i Edukacji – „Liber”. W latach 2012 - 2018 Członek Jeleniogórskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Radny Rady Miasta Jelenia Góra w latach 2014-2018, członek LGD "Partnerstwo Ducha Gór". Współautor opracowania "Trzeci sektor dla Polski", absolwent Szkoły Liderów PAFW, znany w regionie z wielu akcji charytatywnych i organizacji imprez plenerowych. Inicjator Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego, Jeleniogórskiej Karty Dużej Rodziny, Jeleniogórskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Autor kilku uchwał Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

3. Kaja Filaczyńska - Razem, jest lekarką w trakcie specjalizacji z endokrynologii. Ukończyła Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Pracowała w szpitalach we Wrocławiu, Legnicy i Opolu. Oszczędzanie na zdrowiu Polaków oraz ignorowanie problemów ochrony zdrowia przez kolejne ekipy rządzące - to główne powody jej zaangażowania się w Razem. Współtworzyła program polityki zdrowotnej Razem. Zabierała głos m.in. w sprawie dostępu do opieki ginekologicznej na wsiach i zapewnienia bezpiecznej antykoncepcji. Uczestniczyła w proteście rezydentów. Jej celem jest budowa systemu przyjaznego pacjentom i pracownikom. Jak mówi, chce żyć w Polsce, która dba o zdrowie i jakość życia swoich obywateli. W wolnym czasie lubi czytać książki, jeździć na rowerze i chodzić po górach. Jest w trakcie zdobywania Korony Sudetów.

4. Zbrzyzny Ryszard - SLD, działacz związkowy i polityk, były poseł.

5. Damian Piątek - SLD, mgr inż. zarządzanie infrastrukturą i gospodarką publiczną zastępcą dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie.

6. Burakowska Anna Krystyna - Razem, 55 lat. Ukończyła Studium Wychowania Przedszkolnego w Bolesławcu, studia na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania nieruchomościami. Doprowadziła do podpisania przez władze miasta Europejskiej Karty Równości Praw Kobiet i Mężczyzn. Aktywnie działa w legnickich strukturach Lewicy Razem. W wolnym czasie pielęgnuje działkę, jeździ na rowerze oraz aktywnie uczestniczy w życiu społeczno-kulturalnym regionu. Kandyduje do sejmu, bo chce, aby jej dzieci i wnuki żyły w lepszej Polsce. Nie chce głodnych dzieci w szkołach i czekania 2-3 godziny na wizytę w poradni chirurgicznej. Chciałaby, żeby państwo zaczęła na poważnie troszczyć się o dzieci i ich rodziców, bo 500+ niewiele w tej kwestii zmieniło.

7. Paczóski Piotr - SLD, radny Rady Miasta Jeleniej Góry, działacz organizacji pozarządowych.

8. Orzechowska Joanna - postanowiła związać swoje życie z polityką w ramach społecznego sprzeciwu wobec demontażu państwa prawa i w związku z koniecznością zmian w sposobie uprawiania polityki. Postawiła więc na nowe i przyłączyła się do debiutującej Wiosny. Posiada wykształcenie prawno-ekonomiczne na poziomie magistra, aktywna zawodowo, pracuje w bankowości - na stanowisku specjalistycznym. Do tej pory jej zaangażowanie polityczno-społeczne skupiało głównie na działaniach na rzecz praw zwierząt i proekologicznych, od tego roku włączyła się w tworzenie lokalnych struktur Wiosny, w których jest odpowiada za kontakt z prasą. Prywatnie kocha wędrówki górskie ze swoim mężem, teatr, artykuły prasowe, dobre kino oraz zwierzęta - dlatego od kilkunastu lat jest wegetarianką.

9. Paweł Gryć - Razem, 35 lat. Prowadzi własną działalność gospodarczą. W wolnym czasie udziela się w akcji „Moje marzenia”, która działa dla dolnośląskich domów dziecka. Z zamiłowania sportowiec i turysta. Interesują go nowoczesne technologie przemysłowe związane ze zrównoważonym rozwojem. W polityce najważniejsze dla niego jest problematyka służby zdrowia i wyzwania związane z katastrofą klimatyczną. Kandyduje do sejmu, ponieważ chciałby, aby rządy wprowadziły rozwiązania bardziej przyjazne dla środowiska.

10. Miara Rafał - SLD, Wicestarosta powiatu złotoryjskiego, wieloletni radny Miasta Złotoryja.

11. Jankowska Magdalena (Absolwentka dwóch kierunków studiów magisterskich na Uniwersytecie Zielonogórskim. Magister Biotechnologii oraz Ochrony zasobów naturalnych. Po studiach rozpoczęła pracę w Centrum Badań Jakości i pracuje tam do chwili obecnej. Zajmuje się badaniem prób geologicznych i ich analizą. Jest osobą otwartą, szczerą, lubiącą rozmawiać z ludźmi. Jednak nie tylko badaniami człowiek żyje - jest również absolwentką szkoły Muzycznej, grającą na gitarze i perkusji.

12. Królewiecka-Wala Dominika - Razem, politolożka i oligofrenopedagożka. Zajmuje się pedagogiką osób z niepełnosprawnością intelektualną.

13. Majewicz Przemysław - Absolwent i Przewodniczący PWSZ Legnica, wydział Administracji Publicznej. Współzałożyciel PSUL (Porozumienie Studentów Uczelni Legnickich). Zasiadał w Parlamencie Studentów RP. Aktywny działacz Wiosny Roberta Biedronia. Prywatnie przedsiębiorca, emigrant (kilka lat za granicą), miłośnik gór, zwierząt, pasjonat muzyki.

14. Bidnyk Mikołaj - samorządowiec, od 2002 - 2018 Radny Rady Powiatu Legnickiego, a w latach 2006 - 2014 Członek Zarządu Powiatu Legnickiego. Społecznik, współorganizator imprez sportowych, kulturalnych, integracyjnych w szczególności dla osób z niepełnosprawnościami i związanymi z tym środowiskiem, członek wielu Stowarzyszeń. Mieszkaniec ziemi Chojnowskiej, szczęśliwy i spełniony mąż, ojciec i dziadek.

15. Kohlman Piotr - Razem, Absolwent fizyki na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze. Szczęśliwy mąż, nauczyciel dyplomowany. Interesuje się edukacją i polityką równościową. W polityce ważny jest dla niego stabilny rozwój Dolnego Śląska i Polski, wzmacnianie aktywności społecznej i zawodowej wszystkich Polek i Polaków, budowanie bezpiecznego państwa, które dba o wzrost jakości życia. Kandyduje do sejmu, ponieważ chce wyrównania szans regionów oddalonych od głównych arterii komunikacyjnych, stabilizacji przepisów prawa oraz budowy bezpieczeństwa dla ludzi.

16. Głuszko Rafał - SLD, lekarz chirurg/ zastępca ordynatora, 32 lata.

17. Baczmański Paweł - SLD, funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze, przewodniczący Zarządu Terenowego Związku Zawodowego Strażaków Florian.

18. Planeta-Siewierska Edyta - SLD (więcej informacji - brak).

19. Leszek Kazimierz Grzyb - SLD. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Legnicy. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy jako manager zdobyte w Green Metals Poland.

20. Rakszewska Alicja - emerytowana policjantka pionu dochodzeniowo śledczego z Lubina.

21. Magdalena Jóźwik - 40 lat, legniczanka. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku politologia oraz Uniwersytetu Jana Wyżykowskiego w Polkowicach na kierunku informatyka. Jej pasją są nowe technologie. Postanowiła związać swoje życie z polityką, ponieważ chciałaby, żeby w Polsce każdy, niezależnie od tego kim jest i jak żyje, czuł się dobrze. Sama doskonale rozumie, że obecnie jest w tej kwestii wiele do zrobienia, ponieważ reprezentuje środowisko LGBT.

22. Inez Bryczkowska - SLD, magister resocjalizacji z poradnictwem, twórca projektu „Akademia Kodowania” dla dzieci szkolnych i przedszkolnych, zawodniczka Judo.

23. Daniel Koko - SLD, samorządowiec, Starosta Lwówecki.

24. Gadek Sławomir - Razem. Ukończył mechanikę i budowę maszyn na Politechnice Wrocławskiej. Od ponad 7 lat pracuje w dziale badań i rozwoju jako konstruktor foteli samochodowych. To produkty odpowiadające za zdrowie i życie ludzi. Przez większość życia mieszkał na wsi, zna trud pracy i warunki życia na prowincji. Zajął się polityką, ponieważ wiedział, że brakuje w niej ludzi, którzy działają w oparciu o naukę. Jest członkiem zarządu okręgu w Lewicy Razem.W wolnym czasie gra ze znajomymi w gry fabularne. Kandyduje do sejmu, ponieważ brakuje tam lewicy. Muszą znaleźć się w nim ludzie, którzy stawiają na współpracę i społeczeństwo, a politykę postrzegają jako narzędzie do czynienia dobra. Chce odpowiedzialnych zmian w energetyce.

Twoja reakcja na artykuł?

36
49%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
7%
Nudzi
2
3%
Smuci
1
1%
Złości
30
41%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (99) Dodaj komentarz

~Markiz 5-09-2019 16:57
Ale performance!!! Polska już była do góry nogami. Teraz stawiana jest na nogi!!!
~f-a 5-09-2019 22:19
do: ~Markiz (16:57)
okreg jeleniogórsko -legnicki nr 1 na liscie WARSZAWKA! Z programem lewicy nie bedę polemizował aż nadto widać że jest to walka z PiSem i Kościołem.
~Markiz 6-09-2019 9:03
do: ~f-a (22:19)
A czy ten program nie jest jak Yeti. To znaczy wszyscy o nim mówią, a nikt bo nie widział?
~Bingoś 6-09-2019 10:02
do: ~Markiz (16:57)
Pan Obraz idealnie pasuje do partii Biedronia. Chodził w czerwonym krawacie do kościoła, teraz będzie chodził w tęczowym :)
~Ba ! 6-09-2019 11:42
do: ~Markiz (16:57)
Ba ! Nawet wstaje z klęczek. Ale jak twierdzą dobrze poinformowani z internetu to przy tym wystawia "oczko" Usraelowi, i jednocześnie nastawia " głębokie gardło " Trampkowi. Tak piszą w internecie. Wytłumaczy mi kto, co to znaczy ?
~ 5-09-2019 17:15
komuchy-mam dla was radę-kupcie sobie wycieczkę z biletem w jedną stronę do Moskwy szlakiem "bohaterów"z NKWD i UB i dajcie Polsce wreszcie spokój.W Moskwie czeka na was wasz tato-Lenin,wiecznie żywy.
~mmmmm 5-09-2019 18:08
ż...o-bolszewicka zgraja oglosila kupa smiechu Polacy nie dajcie się nabrac oni tylko nas okradna to wrogowie Polaków glosujemy my Polacy na Polaków na katolików inaczej nas zniszczą to klamcy i oszuści,żydzi i masoni nie ch sobie na nich głosują Polacy zaglosujecie na takich to musicie wiedzieć że staniecie się pożytecznymi idiotami oni takich tylko szukają
Holender40 5-09-2019 19:36
do: ~mmmmm (18:08)
Widzę że prawdziwi Polacy też nienawidzą interpunkcji.
~sajmon 5-09-2019 20:18
Hmmm... Prawda jest taka że komuchy tak jak ich dzieci wychowane pod kloszem za niezłą kaskę :) Oni nie widzą jak życie wygląda naprawdę :) Walka o byt o codzienną egzystencję :) Kto jak nie oni tworzyli dzielnice biedy ?? Wywalali ludzi na bruk :( Może dopytajcie się dzieci dygnitarzy jakimi k...ami byli wasi rodzice ??
~Wielki69 5-09-2019 21:39
do: ~sajmon (20:18)
ile ty masz lat, dziecko? Znów modłę do ojca Tadzia Rudzyka i do łóżeczka. Składaj modły by socjalistyczna partia PiS wiecznie żyła, inaczej będziesz musiał się udzielać księdzu.
~ 6-09-2019 9:59
do: ~sajmon (20:18)
Proszę zapytać kandydatów ile pieniędzy mieli ich rodzice i co przeżyli. Proszę również powstrzymać się od wyzywania ludzi, zwłaszcza gdy ich jedyną "cechą", o jakiej Pan_i wie, jest bycie rodzicem.
użytkownik facebook 5-09-2019 21:01
nie znam
użytkownik facebook 5-09-2019 21:02
👎👎👎👎👎
użytkownik facebook 5-09-2019 21:10
👎👎👎👎👎
użytkownik facebook 5-09-2019 21:12
xDDDDDDDDDDD
Robert Obaz 5-09-2019 21:13
Młoda, ambitna i zdeterminowana Lewica ✌️ Jako lider Wiosny Roberta Biedronia w naszym okręgu będę walczył o należytą reprezentację Jeleniej Góry w Sejmie! Zadbajmy wspólnie o nasze potrzeby! #OBAZdoSejmu ✌️🇵🇱
~ 5-09-2019 21:39
do: Robert Obaz (21:13)
niech lepiej Pan,Panie Wiosenny już nie walczy,a weżmie się za robotę,teraz dzięki rządom PiS w Polsce nie ma bezrobocia ,to i dla Wiosennych działaczy praca się znajdzie.
~Michrou 5-09-2019 22:59
do: ~ (21:39)
Co PiS zrobił że nie ma bezrobocia? To raczej kontynuacja trendu i nic więcej.
~ 6-09-2019 10:31
do: ~Michrou (22:59)
nic wielkiego, tylko złapał złodziei z postkomuny za ryj,bo wystarczy po prostu nie kraść!!!
~f-a 5-09-2019 22:21
do: Robert Obaz (21:13)
Już mnie Pan przekonał.
~ 6-09-2019 5:26
do: Robert Obaz (21:13)
I załatwię marsze tęczowych tfuuuu
~kasia1111 10-09-2019 17:30
do: Robert Obaz (21:13)
Wstyd, nie spodziewałam się po Panu.
~j.g 14-09-2019 11:08
do: Robert Obaz (21:13)
w ten sposób chłopaka nie znajdziesz ha!
użytkownik facebook 5-09-2019 21:15
Super 😍😍
użytkownik facebook 5-09-2019 21:21
Tylko Prawica
~Żorż 5-09-2019 21:31
Parówkożercom mówimy stanowcze NIE.
użytkownik facebook 5-09-2019 21:35
i dobrze czas na lewice dość POPISu jak długo bedziemy wybierac miedzy wiekszym a mniejszym zlem
~SZTOS 5-09-2019 21:36
Kiedy dostałem tę rolę, pomyślałem: głupi Stasiek, wymyślił jakiegoś idiotę śpiewającego do szafy. Ale prawdą jest, że w życiu takich ludzi spotyka się mnóstwo.
użytkownik facebook 5-09-2019 21:44
Powodzenia 👍✌
~Apple 5-09-2019 22:00
Zamieńcie go na psa! Zamieńcie go na psa. Niech on się odszczekuje swoim prześladowcom z pańskiego dworu. Niech on nie miauczy…
~ 5-09-2019 22:03
Nie da sie ukryć,że apple,sztos i tylda to ja ,co?
~ 5-09-2019 22:12
ludzie którzy głosują na były system wartosci czyli SLD czy PO,są niereformowalni.Nalezy takich ludzi unikać.jest XXI wiek a nie XX.DOŚĆ tego,albo uległosci wobec Rosji,albo sprzedawania Polski za łapówki. - Wyp....lać gamonie zaasrane na marsa,tam jest wasze miejsce(czerwona planeta)
~Michrou 5-09-2019 23:09
do: ~ (22:12)
Teraz jesteśmy pieskiem USA i Izraela, którzy mieli czelność napluć Polakom w twarz w Warszawie, podczas bankietu o Iranie najpierw bezczelnie obraził nas Netanjahu, potem Pompeo, też mi zmiana. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, Polska jest niczym na arenie międzynarodowej i musimy z kimś współpracować. Odrzucając zaszłości historyczne wybrałbym Niemców, bo to silna gospodarka której zależy na bogatych sąsiadach, bo sami na tym skorzystają. Pod względem militarnym dobra jest obecna opcja, której robimy tę przysłowiową gałę - dokładnie tak jak przewidział Sikorski. Jednak z dwojga wolę gospodarkę, na bogatej Polsce Stanom nie zależy, oni chcą na nas tylko zarobić i właśnie to robią. Jak napisałeś jest XXI wiek, nie zagłosuję na władzę która wierzy w gusła i wspiera związki wyznaniowe, a nawet gra czasem pod ich dyktando.
~SZTOS 5-09-2019 22:14
....A teraz wypisujcie te swoje durnowate farmazony.
~SZTOS 5-09-2019 22:15
fejs..zbuki i inne kalendarze
~Kaszkieciarz 6-09-2019 0:58
Polecam tych kandydatów :v #Gadeknaposła
użytkownik facebook 6-09-2019 2:19
W Was nadzieja
użytkownik facebook 6-09-2019 4:53
Chętni do koryta? Już zacznę dla Was zlewki odkładać
użytkownik facebook 6-09-2019 11:12
Sebastian Borecki 😂👍
~Sympatyk 6-09-2019 6:16
Wreszcie jakąś lewicowa partia z szansąna wejście do sejmu.
~Skirja 6-09-2019 7:52
Razem, jedyna partia ludzi, którzy mogą w tym kraju wprowadzić normalność. Bo przywrócić się nie da, gdyż nigdy jej tu nie było.
~investigator 6-09-2019 13:08
do: ~Skirja (7:52)
Razem to taka sama ściema jak Wiosna czy Kukiz15
~investigator 6-09-2019 13:12
do: ~Skirja (7:52)
Jeżeli powstaje partia czy ruch,który ma własny program,rózniacy sie od programów innych partii,wchodzi w konszachty z nimi,to o co kaman?Ano kaman o jedno,o pieniadze.Nic więcej,zero rozumu.
~ 6-09-2019 8:44
Proponuję eksperyment, aby od Greków kupić jedną z wysp i zapewnić tym ludziom, wraz z lewackimi politykami, darmową podróż na tą wyspę (one way ticket). Niech tam budują własne, równe wiosenne społeczeństwo, własną liberalną politykę, ich wolność i demokrację, ich wiarę w neomarksistowską ideologię .....
~ 6-09-2019 10:09
do: ~ (8:44)
Czy dobrze rozumiem? Mówi Pan_i, że m.in. wiara w demokrację i równość to wyłącznie cechy lewicy?
~Michrou 6-09-2019 11:42
do: ~ (8:44)
Neomarksizm to według prawicowej narracji wszystko co nie jest w 100% konserwatywne? Śmieszne pojęcie używane przez śmiesznych ludzi. Niestety zatraciło pierwotną, mającą jakiś sens wartość.
~Ba ! 6-09-2019 12:04
do: ~ (8:44)
Ciekawe by to było , ciekawe! Ale eksperyment do dupy,jeśli nie ma próby porównawczej. Proponuję dokupić jeszcze jedną wyspę, dorzucę 1 zeta na ten cel, i wysłać tam takich jak TY. Z całą pewnością stworzylibyście dobre społeczeństwo. A należałoby jeszcze tam trunki podesłać, coby wam się nie nudziło, w czasie aktów twórczych , po BOŻEMU, po bożemu tylko !
~nihilscire 6-09-2019 10:20
...na pis głosuje 5 mln ciemnoty...na szczęście to nie jest cała Polska...róbmy swoje - nigdy więcej pis...
~ 6-09-2019 10:37
do: ~nihilscire (10:20)
jeśli chłop z chłopem penetrują sobie o...tnicę penisami to według towarzysza jest jasność,jeśli zwierzęta są humanizowane,a osoba ludzka dehumanizowana,to w/g towarzysza jest jasność,jeśli kapuś Bolek mówi,że to nie jego ręka podpisywała kwity za odbiór pieniędzy za kapowanie do UB,to jest jasność, to ja już wolę żyć w PiS-owskiej ciemności,przynajmniej dziecko mówi do mnie tato,a do matki-mamo,zaś pies ma szczekać,a nie dmuchać swoją właścicielkę. W.
~nihilscire 6-09-2019 10:54
do: ~ (10:37)
...jeśli księża gwałcą dzieci zamiast otaczać opieką to jest ciemność, jeśli ludzie modlą się do urojonego boga to jest ciemność, jeśli ludzie wierzą w modlitwy, które nie maja żadnej siły sprawczej to jest ciemność, jeżeli ludzie w zębach noszą pieniądze utrzymując armię pasożytów w czarnych sukienkach to jest ciemność, jeśli ludzie popierają pis, najgorsze co mogło spotkać Polskę, to jest ciemność, jeśli pseudo rząd rozdaje pieniądze, bez względu na przyszłe skutki, aby za wszelką cenę utrzymać się na stołkach, to jest ciemność, jeśli pseudo rząd opłaca sondażownie pokazując sfałszowane wyniki aby manipulować ciemnym ludem, to jest ciemność, jeśli prezydentem jest duda to jest ciemność, jeśli działanie pseudo rządu oparte jest na braku poszanowania demokratycznych zasad, kłamstwie, manipulacji, korupcji wyborczej, degradacji Polski na świecie, to jest q ciemność...
~ 6-09-2019 11:04
do: ~nihilscire (10:54)
jeśli wypisujesz towarzyszu takie pierdoły-to dopiero jest ciemność.Ale dam ci radę-słońce wschodzi na Wschodzie-tam jest tyle jasności,że aż od Kołymy po Katyń i od Murmańska po Kazachstan w blasku słońca bieleją od tej jasności lewackiej tysiące szkieletów Polaków tam zagłodzonych przez miłośników jasności na śmierć,dzieci też.Zatem wyjedż tam,do kraju jasności,może rozjaśni ci się,w tym kacapskim łbie, że zbłądziłeś.
~nihilscire 6-09-2019 11:40
do: ~ (11:04)
...twoje rady wiszą mi kalafiorem a bełkotu, który wypisujesz nie da się czytać ...ludzie, którzy maja szacunek dla siebie i innych na pewno nie zagłosują na pis...
~ 6-09-2019 12:00
do: ~nihilscire (11:40)
jeśli zbrodnie i inne przerażające krzywdy,jakie lewactwo wyrządziło niewinnym ludziom z pobudek bandyckiej ideologii marksizmu-leninizmu to głupoty,a obecnie spadkobiercy tej zbrodniczej ideologii w postaci np. Razem,Wiosny itp. dalej chcą wprowadzać swe antyludzkie pomysły w życie,to trzeba ci współczuć i brak rozumu i brak taktu,ale co się dziwić,komuchy i kultura,etyka,to tak,jak pięść do nosa.
~nihilscire 6-09-2019 13:00
do: ~ (12:00)
...to co wypisujesz jest tak idiotyczne na tyle ile pisowiec może być k...nem...to tak samo prawdziwe gdybym napisał, że pis jest spadkobiercą faszyzmu, bo Gott mit uns, lub jest spadkobiercą pacyfikacji ludności pn i śr. Ameryki dokonana przez kler...nie każdy przeciwnik pis i kleru jest komunistą, a raczej mało który nim jest...ale za to prawie każdy zwolennik pis jest nienawistnym, ograniczonym i prymitywnym czymś...
~nihilscire 6-09-2019 14:10
odpowiedź na usunięty komentarz
...ból dupy u ciebie widzę wielki...to pewnie skutek przebywania w seminarium...nie słyszałem o ludobójstwach pracowników kk, za to dużo wiem o ludobójstwach z powodu religii...religia jest bronią masowej zagłady i najgorszą rzeczą wymyśloną przez człowieka...żebyśmy razem szli przez tę wymianę komentarzy - komunizm także był zbrodniczym systemem i o tym nie wolno zapominać...tam gdzie jest ksiądz jest zabobon, wymuszanie pieniędzy, wciskanie ciemnoty, bieda, żerowanie na naiwności i prymitywizm...
~nihilscire 6-09-2019 16:11
odpowiedź na usunięty komentarz
... ktoś go o to prosił?...ja na pewno nie...
~ 6-09-2019 10:43
do: ~nihilscire (10:20)
W "czerwonej kotlinie" nigdy nie było PiS. Było natomiast przez ponad dwie dekady po 1989 roku SLD i od ponad dekady jest PO, a "czerwona kotlina" od przynajmniej dwóch dekad zalicza zjazd po równi pochyłej, coraz bardziej pogrąża się w marazmie i zapaści oraz jest jednym z najszybciej wyludniających się regionów w Polsce, a sama Jelenia Góra jest w ścisłej czołówce najszybciej wyludniających się miast. Brawo rządy SLD i PO w "czerwonej kotlinie", brawo, brawo, brawo.
~ 6-09-2019 11:09
Rozumiem poparcie SLD w wyborach do Sejmu ale już totalnie nie rozumiem 15% czy ludzie już nie pamiętają rządów Komuny czy są aż tak ślepi i zacietrzewieni, że złość, zazdrość i głupota rozum im przysłania? Nigdy więcej komuny i złodziei z POtargowicy.
~investigator 6-09-2019 13:04
Sa tacy i tacy.Obecnie lewica stawia na młodych,oni pojecia zielonego nie mają co to jest komuna.Wmawiaja im,że sa potrzebni w Sejmie.To fajna praca,czasami przyjść na obrady,usiąść w wygodnym fotelu,czasem podnieść rękę,przycisnąć przycisk,siedzieć cicho a kaska co miesiąc na konto wpada.I to nie byle jaka.
~investigator 6-09-2019 13:16
Całe szczęście,że są jeszcze ludzie,którzy pamietają to i owo.W 2015 się znaleźli i czerwonych z Sejmu wywaliliśmy.To PO ich do europarlamentu wysłało.Bo co niektórym ubekom zabrali emerytury,a za dwa koła sie w tym kraju nie da przeżyć przecież.Rozpacz.
~podpucha 6-09-2019 14:28
Czarzastego ,i tyle w tym temacie.
~ 6-09-2019 14:41
Za komuny było tak: pieniądze były,ale towaru nie było.Dzisiaj jest tak:towar jest,ale pieniędzy brakuje.Stąd te pomysły...Sejm pozwoli nic nie robic i zarobić- Odwieczna maksyma PZPR-u obecnie SLD
~ 6-09-2019 14:48
A w Jeleniej jak było?Cudownie było za komuny,życie jak w Madrycie.Ich było stac na wszystko,a czego nie dostali,to inni przynosili w ramach wdzięczności.PZPR to była zalegalizowana mafia.Specjaliści od kretactw,zabójstw na zlecenie z tzw góry czarownic.W każdym gabinecie na scianie wisiał Towarzysz Stalin-zbawca od wszelakiego zła.Wcześniej wisiał tutaj w każdym domu Hitler,,nie wspomne że ci dwaj nawet przez jakis czas się kumplowali.
~ 6-09-2019 14:59
do: ~ (14:48)
tam,gdzie nie ma wolności i prawa do własności prywatnej,tam jest głód i zbrodnia,a dlaczego lewactwo atakuje Kościół Katolicki-bo nauka Kościoła to prawa człowieka,to jego godność i wolność,to to,że człowiek nie jest przedmiotem,a podmiotem,bo jest odzwierciedleniem samego Boga-Ojca,to rachunek sumienia,a czyż bolszewik ma sumienie,historia już pokazała wielokrotnie że nie,lewacy to złodzieje,zboczeńcy,oszuści i nieroby.I taka jest również nowoczesna lewica.
~nihilscire 6-09-2019 16:38
do: ~ (14:59)
... większej pierdół ostatnio nie czytałem...
~ 6-09-2019 19:43
do: ~nihilscire (16:38)
dziwne-komuch umie czytać,chyba teksty pisane cyrylicą
~ 6-09-2019 14:53
Obaj kradli,mordowali,a po upadku Hitlera tylko Stalin przeżył,ot cwaniaczek.Musiał dobrze karmić swoich ochroniarzy.
~ 6-09-2019 14:56
Do Jeleniej przysłali paru gości,którzy mieli pilnować porządku.Dziś na co niektórych jest wysłany list gończy przez Interpol.Nawet CIA sie tymi panami interesuje.Potem dojechała cała elita fachowców,ci zasiadają w urzedach do dziś,mimo że dawno powinni być na emeryturach.
~ 6-09-2019 15:01
Plejade gwiazd kończy główny architekt Miasta.Gość znikąd.Amerykanie budują miasta na skałach a ten wybudował na bagnach.A co?Nie wolno?Pokazał wiedzę zdobytą w Moskwie.
~ 6-09-2019 15:04
"no ale pain inzynierze,tu sa bagna" No to co,bagna przeniesiemy za miasto a tu zbudujemy domy,po to,żeby nasi towarzysze na wjeździe do Jeleniej góry widzieli do czego jesteśmy zdolni.I to nie jest nasze ostatnie słowo!
~ 6-09-2019 15:08
Pan inżynier z Jeleniej góry Zabobrzem otworzył oczy niedowiarkom.Powiedział patrzcie,to jest nasze,przez nas wymyslone i to nie jest nasza ostatnia w tym mieście inwestycja.To samo zrobimy w Karpaczu i w Szklarskiej,w końcu klasa robotnicza musi gdzieś mieszkać.
~ 6-09-2019 15:13
Obecnie klasa robotnicza z racji postepu cywilizacyjnego znajduje sie na tej ich bo nie mojej klasie,czasem wymienia spostrzezenia,umówią sie a jak,rozpala ognisko w lesie,hektolitry wódy wypija a potem,strażacy maja od groma roboty,bo na policji do dzis maja chody.
~ 6-09-2019 15:15
...w końcu ojcu chrzestnemu Stalinowi jest sie wiernym do końca  życia,a i wnukom sie tą ideologie wciska.
~ 6-09-2019 15:16
...i tak powstało nowe ciało,tym razem Razem
~investigator 6-09-2019 15:32
I na prawdę tak było i tak jest.To nie jest ściema.Przywozili ich tutaj czarnymi wołgami,z całymi rodzinami.I zrobili,z uzdrowiska san francisco.
~investigator 6-09-2019 15:34
Nawet produkowali takie pieniadze z napisem dolar,bon towarowy miał na rewersie
~ 6-09-2019 15:42
A NBP,toz to poważna instytucja,totalna profanacja.W Polsce nie produkowano banknotów.Produkowano Bilety.Nawet Kopernikowi sie po dupie dostało.Jakby chciał kogoś oszukać.
~ 6-09-2019 15:45
Ja tego nigdy nie zapomne,nie zapomne tych cwaniaczków,tej zarazy.Niech sobie zyja,niech kombinuja,ale moimi autorytetami nie będa nigdy.I zero kompromisów.
~ 6-09-2019 16:06
Jestem wnukiem ludzi,których tutaj przywieziono bydlęcymi wagonami ze wschodu,a nie jak waszych dziadów 1 klasą.Czasy się zmieniły,teraz my mamy pieniądze a wy klepiecie biedę,Ale to nie koniec krucjaty.Teraz zrobimy wszystko,aby was upokorzyć,tak,jak to wy robiliście przez te wszystkie lata.
~Ba ! 7-09-2019 0:21
do: ~ (16:06)
czyżby cebulą i czosnkiem, tu zaleciało ?A nie lepiej by ci było w Usra elu ?
~g&r 6-09-2019 16:54
I jeszcze jedna ważna informacja,zwłaszcza dla młodych.Byli tacy ludzie,ambitni,którzy chcieli coś dla was tutaj zrobić,a nie za bardzo mogli.Zapisywali sie do tego ich przestępczego pół-świadka(PZPR)I nie bardzo im to pasowało,bo w przeciwieństwie do nich musieli pracować.Sporo dobrego zrobili.Serio byli tacy ludzie w Jeleniej.
~ 6-09-2019 17:24
A teraz z innej beczki.Amerykańscy naukowcy stwierdzili,że jak się do kogoś mówi i ten ktoś zapomina co się mówiło,to oznacza kłopoty ze słuchem.Dlatego wymyślono aparaty słuchowe.W zachodnich cywilizacjach nikt z tym problemu nie ma.W Polsce ma.Okulary...no tak,ważne aby dobrze widzieć a słyszeć-niech inni słyszą i na ucho powiedzą .
~ 6-09-2019 19:04
A ta babeczka co to z milicji na emeryturze...no co,brakuje na raty z providenta za volkswagena że do sejmu sie pcha?
~ 6-09-2019 19:08
zarraz zadzwonie do kumpla ze Lwówka,był tam komendaNTEM.opowie mi o tej personie all
~ 6-09-2019 19:13
...zapisał sie do partii,inaczej nic by nie wiedział.Oni wszystko trzymaja w tajemnicy przed cywilizacją zachodnią.
~ 6-09-2019 19:19
Dlatego piszą listy do Trumpa,bo media mogą coś przeinaczyć.A Trump ma małżonkę która wszystko jemu tłumaczy.Jak i co było.
~ 6-09-2019 19:21
A ja jako doradca,doradzam o co wyższe.
~ 6-09-2019 19:34
Z całym szacunkiem, ale dzisiaj podczas wystepów Kidawy, miałem wrażenie jakby występowała babcia z przyklejonym uśmiechem, a następnie przystąpiła do odczytywania i recytowania bajki na dobranockę dla naiwnych dzieci. Nikt ci nie da tyle co naobiecuje platforma i totalni zdrajcy! Nie damy się nabrać na ten numer z zamianą gęby schetyny na sztuczną twarz i na siłę uśmiechnietej i obolałej od tego przyklejonego uśmiechu pani starszej.Nie z nami te numery panie porcelanowy!
~ 6-09-2019 19:54
do: ~ (19:34)
zdelegalizować te obce agendy-PO,SLD,Wiosny,Razem itd.Rozliczyć i do Celi+
~ 6-09-2019 20:33
do: ~ (19:34)
Właśnie, ale ile naobiecywała, łooooo w mordkę jeża. To co daje PiS to jest mały pikuś przy tym co naobiecywała Kidawa. Faktycznie w obiecywaniu to PO osiągnęła już szczyty szczytów. Ciekawe co na to wyborcy PO, którzy twierdzą, że PiSowskie rozdawnictwo to najgorsze zło, i przez to niedługo będzie druga Grecja, a tu się okazuje, że PO chce rozdawać dużo, dużo więcej jak teraz PiS?!
~Przeciwnik pisu 7-09-2019 10:01
Nie lubie jak mnie ktos w ch...a robi i z jednej strony daje a zdrugiej zabiera. Teoretycznie dosteje 500 na dwojke dzieci ale zaraz oddam to wszystko z nawiazką ukradna moją emeryture z ofe jak POwcy z tym ze jak oni ukradli to chociaz jest dziedziczona przez moją żone ktora nie pracuje bo nie ma miejsca w zlobkach. Mam dwie prace aby utrzymac rodzine jadna na etat druga umowa o dzielo i z tej drugiej bede musial oddac w 2020 roku pisowi 900zl miesiecznie wiec zaperniczajacy od rana do wieczora w tym kraju ma przej..... A zule z Lwoweckiej Grunwaldzkiej, Wyczółkowskiego mają sie coraz "lepiej" 500+ nie powinno istniec za te pieniadze powinny byc przedszkola zlobki i pomoc dla tych ktorym sie noga poslizneła w zyciu a nie dla bezrobotnych i mopsiarzy z wyboru. I nie jestem komuchem lawakiem ani prawicowcem jestem POLAKIEM i chcialbym aby w moim kraju kazdy mial dobrze a nie tylko produkujacy dzieci zule lub emeryci bo sa jeszcze ludzie po srodku.
~Przeciwnik pisu 7-09-2019 10:09
A i pamietajmy jedynymi partiami które jeszcze nic nie ulradly są te co jeszcze nie rządziły
~wiktoryna 7-09-2019 10:40
tylko lewica
~LSD 7-09-2019 12:42
Mówi się, że prostytucja to najstarszy zawód świata, ale przecież pierwszy klient prostytutki musiał jej z czegoś zapłacić. Czyli miał zawód wcześniej niż prostytutka. Obstawiam, że najstarszy zawód świata to poseł.
~Anastazja 8-09-2019 19:57
Bezrobocia niet bo wszyscy wyjechali na Zachód. Nie ma tu zasługi pisowczyków.
~mmmmm 9-09-2019 16:12
POLACY glosujcie tylko na POLAKÓW na KATOLIKÓW na żydów i masonów niech glosują zydzi glosujemy na Konfederacje , na Polaków z PISu , wyczyścić wszystkich obcych pamiętajcie że lewactwo ,zydzi,niemcy to WROGOWIE Polski i nic tego nie zmieni dlatego trzeba dbać o swoich o Polaków a takie szyldy jak PO,SLD, wszelkiej maści lewactwo zawsze szkodzą Polakom na każdym kroku ,ich hasła to tylko klamstwa ziejace nienawiścią do Polaków i katolików oni liczą tylko na Polaków tak zwanych pożytecznych idiotów aby tylko przy korycie pasożycić
~Jawers 9-09-2019 21:11
a skad ta czerwona zaraza sie znow wziela ??? mam ich dosc i ich glupoty przedwyboecze ...paskudy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group