Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 14520
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Lista Lewicy do Sejmu

Czwartek, 5 września 2019, 13:29
Aktualizacja: Piątek, 4 października 2019, 11:13
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Lista Lewicy do Sejmu
Fot. użyczone
Przedstawiciele Lewicy zarejestrowali już listę kandydatów w okręgu legnicko–jeleniogórskim. Na pierwszej pozycji znalazła się warszawianka – Małgorzata Sekuła–Szmajdzińska, ale drugą pozycję ma przedstawiciel Jeleniej Góry – Robert Obaz. Poniżej przedstawiamy pełną listę wraz z opisem kandydatów, który uzyskaliśmy od komitetu wyborczego. Lewicę tworzą SLD, Wiosna, Razem oraz inne ugrupowania lewicowe.

1. Małgorzata Sekuła Szmajdzińska - Sojusz Lewicy Demokratycznej, prawniczka, była radna m.st. Warszawy, posłanka na Sejm VII kadencji z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

2. Robert Obaz - Wiosna, samorządowiec, lider Wiosny Roberta Biedronia w okręgu nr 1, prezes Stowarzyszenia Goduszyn, fundator Fundacji Rozwoju Samorządności i Edukacji – „Liber”. W latach 2012 - 2018 Członek Jeleniogórskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Radny Rady Miasta Jelenia Góra w latach 2014-2018, członek LGD "Partnerstwo Ducha Gór". Współautor opracowania "Trzeci sektor dla Polski", absolwent Szkoły Liderów PAFW, znany w regionie z wielu akcji charytatywnych i organizacji imprez plenerowych. Inicjator Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego, Jeleniogórskiej Karty Dużej Rodziny, Jeleniogórskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Autor kilku uchwał Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

3. Kaja Filaczyńska - Razem, jest lekarką w trakcie specjalizacji z endokrynologii. Ukończyła Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Pracowała w szpitalach we Wrocławiu, Legnicy i Opolu. Oszczędzanie na zdrowiu Polaków oraz ignorowanie problemów ochrony zdrowia przez kolejne ekipy rządzące - to główne powody jej zaangażowania się w Razem. Współtworzyła program polityki zdrowotnej Razem. Zabierała głos m.in. w sprawie dostępu do opieki ginekologicznej na wsiach i zapewnienia bezpiecznej antykoncepcji. Uczestniczyła w proteście rezydentów. Jej celem jest budowa systemu przyjaznego pacjentom i pracownikom. Jak mówi, chce żyć w Polsce, która dba o zdrowie i jakość życia swoich obywateli. W wolnym czasie lubi czytać książki, jeździć na rowerze i chodzić po górach. Jest w trakcie zdobywania Korony Sudetów.

4. Zbrzyzny Ryszard - SLD, działacz związkowy i polityk, były poseł.

5. Damian Piątek - SLD, mgr inż. zarządzanie infrastrukturą i gospodarką publiczną zastępcą dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie.

6. Burakowska Anna Krystyna - Razem, 55 lat. Ukończyła Studium Wychowania Przedszkolnego w Bolesławcu, studia na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania nieruchomościami. Doprowadziła do podpisania przez władze miasta Europejskiej Karty Równości Praw Kobiet i Mężczyzn. Aktywnie działa w legnickich strukturach Lewicy Razem. W wolnym czasie pielęgnuje działkę, jeździ na rowerze oraz aktywnie uczestniczy w życiu społeczno-kulturalnym regionu. Kandyduje do sejmu, bo chce, aby jej dzieci i wnuki żyły w lepszej Polsce. Nie chce głodnych dzieci w szkołach i czekania 2-3 godziny na wizytę w poradni chirurgicznej. Chciałaby, żeby państwo zaczęła na poważnie troszczyć się o dzieci i ich rodziców, bo 500+ niewiele w tej kwestii zmieniło.

7. Paczóski Piotr - SLD, radny Rady Miasta Jeleniej Góry, działacz organizacji pozarządowych.

8. Orzechowska Joanna - postanowiła związać swoje życie z polityką w ramach społecznego sprzeciwu wobec demontażu państwa prawa i w związku z koniecznością zmian w sposobie uprawiania polityki. Postawiła więc na nowe i przyłączyła się do debiutującej Wiosny. Posiada wykształcenie prawno-ekonomiczne na poziomie magistra, aktywna zawodowo, pracuje w bankowości - na stanowisku specjalistycznym. Do tej pory jej zaangażowanie polityczno-społeczne skupiało głównie na działaniach na rzecz praw zwierząt i proekologicznych, od tego roku włączyła się w tworzenie lokalnych struktur Wiosny, w których jest odpowiada za kontakt z prasą. Prywatnie kocha wędrówki górskie ze swoim mężem, teatr, artykuły prasowe, dobre kino oraz zwierzęta - dlatego od kilkunastu lat jest wegetarianką.

9. Paweł Gryć - Razem, 35 lat. Prowadzi własną działalność gospodarczą. W wolnym czasie udziela się w akcji „Moje marzenia”, która działa dla dolnośląskich domów dziecka. Z zamiłowania sportowiec i turysta. Interesują go nowoczesne technologie przemysłowe związane ze zrównoważonym rozwojem. W polityce najważniejsze dla niego jest problematyka służby zdrowia i wyzwania związane z katastrofą klimatyczną. Kandyduje do sejmu, ponieważ chciałby, aby rządy wprowadziły rozwiązania bardziej przyjazne dla środowiska.

10. Miara Rafał - SLD, Wicestarosta powiatu złotoryjskiego, wieloletni radny Miasta Złotoryja.

11. Jankowska Magdalena (Absolwentka dwóch kierunków studiów magisterskich na Uniwersytecie Zielonogórskim. Magister Biotechnologii oraz Ochrony zasobów naturalnych. Po studiach rozpoczęła pracę w Centrum Badań Jakości i pracuje tam do chwili obecnej. Zajmuje się badaniem prób geologicznych i ich analizą. Jest osobą otwartą, szczerą, lubiącą rozmawiać z ludźmi. Jednak nie tylko badaniami człowiek żyje - jest również absolwentką szkoły Muzycznej, grającą na gitarze i perkusji.

12. Królewiecka-Wala Dominika - Razem, politolożka i oligofrenopedagożka. Zajmuje się pedagogiką osób z niepełnosprawnością intelektualną.

13. Majewicz Przemysław - Absolwent i Przewodniczący PWSZ Legnica, wydział Administracji Publicznej. Współzałożyciel PSUL (Porozumienie Studentów Uczelni Legnickich). Zasiadał w Parlamencie Studentów RP. Aktywny działacz Wiosny Roberta Biedronia. Prywatnie przedsiębiorca, emigrant (kilka lat za granicą), miłośnik gór, zwierząt, pasjonat muzyki.

14. Bidnyk Mikołaj - samorządowiec, od 2002 - 2018 Radny Rady Powiatu Legnickiego, a w latach 2006 - 2014 Członek Zarządu Powiatu Legnickiego. Społecznik, współorganizator imprez sportowych, kulturalnych, integracyjnych w szczególności dla osób z niepełnosprawnościami i związanymi z tym środowiskiem, członek wielu Stowarzyszeń. Mieszkaniec ziemi Chojnowskiej, szczęśliwy i spełniony mąż, ojciec i dziadek.

15. Kohlman Piotr - Razem, Absolwent fizyki na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze. Szczęśliwy mąż, nauczyciel dyplomowany. Interesuje się edukacją i polityką równościową. W polityce ważny jest dla niego stabilny rozwój Dolnego Śląska i Polski, wzmacnianie aktywności społecznej i zawodowej wszystkich Polek i Polaków, budowanie bezpiecznego państwa, które dba o wzrost jakości życia. Kandyduje do sejmu, ponieważ chce wyrównania szans regionów oddalonych od głównych arterii komunikacyjnych, stabilizacji przepisów prawa oraz budowy bezpieczeństwa dla ludzi.

16. Głuszko Rafał - SLD, lekarz chirurg/ zastępca ordynatora, 32 lata.

17. Baczmański Paweł - SLD, funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze, przewodniczący Zarządu Terenowego Związku Zawodowego Strażaków Florian.

18. Planeta-Siewierska Edyta - SLD (więcej informacji - brak).

19. Leszek Kazimierz Grzyb - SLD. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Legnicy. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy jako manager zdobyte w Green Metals Poland.

20. Rakszewska Alicja - emerytowana policjantka pionu dochodzeniowo śledczego z Lubina.

21. Magdalena Jóźwik - 40 lat, legniczanka. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku politologia oraz Uniwersytetu Jana Wyżykowskiego w Polkowicach na kierunku informatyka. Jej pasją są nowe technologie. Postanowiła związać swoje życie z polityką, ponieważ chciałaby, żeby w Polsce każdy, niezależnie od tego kim jest i jak żyje, czuł się dobrze. Sama doskonale rozumie, że obecnie jest w tej kwestii wiele do zrobienia, ponieważ reprezentuje środowisko LGBT.

22. Inez Bryczkowska - SLD, magister resocjalizacji z poradnictwem, twórca projektu „Akademia Kodowania” dla dzieci szkolnych i przedszkolnych, zawodniczka Judo.

23. Daniel Koko - SLD, samorządowiec, Starosta Lwówecki.

24. Gadek Sławomir - Razem. Ukończył mechanikę i budowę maszyn na Politechnice Wrocławskiej. Od ponad 7 lat pracuje w dziale badań i rozwoju jako konstruktor foteli samochodowych. To produkty odpowiadające za zdrowie i życie ludzi. Przez większość życia mieszkał na wsi, zna trud pracy i warunki życia na prowincji. Zajął się polityką, ponieważ wiedział, że brakuje w niej ludzi, którzy działają w oparciu o naukę. Jest członkiem zarządu okręgu w Lewicy Razem.W wolnym czasie gra ze znajomymi w gry fabularne. Kandyduje do sejmu, ponieważ brakuje tam lewicy. Muszą znaleźć się w nim ludzie, którzy stawiają na współpracę i społeczeństwo, a politykę postrzegają jako narzędzie do czynienia dobra. Chce odpowiedzialnych zmian w energetyce.

Twoja reakcja na artykuł?

36
49%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
7%
Nudzi
2
3%
Smuci
1
1%
Złości
30
41%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (85)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group