Czwartek, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 10278
Zalogowanych: 27
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: List otwarty Huberta Papaja

Poniedziałek, 10 września 2018, 8:35
Aktualizacja: 8:40
Autor: H. Papaj
Okres kampanii wyborczej to czas wielu deklaracji, których potem nikt nie pamięta. Dlatego proponuję konkretne i realne rozwiązania, oraz proponuję Związkom Zawodowym działającym w jeleniogórskiej oświacie podpisanie porozumienia na mocy którego, jako kandydat na urząd prezydenta Jeleniej Góry, zobowiązuję się do realizacji opisanych w załączonym dokumencie działań. Mam nadzieję, że szybko stosowne deklaracje zostaną podpisane, a pozostali kandydaci przyłączą się do mojej inicjatywy – pisze Hubert Papaj. Poniżej jego list otwarty.

Zadbajmy o miasto

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy i Związki Zawodowe Oświaty !
Czas wyborów to czas wielu deklaracji, programów i pomysłów, które często po wyborach są zapominane na kolejne 4. lata. Mamy wiele tego typu przykładów np. budowy hali wielofunkcyjnej, dróg rowerowych czy dom kultury na Zabobrzu (pałacyk).

Dlatego dziś proponuję konkretne i realne rozwiązania. W dniu 4. września miałem okazję przedstawić publicznie zarys mojego programu wyborczego, a dzień wcześniej, 3. września , podczas Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego zaproponowałem wszystkim Związkom Zawodowym, działającym w jeleniogórskiej oświacie, spotkania, na których omówilibyśmy jego szczegóły i przyjęlibyśmy wspólną deklarację wyrażającą wolę przyszłej realizacji.

Z wielką nadzieją oczekuję odpowiedzi i liczę, że rozmowy te pozwolą na wyznaczenie priorytetów, które będzie realizował kolejny Prezydent Jeleniej Góry.
Moje propozycje to:
1) Rozbudowa bazy dydaktycznej do wymagań XXI wieku, jak widzimy nawet okoliczne małe samorządy już to od dawna realizują;
2) Opracowanie nowego obiektywnego sytemu motywacyjnego, który pozwalałby na wypłatę dodatków na poziomie do 20% wynagrodzenia, bez ograniczania go wysokością odpisu dla danej placówki;
3) Natychmiastowe wyłączenie dodatku stażowego z podstawy wynagrodzenia dla pracowników niedydaktycznych;
4) Coroczna regulacja wynagrodzeń uwzględniająca min. poziom inflacji;
5) Rezygnacja z utworzenia Centrum Usług wspólnych, jako rozwiązania nieefektywnego, ograniczającego autonomię i nieuwzględniającego specyfiki placówek oświatowych;
6) Natychmiastowa rezygnacja z pomysłów likwidacji MDK i MOS i ich łączenia;
7) Zmniejszenie obciążeń finansowych rodziców przez zmniejszenie finansowania przez nich remontów i bieżącego utrzymania szkół;
8) Powołanie trójstronnego (Związki Zawodowe, Rada Miasta i UM) zespołu do ustalania potrzeb budżetowych, opracowywania bieżących propozycji dla Prezydenta dotyczących oświaty i jej bieżącego funkcjonowania.

Cieszę się także, że moje niektóre propozycje znajdują także uznanie wśród moich konkurentów, szczególnie tych, którzy przez ostanie lata mogli te problemy rozwiązać ale tego nie zrobili. Dlatego publicznie proponuję Związkom Zawodowym, działającym w jeleniogórskiej oświacie, podpisanie porozumienia na mocy którego, jako kandydat na urząd prezydenta Jeleniej Góry, zobowiązuję się do realizacji powyższych postulatów.

Proszę Państwa! Zadbajmy o miasto! Pokażmy, że potrafimy się porozumieć, a dobre rzeczy dla Jeleniej Góry nie skończą się, jak dotychczas w dniu wyborów.

Pozdrawiam serdecznie
Hubert Papaj

Twoja reakcja na artykuł?

16
32%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
7
14%
Złości
25
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
781
Tak, regularnie
23%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Czy taka hala będzie u nas?
 
Aktualności
Syreny w hołdzie koledze ze wschodniej granicy
 
Aktualności
Kawka u Boskich
 
Kultura
Festyn w Miłkowie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group