Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9732
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Liryczne dusze gimnazjalistów zmierzyły się na wiersze

Niedziela, 24 lutego 2013, 7:31
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 lutego 2013, 6:29
Autor: Mea
Jelenia Góra: Liryczne dusze gimnazjalistów zmierzyły się na wiersze
Fot. Mea
Kamil Rak i Mateusz Smektała w recytacji oraz Wiktoria Pogorzelska w poezji śpiewanej zajęli pierwsze miejsca w eliminacjach powiatowych 58 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej, które odbyły się wczoraj (23.02.) w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze.

W konkursie uczestniczyło dwudziestu uczniów szkół gimnazjalnych, którzy byli laureatami eliminacji miejskich i gminnych z powiatu jeleniogórskiego. W skład komisji oceniającej weszli: Iwona Majtczak - przewodnicząca, Maciej Cytarzyński – muzyk, Renata Kryńska – muzyk oraz Danuta Sitek - dyrektorka MDK.
- Braliśmy pod uwagę dobór repertuaru, dykcję, wrażenie artystyczne, dbałość o polską mowę i jej wyrazistość, zachowanie ciągów logicznych, zrozumienie tekstu oraz jego interpretację – podkreśliła Danuta Sitek.

W kategorii recytacja pierwsze miejsce ex aequo zajęli Kamil Rak z Gimnazjum w Mysłakowicach za recytację wiersza Stanisława Grochowiaka „Płonąca żyrafa” oraz Mateusz Smektała z Gimnazjum w Janowicach Wielkich za wykonanie utworu Andrzeja Waligórskiego „Moi nauczyciele”.

- W konkursach recytatorskich biorę udział już od ośmiu lat. Wybrałem wiersz Stefana Grochowiaka „Płonąca żyrafa” bo podoba mi się jego szokująca poezja. Lubię lirykę za jej delikatność, jest czymś innym, niż to co daje nam agresywna współczesność - mówił Kamil Rak.

Drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Ręcławowicz z Gimnazjum w Mysłakowicach za wiersz Adama Mickiewicza „Romantyczność. Trzecie miejsce przyznano Wiktorii Pogorzelskiej z Gim. przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze za utwór Bolesława Leśmiana „Dziewczyna”.

Wyróżnienia przyznano: Marcelinie Lasocie z Gim. w Karpaczu, Beniaminowi Sopot z Gim. nr 1 w Jeleniej Górze, Szymonowi Stęchłemu z Gim. w ZSzO nr 1 w Jeleniej Górze oraz Natalii Rozum z Gim. w Jeżowie Sudeckim.

W kategorii poezja śpiewana zwyciężczynią została Wiktoria Pogorzelska z Gim. przy LO nr 1 Jeleniej Górze za piosenkę „Wariatka tańczy”, drugie miejsce przyznano Teresie Wiącek również z Gim. nr 1 w Jeleniej Górze za utwór z repertuaru Czesława Niemena „Nim przyjdzie wiosna”, trzecie miejsce zajęła Natalia Rozum z Publicznego Gimnazjum w Jeżowie Sudeckim za piosenkę „Wariatka tańczy”.

- Zaśpiewałam piosenkę Agnieszki Osieckiej „Wariatka tańczy” i recytowałam również wiersz tej samej artystki „Proszę sądu”, ponieważ lubię jej uczuciowe i sentymentalne teksty. Jestem samoukiem jeśli chodzi o śpiew i pierwszy raz brałam udział w konkursie poezji śpiewanej, natomiast w konkursie recytatorskim uczestniczę już szósty raz. Lubię poezję w każdej postaci, bo można wyrazić siebie i swoje emocje – podkreśliła Natalia Rozum.
Wyróżnienie przyznano Jakubowi Dukowiczowi z Gimnazjum w Karpaczu.

Laureaci przeszli do eliminacji rejonowych 58 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej, które odbędą się 21 marca o godz. 10:00 w Teatrze Starym w Bolesławcu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
523
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group