Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 6551
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Liga Rocka już w piątek

Poniedziałek, 16 lutego 2015, 8:37
Aktualizacja: 8:41
Autor: Mea
Jelenia Góra: Liga Rocka już w piątek
Fot. Organizator
Polsko–niemieckie spotkania młodych muzyków odbędą się 20 lutego o godz.17.00 w Sali „Nova” Jeleniogórskim Centrum Kultury, przy ul. 1 Maja 60. Tym razem w Lidze Rocka wystąpią zespoły: Obsesja (Groove metal) Dyabeu (rock/metal), Hexadecimal (progressive metal core), Starfish (rock/metal) oraz grupa z Niemiec. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w sekretariacie JCK.

Liga Rocka ma już 20 lat. Od pięciu lat oferta została poszerzona o prezentacje niemieckich zespołów przy współpracy Socjokulturalnym Centrum Steinhaus e.V. Bautzen. Dzięki tej imprezie młodzi polscy muzycy mają możliwość zaprezentowania własnej twórczości we wszystkich rockowych odcieniach.

Zespół Dyabeu Band pochodzi z Niemodlina i ma na swoim koncie debiutanckie wydawnictwo „Drapieżnik EP”, na którym zaprezentował zarówno melodyjne, jak i solidne metalowe granie. Muzycy tworzący zespół: Kamil Bieniek – gitara i śpiew, Tomasz Szachowski – gitara basowa i śpiew, Daniel Kuc – perkusja, brali udział m.in. w finale ogólnopolskiego konkursu Muzyczna Młodzież 2012, półfinale konkursu Music Star, czy w finale Talent Show C.H. Karolinka. W 2014 roku zespół zdobył Grand Prix IV przeglądu Młode Opole, a gitarzysta otrzymał wyróżnienie. Nagrania zespołu były prezentowane na antenie Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia w Opolu. Obecnie zespół pracuje nad drugą EP-ką.

Grupa Obsesja powstała w 2013 r. w Jeleniej Górze z inicjatywy wokalistki Zuzanny Śliwy i gitarzysty Arka Pośpiecha. Kolejnym członkiem zespołu został basista Damian Partyka, który zaprosił do gry swojego wieloletniego przyjaciela gitarzystę Tomka Felsztyńskiego. Przez rok działalności skład Obsesji zmieniał się. Zespół gra wyłącznie własny repertuar z pogranicza muzyki rockowej z elementami metalu. Jednym z sukcesów formacji jest zajęcie I miejsca w drugiej edycji przeglądu „Złotoryjskie Rytmy Młodych”. Jak dotąd Obsesja nagrała demo pt. „Psycho – trop”, które jest zapowiedzią płyty. Swoja muzykę określają jako groove metal.

Hexsadecimal to 6-osobowa grupa, która powstała w 2014 r. w Jeleniej Górze. W jej skład wchodzą: Andrzej Jagielski – śpiew, Filip Kaczmarczyk – gitara, Michał Witek – gitara, Michał Brząkała – perkusja, Marcin Pajdzik – bas. Zespół jest w trakcie pracy nad debiutanckim albumem. Swoją muzykę określają jako ajent/ progresywny metalcore.

Starfish narodził się w 2012 r. we Wrocławiu. Ich muzyka osadzona jest na pograniczu rocka i metalu. Na swoim koncie mają autorskie kompozycje zespołowe, do których teksty pisze Mateusz Zydorczak. Skład zespołu: Mateusz Zydorczak – gitara, śpiew, Sławomir Barczak – perkusja, Marcin Duś – gitara basowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group