Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 4557
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Liczyrzepy rozdane, sezon turystyczny podsumowany

Sobota, 5 października 2013, 8:11
Aktualizacja: Niedziela, 6 października 2013, 7:36
Autor: Mea
Powiat: Liczyrzepy rozdane, sezon turystyczny podsumowany
Fot. Mea
Podsumowanie sezonu turystycznego na Dolnym Śląsku, XVI Karkonoskie Spotkania Turystyczne oraz wręczenie nagród starosty jeleniogórskiego – Liczyrzepy 2013 za osiągnięcia w turystyce – to wszystko odbyło się wczoraj (04.10.) w restauracji „U Ducha Gór” w Karpaczu.

Na uroczystość przybyło ponad 200 osób m.in. posłanka Zofia Czernow, wicemarszałek dolnośląski Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, goście z Aachen, Bambergu, Wolsztyna, Trzebiatowa, z powiatu gryfickiego, burmistrzowie i wójtowie z powiatu jeleniogórskiego oraz wielu przedstawicieli turystyki w regionie.

- Odznaczenia za zasługi dla turystyki przyznawane przez ministra Sportu i Turystyki wręczył wicemarszałek dolnośląski Jerzy Łużniak: Wojciechowi Bilińskiemu, dyrektorowi Wydziału Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim, Wojciechowi Wnukowiczowi, głównemu specjaliście w tym wydziale oraz Januszowi Turakiewiczowi, który otrzymał rekomendację Polskiego Związku Karawaningu i Campingu – mówił Wiesław Dzierzba, dyrektor Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego e Jeleniej Górze.

Prezes Dolnośląskiej Izby Turystyki Marek Ciechanowski wręczył wyróżnienia Najlepszym Touroperatorom Dolnośląskim. Towarzyszył mu Mieczysław Modliński, kierownik biura Dolnośląskiej Izby Turystyki.
- Pierwsze miejsce zajęło biuro podróży ELTUR z Wrocławia, drugie miejsce zdobyło biuro podróży Remedium również z Wrocławia, trzecie miejsce ex aequo zdobyły biura podróży: Bis-Travel z Bystrzycy Kłodzkiej i Maas Omega Promotion Club. Rozwój turystyki w naszym województwie oceniam bardzo dobrze, a biura podróży są rzetelne – podkreślał Mieczysław Modliński.

Starosta jeleniogórski Jacek Włodyga wręczył sześć nagród Liczyrzepy 2013. W kategorii „Najlepszy Obiekt Hotelarsko-Turystyczny” wygrał Pałc na Wodzie w Staniszowie, a nagrodę odebrał właściciel Waldemar Tadajewski.

W kategorii „Najlepsza Promocja” nagrodę otrzymał Robert Gudowski, dyrektor i organizator Maratonu Karkonoskiego, prezes Fundacji Maraton Karkonoski. Dzięki jego pasji i zaangażowaniu w tym roku odbyły się w Szklarskiej Porębie Mistrzostwa Świata w długodystansowym biegu górskim.

”Najlepszym Produktem Turystycznym” zostały „Karkonoskie Tajemnice”. Nagrodę odebrał właściciel obiektu Jakub Paczyński. Jest to atrakcja turystyczna zbudowana w miejscu odnalezienia wiekowego kostura Ducha Gór w 2011 r. Turyści poznają tu karkonoskie legendy.

Za „Najlepszą Promocję Zagraniczną” nagrodę otrzymał Peter Timmermanns, dyrektor Czerwonego Krzyża Regionu Miast Aachen w Niemczech, który prężnie współpracuje z regionem jeleniogórskim.

„Za Kreatywność Służącą Budowaniu Atrakcyjnego Wizerunku Gminy Przyjaznej Turystyce w Powiecie Jeleniogórskim” nagrodę przyznano Marianowi Tyce, który jest Liderem Sołectwa Siedlęcin oraz prowadzi wiele działań na rzecz sołectwa i zrzesza mieszkańców biorących udział w imprezach o zasięgu regionalnym i międzynarodowym.

„Za Całokształt Działalności na Rzecz Turystyki” nagrodę odebrał Franciszek Gawor, jeden z ostatnich reprezentantów zawodu górniczego w kotlinie jeleniogórskiej. Obecnie prowadzi szkolę przewodników i odpowiada za bezpieczeństwo w, udostępnionych dla zwiedzających, w Sztolniach Kowary.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group