Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6423
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Licealiści z Kowar mają haka na raka

Sobota, 1 marca 2014, 13:42
Aktualizacja: 13:47
Autor: Tomasz Raczyński
Kowary: Licealiści z Kowar mają haka na raka
Fot. Aleksandra Wiącek
Uczniowie kowarskiego LO im. Stanisława Lema z Kowarach już po raz siódmy biorą udział w Ogólnopolskim Programie dla Młodzieży "Mam Haka na Raka". Tematem przewodnim tegorocznej edycji są nowotwory układu chłonnego.

- Nasz zespół „AntyRaczki”, w skład którego wchodzą uczniowie: Anna Palmerska, Katarzyna Krzyżkowska, Daria Mazur, Aleksandra Klepka i Kamil Jaguszewski podejmuje szereg działań, które docelowo mają zwiększyć świadomość mieszkańców na temat problemu jakim jest chłoniak - mówi Kamil Jaguszewski

Jednym z najbardziej spektakularnych działań zespołu, prowadzonego przez nauczycielkę biologii Barbarę Stefanik-Makuch, był zorganizowany z okazji dnia "Hakowicza", przemarsz przez centrum Kowar. W jego trakcie kilkudziesięciu uczniów kowarskiego zespołu szkół wraz z transparentami i ulotkami namawiało mieszkańców do regularnych badań.

- Do tej pory przeprowadziliśmy prelekcje we wszystkich klasach licealnych w naszej szkole oraz nagraliśmy reportaż z udziałem lekarza onkologa. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na facebooku (https://www.facebook.com/pages/Mam-Haka-Na-Raka-Antyraczki-LO-im-S-Lema-w-Kowarach/210917472439973) i śledzenia naszych działań, bo mamy jeszcze wiele pomysłów - dodaje Kamil.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group