Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 7227
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lewica zaprasza na film i debatę o prawach kobiet

Poniedziałek, 30 sierpnia 2021, 14:51
Aktualizacja: 14:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Lewica zaprasza na film i debatę o prawach kobiet
Fot. Przemek Kaczałko
Przedstawiciele Nowej Lewicy zaprosili mieszkańców za pośrednictwem mediów, na wrześniowy pokaz filmu "Siłaczki", a po nim na debatę o prawach kobiet. Zapowiadany jest też przyjazd parlamentarzystów z innych stron Polski.
To film o kobietach, które w 1918 roku wywalczyły prawa wyborcze. Po filmie odbędzie się debata - powiedział Robert Obaz, poseł Nowej Lewicy z Jeleniej Góry.

Wśród uczestników debaty ma być posłanka Katarzyna Ueberhan z Poznania (filozofka, działaczka społeczna, feministka), a także Anita Kucharska-Dziedzic z Zielonej Góry (posłanka, prezeska stowarzyszenia Baba).

Jak podkreślał poseł, po 10 miesiącach od licznych strajków kobiet w Polsce warto porozmawiać jak wyglądają obecnie prawa kobiet w naszym kraju.

Debata na pewno da nowe spojrzenie na prawa kobiet i co za tym idzie - prawa człowieka. Prawo powinno nam dawać możliwości, a nie ograniczać nasze prawa - podkreśliła Lucyna Januszewska, jedna z uczestniczek debaty.
Mam nadzieję, że w 2021 roku nie muszę tłumaczyć na czym polegają prawa kobiet. Wytłumaczę dlaczego jako kobieta w ciągu dnia czuję potrzebę noszenia ze sobą gazu pieprzowego - mówiła Karolina Popera. - Każda z nas ma inny pogląd jak powinny wyglądać prawa kobiet. Myślę, że dzięki tej debacie wszystkie pokolenia będą mogły poznać inne punkty widzenia - dodała Ada Radka.

Pokaz filmu zaplanowano na 9 września br. o godz. 17:00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (ul. Bankowa). Zaproszenia są dostępne w biurze poselskim Roberta Obaza przy ul. Klonowica 2/10.

Twoja reakcja na artykuł?

10
23%
Cieszy
13
30%
Hahaha
6
14%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
13
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (103) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group