Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7838
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Letnie szlaki są wciąż zamknięte

Środa, 17 kwietnia 2019, 7:01
Aktualizacja: Piątek, 19 kwietnia 2019, 6:33
Autor: WAC
Region: Letnie szlaki są wciąż zamknięte
Fot. KPN
Mimo że na nizinach króluje już wiosna, to w górach, a zwłaszcza powyżej wysokości 900 m npm panują nadal zimowe warunki. W związku z tym Karkonoski Park Narodowy przypomina, że w dalszym ciągu nie wszystkie odcinki szlaków są dostępne dla ruchu turystycznego.

Na terenie KPN nadal są zamknięte szlaki letnie oraz przebiegające przez tereny godowe cietrzewi oraz w pobliżu gniazd sokołów wędrownych.

Zamknięte są następujące szlaki: czerwony przez Kocioł Łomniczki od schroniska Nad Łomniczką do Domu Śląskiego, żółty od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów (obejście wariantem zimowym do Czeskiej Budki), zielony przez Łabski Kocioł w kierunku Śnieżnych Stawków do Rozdroża Pod Wielkim Szyszakiem, (obejście czerwonym po granicy KPN), niebieski od Domku Myśliwskiego do Samotni (obejście Drogą Transportową), żółty przez Biały Jar, niebieski. A także: "Droga Jubileuszowa" na Śnieżkę od Przełęczy pod Śnieżką do skrzyżowania ze szlakiem czerwonym (obejście Zakosami), niebieski od Przełęczy Okraj do Skalnego Stołu (obejście Szlakiem Przyjaźni), szlak zielony z Polany przez morenę Kotła Wielkiego Stawu do grzbietowego szlaku czerwonego (obejście żółtym przez Pielgrzymy). Zamknięty jest też remontowany szlak zielony od grupy skalnej Pielgrzymy do Przełęczy Karkonoskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
1
25%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
372
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group