Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 7426
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Letnia praca małoletnich bywa wykroczeniem

Środa, 25 czerwca 2008, 8:32
Aktualizacja: 8:39
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Letnia praca małoletnich bywa wykroczeniem
Fot. Archiwum
Młodzi ludzie, którzy podczas wakacji chcą dorobić myjąc szyby w samochodach stojących na parkingach i w korkach ulicznych popełniają wykroczenie.

Popularny sposób na wakacyjne „kieszonkowe” okazuje się niezgodny z prawem. A co roku latem wielu nastolatków z płynem i urządzeniem do mycia szyb oferuje swoje usługi przygodnym kierowcom.

– Ponieważ tego zajęcia podejmują się nieletni, stanowi to wykroczenie – dowiedzieliśmy się na policji. Precedensowe kary już są. We Wrocławiu rodzice nastolatków, którzy myjąc szyby chcieli zarobić na wakacje, będą musieli stawić się przed sądem grodzkim.

Nie oznacza to jednak, że nieletni nie mogą pracować. Osoby, które ukończyły 16 lat życia, mają do tego prawo za zgodą rodziców i inspektora pracy. Tak stanowią przepisy unijne.
Zabronione jest jednak, aby czynili to na własny rachunek i w warunkach, w których są narażeni na niebezpieczeństwo. A tak jest właśnie przy „kosmetycznych” usługach samochodowych.

A co z młodszymi? Mogą pracować wyłącznie na rzecz podmiotu prowadzącego działalność kulturalną, artystyczną, sportową lub reklamową. Na takie zajęcie także musi zgodzić się rodzic lub opiekun oraz właściwy inspektor pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group