Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3304
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Leśnym zwierzętom pomogą przetrwać zimę

Czwartek, 14 października 2021, 12:20
Autor: Manu
Jelenia Góra: Leśnym zwierzętom pomogą przetrwać zimę
Fot. BM
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Jeleniej Górze wzięli udział w akcji ekologicznej “Pomóżmy zwierzętom przetrwać trudny okres jesienno–zimowy”, zorganizowanej przez Nadleśnictwo Lwówek Śląski. Dzieci zebrały kasztany i żołędzie dla zwierząt z miejscowych lasów i przekazały do najbliższego leśnictwa w Płoszczynie.

Uczniowie klas pierwszych z “Siódemki” zostali także oprowadzeni po ścieżce dydaktycznej, z której dowiedzieli się wielu interesujących ciekawostek dotyczących chronionych gatunków roślin oraz zwierząt.

Obecni na miejscu leśniczy Tomasz Kwaśniak i podleśniczy Jan Misiura ciepło i serdecznie przywitali dzieci oraz przybliżyli im swoją pracę. W niezwykle interesujący sposób przedstawili kwestię dokarmiania różnych populacji. Opowiedzieli o dzikach i wykładaniu im ich ulubionego pokarmu – żołędzi, co znacznie wpływa na zmniejszenie szkód na polach uprawnych. Zapoznali uczniów także z ochroną zwierząt i ogromną rolą leśniczych, którzy mają ogromny wkład pracy w utrzymaniu bardzo zróżnicowanego środowiska naturalnego i stwarzają odpowiednie warunki do bytowania dzikich zwierząt.

Twoja reakcja na artykuł?

29
94%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group