Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 6183
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Leśna edukacja

Sobota, 14 września 2019, 7:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 września 2019, 9:32
Autor: WAC
Region: Leśna edukacja
Fot. Nadleśnictwo Świeradów
Nauczyciele z Kotliny Jeleniogórskiej uczestniczyli w konferencji edukatorów leśnych, która odbyła się w ostatnich dniach w Zamku Czocha. Spotkanie było częścią realizowanego przez Nadleśnictwo Świeradów Zdrój programu "Zielony Rower".
Konferencja była skierowana do nauczycieli oraz edukatorów. Wśród prelegentów mieliśmy przedstawicieli nauczycieli, leśników oraz edukatorów - mówi Barbara Rymaszewska z Nadleśnictwa Świeradów Zdrój. - Poruszono wiele ważnych zagadnień zarówno z zakresu edukacji dla zrównoważonego rozwoju, bezpieczeństwa wycieczek w lesie, przekazywania trudnych tematów, leśnych gier terenowych jak i współpracy z wolontariuszami. Leśnicy i nauczyciele wspólnie prześledzili nową podstawę programową, znajdując w niej miejsce na wycieczki do lasu i edukację leśną. Naszym wspólnym celem jest zachęcenie młodego pokolenia do opuszczenia świata wirtualnego i skorzystania z tego, co oferuje nam las.

"Zielony Rower" to cykliczny program kierowany do osób zajmujących się edukacją leśną i przyrodniczą. Ta trzydniowa impreza edukacyjna, która w tym roku po raz kolejny objęła ponad 2000 osób pozwala na poznanie ciekawych metod pracy. Bycie jednocześnie nauczycielem i uczniem umożliwia edukatorom leśnym zrozumienie swojego odbiorcy, sposobu myślenia i postrzegania lasu oczami ucznia.

Konferencja edukatorów odbywała się pierwszego dnia imprezy. Drugiego do ponad dwudziestu szkół na terenie powiatów lubańskiego oraz lwóweckiego leśnicy pojechali na rowerach. Ich zadaniem była edukacja, promowanie zdrowego trybu życia oraz pokazanie lasu. Zajęcia odbywały się nie tylko w sali lekcyjnej, ale również poza murami szkoły. W czasie zajęć nauczyciele skrupulatnie oceniali edukatorów według specjalnie przygotowanej karty.

W trzeci dzień nastąpiła „zamiana ról" – w tym dniu to edukatorzy stali się uczniami. Podzieleni na cztery grupy przemieszczali się na rowerach po okolicznych lasach Nadleśnictwa Świeradów i w specjalnie przygotowanych punktach edukacyjnych poznawali nowe metody edukacji. W podsumowaniu wyłonieni zostali najlepsi edukatorzy – a lider edukacji wyjechał na zielonym rowerze, który był nagrodą główną.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
521
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group