Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5442
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lepili garnki, choć święci nie są

Poniedziałek, 3 listopada 2008, 18:12
Aktualizacja: Wtorek, 4 listopada 2008, 8:20
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Lepili garnki, choć święci nie są
Fot. TEJO
Na nietypową lekcję sztuki zaprosiło dziś młodzież z jeleniogórskich szkół Muzeum Karkonoskie. To kontynuacja projektu „oswajania” młodych ludzi ze sztuką dawnych rzemieślników i zetknięcie z danymi zajęciami w praktyce.

– Prowadziliśmy już cykl takich warsztatów przed wakacjami. Było tak duże zainteresowanie, że postanowiliśmy zajęcia powtórzyć w tym roku szkolnym – mówi Aneta Sikora-Firszt z Muzeum Karkonoskiego.

Dziś młodych „ceramików” uczył mistrz tego rzemiosła Rafał Klimentowski. na co dzień twórca artystycznych i użytkowych wyrobów ceramicznych. Najpierw przybliżył uczestnikom warsztatów sztukę lepienia garnków, a później zaprosił ich samych do dzieła.

Każdy dostał kawałek gliny i lepił z niego, co chciał. Dziewczęta i chłopcy z różnych klas Szkoły Podstawowej nr 10 byli zachwyceni możliwościami plastycznymi, jakie daje glina. Spod ich rąk wychodziły różne formy. Użytkowe (wazoniki i miseczki), czy też zupełnie abstrakcyjne. Wcześniej gośćmi Muzeum Karkonoskiego byli uczniowie Gimnazjum nr 2.

– W grudniu planujemy warsztaty, podczas których będzie można nauczyć się samodzielnego malowania ozdób choinkowych – zapowiada Aneta Sikora-Firszt podkreślając, że placówka stawia na edukację i jest otwarta na przyjęcie młodzieży zarówno ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, a nawet przedszkoli. W celu uzyskania szczegółów o możliwości współpracy należy skontaktować się z działem marketingu MK – tel. 075 6438 155.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group