Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7934
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lepiej (na razie) omijać Wojewódzką

Sobota, 8 czerwca 2013, 7:29
Aktualizacja: Niedziela, 9 czerwca 2013, 6:53
Autor: Mea
Jelenia Góra: Lepiej (na razie) omijać  Wojewódzką
Fot. Mea
Prace związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej prowadzone są m.in. na ul. Wojewódzkiej, która jest łącznikiem tzw. małej obwodnicy centrum Jeleniej Góry, którą jeździ wielu kierowców. – Jeden pas jezdni w kierunku centrum Jeleniej Góry jest wyłączony z ruchu, więc dziwię się, że nie postawiono świateł, by sprawnie prowadzić ruch wahadłowy – zadzwonił do nas Czytelnik.

- Ponadto tą wąską uliczką jeździ dużo samochodów ciężarowych, tworzą się korki, a hałas jest ogromny, co bardzo uprzykrza życie okolicznym mieszkańcom – podkreślał mężczyzna.

Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze poinformował, że wykonawca prac firma Egbud z Bogatyni nie przedstawiła projektu, w którym byłby uwzględniony ruch wahadłowy przy pomocy sygnalizacji świetlnej. – Firma ta musiałaby wtedy zapłacić za taki projekt i wypożyczyć sygnalizację świetlną. Obecnie na ul. Wojewódzkiej są znaki drogowe informujące o ruchu wahadłowym i o tym, kto ma pierwszeństwo przejazdu. Naszym zdaniem jest to wystarczające – mówił Jerzy Bigus.

Kierownik budowy z firmy Egbud Maciej Skrzat wyjaśnił, że by ustawić sygnalizację świetlną kierującą ruchem wahadłowym potrzebne jest badanie natężenia ruchu, co by trwało zbyt długo. – Staramy się by ruch był prowadzony sprawnie. Problemy występują jedynie w godzinach szczytu między godz. 14.00 i 15.00, kiedy mieszkańcy wracają z pracy i wybierają trasę ul. Wojewódzką, zamiast ul. Wolności – stwierdził Maciej Skrzat.

- Utrudnienia na tej drodze nie będą trwały długo, bo do końca czerwca planujemy zakończyć tu prace – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group