Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8867
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Leniwi zmotoryzowani blokują przystanek

Poniedziałek, 21 grudnia 2009, 8:27
Aktualizacja: Wtorek, 22 grudnia 2009, 8:37
Autor: TEJO
Kierowcy autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego skarżą się na klientów marketu Tesco, którzy zastawiają samochodami i wózkami wjazd na przystanek. Skutek? Pojazdy nie mogą tam dojechać, a pasażerowie psioczą.

Sytuacja jest szczególnie uciążliwa podczas gorączki przedświątecznych zakupów. – Próba wjazdu na przystanek przy Tesco może skończyć się uszkodzeniem autobusu lub innych pojazdów, które tam stoją, dlatego kilka razy zdarzyło mi się nie wjeżdżać w to miejsce. Nie chciałem ryzykować – powiedział nam pragnący pozostać anonimowy kierowca MZK.

O ile wózki od czasu do czasu zabiera obsługa marketu, o tyle samochody stoją póki nie odjadą nimi właściciele. Straż miejska nic nie może zrobić, ponieważ teren przy sklepie jest jego własnością i nie podlega „jurysdykcji” służb porządkowych. Pozostaje jedynie apel do wyobraźni zmotoryzowanych, aby – parkując przed zakupami – czynili to w miejscach ku temu przeznaczonych. – Często zdarza się, że podjeżdżają pod sam sklep dla wygody – usłyszeliśmy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
776
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group