Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 3198
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Staniszów: Lekcja historii na zamku

Poniedziałek, 17 maja 2021, 6:01
Autor: WAC
Staniszów: Lekcja historii na zamku
Fot. WAC
To było połączenie zabawy i nauki w plenerze. W miniony weekend (15-16.05) na Zamku Księcia Henryka w Staniszowie odbyły się Warsztaty Archeologii Eksperymentalnej.

Przez dwa dni bardzo wiele rodzin wraz z dziećmi odwiedziło budowlę położoną na górze Grodna. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali wiele atrakcji łączących edukację z rozrywką. Szczególnym powodzeniem cieszyły się pokazy przygotowane przez grupy rekonstruktorów historycznych z Poznania, Torunia i Bydgoszczy. Stroje oraz uzbrojenie prezentowali Wikingowie, Słowianie, Sarmaci i Kozacy oraz żołnierze ludowego wojska polskiego. Dzieci mogły też praktycznie przekonać się jak wygląda praca archeologa.

Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa „Śnieżka” z Kowar zorganizowaliśmy warsztaty archeologiczne, podczas których przedstawiamy młodzieży jak ważne jest dziedzictwo narodowe i jego ochrona oraz jak zachować się w momencie znalezienia zabytku – mówi opiekun Zamku Księcia Henryka Marcin Chalecki. - Dla osób, które bardziej zainteresują się tematem mamy lekcje rysunku archeologicznego, który może później pomóc archeologom w pracy. Są też zajęcia, podczas których dzieci same mogą pobawić się w archeologa i pogrzebać w ziemi.

Goście warsztatów podkreślali radość z powrotu do normalności oraz możliwości spotkania i uczestnictwa w imprezie plenerowej.

Wraz z dziećmi bardzo lubimy imprezy plenerowe – mówi pani Joanna z Jeleniej Góry. - W ostatnim czasie bardzo nam ich brakowało. To takie żywe lekcje historii, dzięki którym wiedza o dawnych czasach łatwiej niż w szkole trafia do głowy. Lubimy wracać na Zamek Księcia Henryka i cieszymy się, że tak fajnie się zmienia i jest odbudowywany.

Twoja reakcja na artykuł?

14
78%
Cieszy
1
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
2
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group