Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 3892
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lekcja angielskiego nie musi być nudna

Czwartek, 10 marca 2011, 8:49
Aktualizacja: 8:50
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Lekcja angielskiego nie musi być nudna
Fot. Organizator
Około 170 uczniów z jeleniogórskich szkół podstawowych, gimnazjów i liceum w minionym tygodniu wzięło udział w nietypowych zajęciach z języka angielskiego. Doskonaleniu umiejętności władania obcym językiem towarzyszyły gry i zabawy oraz lekcja żywego języka. Całość poprowadził zaproszony gość: Richie Mulaney z Irlandii.

Zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej nr 6 oraz w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze w ramach unijnego programu „Nauka bez granic”.
- Z racji funkcji doradcy metodycznego do języków obcych zainteresowałam się tym projektem i zorganizowałam zajęcia dla uczniów z naszego miasta. Widzę potrzebę organizowania tego rodzaju imprez, bo widzę ile przynosi on korzyści – mówi Renata Sigrist, organizatorka zajęć.

Gimnazjaliści i licealiści mogli poznać elementy slangu, skróty najczęściej używane przez młodzież brytyjską i irlandzką oraz wiele ciekawych zwrotów. Wszystko w atmosferze zabawy i odprężenia. Zajęcia były prowadzone w formie wykładu aktywnego. Uczestnicy wzięli udział w scenkach, mieli też możliwość rozmowy z zaproszonym gościem.

– Zajęcia z rodzimym użytkownikiem języka pokazały uczniom, że warto uczyć się obcych języków. Nie wszyscy mają okazję rozmawiać z obcokrajowcami nawet podczas wyjazdów zagranicznych, więc im więcej możliwości ćwiczeń "na żywo" dostarczymy im podczas lat szkolnych, tym lepiej. Cieszę się ponadto, że uczniowie swobodnie czuli się w rozmowie z prelegentem z Irlandii, który dał im sposobność zaznajomienia się ze śpiewnym irlandzkim akcentem – mówi Renata Sigrist.

Świetnie bawili się również angielskimi słowami uczniowie szkół podstawowych, którzy spotkali się z Szkole Podstawowej nr 6. Tu uczestnicy poznali ciekawostki kulturowe o Irlandii, włącznie z elementami tańca czy obchodzonym w marcu dniem św. Patryka, patrona Irlandii.

– Z pewnością będziemy kontynuować współpracę z projektem „Nauka bez granic”, a także poszukiwać wielu innych możliwości uatrakcyjnienia nauki języka angielskiego. Cieszę się również, że wielu nauczycieli chętnie odpowiada na zaproszenia i aktywnie uczestniczy w proponowanych wydarzeniach, za co im dziękuję, bo często udział w różnych spotkaniach i wydarzeniach wiąże się z ich dodatkową pracą – konkluduje R. Sigrist.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group