Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6815
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lekarz u bezdomnych

Wtorek, 23 grudnia 2008, 19:23
Aktualizacja: 19:24
Autor: Ania
Jelenia Góra: Lekarz u bezdomnych
Fot. Ania
Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Jeleniej Górze może pochwalić się nowym gabinetem lekarskim. Oficjalnie będzie można z niego skorzystać dopiero w przyszłym roku, ale z okazji przyjazdu samorządowców z Aachen w Niemczech, którzy zainicjowali to przedsięwzięcie symboliczne otwarcie odbyło się już teraz.

Niemcy wspólnie z Polakami wręczyli także paczki żywnościowe uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze.

Otwarcie gabinetu lekarskiego w schronisku zainicjowała Ursula Etschenberg, przewodnicząca Polsko – Niemieckiego Kręgu Przyjaciół Jelenia Góra – Aachen i jednocześnie honorowy obywatel Jeleniej Góry.

Obecni byli m. in. Erwin Kunkel, zastępca starosty powiatu Aachen, Horst Herberg, przedstawiciel Kręgu Przyjaciół, Peter Timmermanns, prezes zarządu powiatowego Niemieckiego Czerwonego Krzyża w Aachen, Hubert Papaj , przewodniczący Rady Miasta w Jeleniej Górze, Bogusław Gałka, prezes Schroniska św. Brata Alberta i Jerzy Lenard, pełnomocnik Kręgu Przyjaciół w Polsce, któremu przekazano sprzęt medyczny do gabinetu lekarskiego.

Goście, którzy odwiedzili SP 13 w Jeleniej Górze zapowiedzieli, że będzie to dobry początek współpracy placówki z jedną z niemieckich szkół w Aachen.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group