Piątek, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6115
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Laury dla Kontrabasisty

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 21 czerwca 2018, 7:30
Aktualizacja: Sobota, 23 czerwca 2018, 12:26
Autor: WAC
Fot. Użyczone/Archiwum K. Rogacewicza
Z kolejnymi nagrodami za monodram „Kontrabasista” według Patricka Suskinda, w reżyserii Krzysztofa Pulkowskiego, powrócił z odbywających się w Rosji i Albanii festiwali małych form teatralnych i monodramów aktor działającego przy Osiedlowym Domu Kultury Teatru "Maska" Krzysztof Rogacewicz.

Oba festiwale mają swoją określoną, uznaną markę wśród miłośników teatru. Impreza w Albanii pod nazwą Albamono, odbywa się w mieście Korce. W tym roku w programie tego festiwalu znalazło się dziesięć monodramów, w wykonaniu aktorów z wielu krajów, w tym poza Europą. W tym gronie K. Rogacewicz został wyróżniony nagrodą za najlepszą rolę męską.

Druga z imprez to 8. Festiwal Małych Form Teatralnych i Monodramów LUDI w rosyjskim mieście Orzeł. Jeleniogórski aktor otrzymał na nim specjalną nagrodę jury. Po zakończeniu festiwalu "Kontrabasistę" mogli też obejrzeć dwukrotnie na scenie Teatru Modern mieszkańcy Moskwy

- "Kontrabasista" jest spektaklem na tyle ekspresyjnym i uniwersalnym, że choć na obu festiwalach grałem po polsku, to został on doceniony - mówi K. Rogacewicz. - Moja "przygoda" z tym spektaklem, który powstał na 20-lecie Teatru "Maska" trwa już od października 2015 r. Nie spodziewałem się, że będzie to spektakl z którym będę jeździł po świecie i jeszcze będzie nagradzany. Zrobiłem go, bo jest wartościowy pod względem przekazu, bo porusza najistotniejsze kwestie, jak: ja w świecie, miłość, samotność.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Ładnie 21-06-2018 13:13
Zuch chłopak! Brawo Panie Krzysztofie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group