Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6359
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Laureaci turnieju “Mamy niepodległość!”

Czwartek, 15 listopada 2018, 12:02
Aktualizacja: Piątek, 16 listopada 2018, 11:58
Autor: Manu
Jelenia Góra: Laureaci turnieju “Mamy niepodległość!”
Fot. BM
W ubiegłą środę (14.11) w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu odbył się finał tegorocznego XXII Dolnośląskiego Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej “Mamy niepodległość!”, pod honorowym patronatem Metropolity Wrocławskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Wśród najlepszych znalazło się też trzech uczniów z jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza.

W kategorii “Wywiedzione ze słowa” pierwsze miejsce za interpretację wiersza “Pieśń o fladze” autorstwa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego zajęła piątoklasistka z “Siódemki” Anhelina Aleksieieva. Także w tej samej kategorii Jakub Paradysz z klasy szóstej SP7 zdobył drugie miejsce, recytując “Żołnierza polskiego” pióra Władysława Broniewskiego.

Z kolei siódmoklasista z “Siódemki” Grzegorz Lewandowski został wyróżniony za prezentację utworu “Monte Cassino” Jana Lechonia.

Zwycięzcy 22. edycji Dolnośląskiego Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej zostali zaproszeni na Koncert Laureatów, który odbędzie się 19 grudnia na scenie Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu.

Twoja reakcja na artykuł?

8
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group