Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8780
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Laureaci nagrodzeni przez prezydenta

Sobota, 17 maja 2014, 9:35
Aktualizacja: Niedziela, 18 maja 2014, 8:11
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Laureaci nagrodzeni przez prezydenta
Fot. Przemo
Paulina Romańczuk, Laura Frenczko oraz Daniel Piwko zostali zaproszeni wraz ze swoimi wychowawcami i dyrektorami szkół, do których uczęszczają, na spotkanie z prezydentem Marcinem Zawiłą, który za wybitne osiągnięcia nagrodził młodych jeleniogórzan.

Paulina Romańczuk to uczennica Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. - Zdobyłam wiele wyróżnień w Polsce, brałam udział wiele razy w konkursach plastycznych. M.in. zajęłam pierwsze miejsce w graficznym konkursie "Młody Gielniak". Dzięki wysokiej średniej mogłam wyjechać na Ukrainę, na wymianę międzyszkolną i tam uczestniczyłam w warsztatach z artystami. Myślę o Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku albo w Krakowie.

Laura Frenczko z Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik" została finalistką zawodów III st. (centralnych) XVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Przyznała, że chce studiować kierunek związany z budownictwem. - Dzięki temu, że zostałam finalistką olimpiady nie muszę pisać jednej części egzaminu zawodowego - mówiła.

Daniel Piwko z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych zajął 16. miejsce w etapie centralnym I Olimpiady Wiedzy o Turystyce. - Na studia wybieram się do Wrocławia, ale jeszcze nie wiem dokładnie na jaki kierunek. Wystąpienie, prezentacja przed komisją z pewnością pomogły mi w przygotowaniu do matury ustnej - stwierdził.

Każdy laureat otrzymał nagrodę w wysokości 3.000 zł, a wszyscy zostali zaproszeni na lody tuż po uroczystym spotkaniu.

- Patrzymy na aktywność życiową, społeczną młodych ludzi. To są uczniowie ze średnią minimum 4,75 - mówił prezydent Zawiła, który podkreślił jednocześnie, że mamy w tym roku do czynienia z wyjątkową sytuacją, gdyż to są uczniowie szkół zawodowych. Licealiści nie odnieśli tym razem takich sukcesów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group