Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 9002
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/region: Łatwiej rowerem po Jeleniej Górze

Wtorek, 24 sierpnia 2010, 7:37
Aktualizacja: Środa, 25 sierpnia 2010, 7:52
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/region: Łatwiej  rowerem po  Jeleniej Górze
Fot. Archiwum
Do 31 października br. miasto chce dostosować chodnik wzdłuż ulicy Jana Pawła II do potrzeb cyklistów. Na początku miesiąca ogłoszony został przetarg na to zadanie, a przedsiębiorcy zainteresowani wykonaniem prac mogą składać swoje oferty do 27 sierpnia br. W minioną niedzielę natomiast cykliści z I–KTK–N zorganizowali spotkanie w sprawie znakowania tras rowerowych GPS – em.

W ramach dostosowania chodnika przy Alei Jana Pawła II rozebrane zostaną wysokie betonowe krawężniki, położona zostanie częściowo nowa nawierzchnia asfaltowa na podbudowie z tłucznia kamiennego. Ustawione zostaną tam również nowe znaki dopuszczające ruch rowerowo – pieszy.

Tymczasem w minioną niedzielę cykliści zorganizowali robocze zebranie zarządu I-KTK-N w sprawie znaczenia tras GPS – em i popularyzacji turystycznej Rudaw Janowickich. Bazą wypadową ma być schronisko Szwajcarka. W tym roku rowerzyści planują oznaczyć sześć takich tras. Pierwsza z nich będzie rozpoczynała się w Górach Sokolich w Rudawach Janowickich.

Urządzenie z początkiem roku zakupiła i wydzierżawiła rowerzystom Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego. Teraz GPS o wysokiej jakości posłuży do rejestracji przejazdu rowerzystów po danym szlaku, następnie na mapie zostaną naniesione poszczególne punkty z opisem trasy. Projekt ma być przez cały czas otwarty, a mapa będzie systematycznie uzupełniana kolejnymi opisami i zdjęciami. Pierwsze opisy tras mają sie pojawić na stronie internetowej w połowie września.

- W tym roku chcielibyśmy zaplanować stworzenie baz rowerowych, które będą zamieszczone w internecie. Zaczniemy od Rudaw Janowickich. Jeśli turysta przyjeżdża do nas w Karkonosze, Izery, czy do Jeleniej Góry i chce zaplanować sobie wycieczkę, nie zawsze wie gdzie chce jechać – mówi Zbyszek Leszek, prezes Izersko – Karkonoskiego Towarzystwa Kolarsko – Narciarskiego. Wówczas będzie mógł otworzyć stronę internetową i sprawdzić trasy. Będą tam podwyższenia terenu, wysokości, długość i trudność trasy oraz zdjęcia z opisem atrakcji, które na danej trasie będzie mógł zobaczyć. Wyjeżdżając w trasę nie musi mieć mapy, ma GPS podobnie jak w samochodzie. Teraz ludzie GPS – y mają w komórkach więc musimy iść do przodu.

Internetową mapę szlaków rowerowych będzie można znaleźć na stronie urzędu miasta Jelenia Góra – GPS – turystyka oraz w linku na stronie Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego i Izersko – Karkonoskiego Towarzystwa Kolarsko – Narciarskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group