Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 4903
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lato z ZTA w Parku Zdrojowym

Środa, 1 lipca 2020, 14:56
Aktualizacja: Niedziela, 5 lipca 2020, 10:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Lato z ZTA w Parku Zdrojowym
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze zaprasza najmłodszych widzów oraz dorosłą publiczność na letnie spektakle i koncerty. – Będziemy dla Was grać w lipcu i sierpniu w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym – zapowiadają organizatorzy.

W lipcu zaprezentujemy trzy spektakle dla dzieci i jeden koncert dla dorosłych, w sierpniu natomiast zapraszamy na cykl Letnich Koncertów Promenadowych (szczegóły wkrótce) - dodaje ZTA.

Oto repertuar na lipiec:

5 lipca (niedziela), godz. 16.00 – muszla koncertowa w Parku Zdrojowym:

„TYMOTEUSZ RYMCIMCI”
Wesoła opowieść o przyjaźni małego misia, Tymoteusza Rymcimci, z Psiuńciem Przybłędą to pełna temperamentu, rozśpiewana propozycja dla najmłodszych. Duże kolorowe lalki, niczym wielkie maskotki, animowane przez aktorów na żywym planie, wzbudzają od razu zaufanie maluchów; sprawiają, że kontakt z widownią staje się niezwykle ciepły. Prosta nieco dydaktyczna fabuła, potraktowana przez autora i realizatorów z sympatycznym dystansem, służy przede wszystkim teatralnej zabawie, ale jest w niej również miejsce na wzruszenie i refleksje.

12 lipca (niedziela), godz. 16.00 – muszla koncertowa w Parku Zdrojowym:

„LEŚNE PRZYGODY TYMOTEUSZA RYMCIMCI”
To druga część perypetii ulubieńca dziecięcej widowni, wymyślonego przed laty przez Jana Wilkowskiego, sympatycznego misia - Tymoteusza. Tym razem wybierzemy się z Tymkiem na grzybobranie do lasu, gdzie na naszego bohatera czeka wiele niespodzianek. Oczywiście w przedstawieniu nie może zabraknąć znanego już dzieciom chytrego lisa, tym razem w roli myśliwego. W odpowiednim momencie pojawi się również nieco staroświecki, ale jak zawsze opiekuńczy tato niedźwiedź.

19 lipca (niedziela), godz. 16.00 - muszla koncertowa w Parku Zdrojowym:

„ZIELONO MI, CZYLI PIOSENKI NIE TYLKO O MIŁOŚCI”
Piękne utwory poetów piosenki: A.Osieckiej, J.Kofty, K.I. Gałczyńskiego, J. Przybory i innych twórców, znane z wielu znakomitych wykonań, w tym dniu ze szczególną dedykacją dla pań, ale nie tylko. Na scenie Zdrojowego Teatru Animacji wystąpią Diana Jonkisz i Zuzanna Łuczak (aktorki Zdrojowego teatru Animacji) i Adam Jęczmyk z towarzyszeniem pianisty Łukasza Perka.

26 lipca (niedziela), godz. 16.00 – muszla koncertowa w Parku Zdrojowym:

„KARMELEK”
Nasz bohater żyje w wiejskiej zagrodzie, w której każdy ma swoje zadania i obowiązki. Karmelek też chciałby być potrzebny. Próbując znaleźć cel w życiu, szczeniak przeżywa kolejne rozczarowania. Krowa uświadamia mu, że pies nie może dawać mleka; dzięki owcy pojmuje, że z jego sierści nie uprzędzie się wełny; a kura nie pozwala, by szczeniak wysiedział choć jedno jajko. Dopiero kogut zgadza się, aby kundelek wyręczył go w porannym budzeniu. Doprowadza to do małej katastrofy, bo piesek nie umie piać, więc wszyscy następnego dnia... śpią do południa. Karmelek jest zrozpaczony, gdyż czuje się niepotrzebny i gorszy od innych zwierząt. Dopiero gospodarz wyjaśnia mu, że łącząca ich przyjaźń, jest najcenniejszym darem, którym obdarza go Karmelek. Prosta, napisana wierszem sztuka, adresowana do najmłodszych widzów, pełna humoru i działań w które wciągana jest publiczność, w niezwykle przystępny sposób ukazuje, że przyjaźń, oddanie i wierność są więcej warte niż materialne dobra.

Twoja reakcja na artykuł?

17
71%
Cieszy
4
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group