Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8193
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Laskowik, Fedorowicz czyli śmieszna spółka

Poniedziałek, 23 listopada 2009, 8:01
Aktualizacja: Czwartek, 7 stycznia 2010, 8:32
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Laskowik, Fedorowicz czyli śmieszna spółka
Fot. rylit
Gwiazdy kabaretu i satyry politycznej sprzed lat odnajdują się świetnie w nowej rzeczywistości. Znani z wytykania absurdów i ośmieszania Polski Ludowej artyści w wolnej Rzeczpospolitej znajdują wiele inspiracji do swojej twórczości. Są w dobrej formie, czemu dali wyraz wczoraj w Jeleniogórskim Centrum Kultury w spektaklu „Co się dzieje, co się dzieje” .

Zenon Laskowik wywodzący się z Poznania absolwent miejscowej AWF czynnie uczestniczył w studenckim życiu kabaretowym. Jednak zasłynął kiedy wraz z Krzysztofem Jaślarem, Bogdanem Smoleniem, Januszem Rewińskim i Rudi Szubertem założył kabaret „Tey”.

Kultowym spektaklem kabaretu stał się mini spektakl „S tyłu sklepu”, który w latach 80., po stanie wojennym, w czasach kryzysu gospodarczego i prześladowań był symbolem buntu na wesoło przeciwko szarzyźnie tamtych dni.

Po transformacji ustrojowej artysta rozstał się z życiem estradowym i podjął pracę listonosza w Poznaniu. W 2003 roku powrócił na estradę i został przyjęty serdecznie i ciepło przez publiczność szczególnie pamiętającą tamten trudny okres dla Polski. Popularność zdobył dzięki występom w programie telewizyjnym „Filharmonia Uśmiechu” gdzie wraz z Waldemarem Malickim, twórcą programu, i Jackiem Fedorowiczem oraz członkami „Kabareciarni”, stworzyli nową formę spektaklu rozrywkowego.

Co prawda czasie spektaklów w Jeleniej Górze nie było Waldemara Malickiego ale program przygotowany przez artystów starszego pokolenia i tych młodszych rozbawił jeleniogórską publiczność do łez. Średnia wieku widowni wskazywała na ludzi pamiętających lata 80. XX wieku. Oczywiście występy obejrzeli też ludzie młodsi, którym Zenon Laskowik złożył szczególne podziękowania.

Umiejętnie dobrany program spektaklu trafiający monologami skeczami czy piosenkami we współczesne przywary ludzi, sytuację polityczną i społeczną spodobał się jeleniogórskiej widowni, wywołując momentami salwy śmiechu. Nie zabrakło przy tym znanych skeczy prezentowanych przez artystów w telewizji.

Ci, którzy kupili bilety, na pewno nie żałują.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group