Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 10464
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Л–art: Moje światy

Środa, 27 lutego 2019, 8:13
Aktualizacja: Czwartek, 28 lutego 2019, 6:14
Autor: WAC
Piechowice: Л–art: Moje światy
Fot. fot. Dagmara Matusiak
W galerii wystawowej Piechowickiego Ośrodka Kultury do 29 marca można oglądać wystawę "Moje światy" zorganizowaną z okazji jubileuszu pięciolecia istnienia grupy artystycznej Л – art.

Wernisaż wystawy jubileuszowej odbył się kilka dni temu, a uświetniły go prezentacje multimedialne, muzyka na żywo i niespodzianki. Jedną z nich był obraz - wizytówka , którą członkowie grupy tworzyli na żywo przy licznie zgromadzonej publiczności. Z 30 indywidualnych prac powstał bardzo ciekawy i barwny kolaż, który doskonale pasuje do motta będącego podstawą działania grupy „Między wielkim i małym artystą jest tylko jedna różnica – różnica wzrostu !”.

Wśród gości wernisażu, którzy życzyli kolejnych lat wspólnej działalności artystycznej opartej na przyjaźni, ciekawych projektach i pasji twórczej , byli: prezes wrocławskiego Związku Polskich Artystów Plastyków Jerzy Jerych, prezes Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków Mieczysław Remski, dyrektor Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze Stanisław Firszt i burmistrz Piechowic Jacek Kubielski.

Grupa „π-art” zawiązała się w lutym 2014 roku z inicjatywy dyrektor Piechowickiego Ośrodka Kultury Anny Kalisz i Andrzeja Wożniaka, znanego artysty jeleniogórskiego. Obecnie zrzesza 32 osoby, zajmujące się różnymi dziedzinami sztuki (malarstwo, fotografia, rzeźba, witraż). Członkowie grupy to mieszkańcy: Piechowic, Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Karpacza i okolic. Miejscem spotkań jest Piechowicki Ośrodek Kultury. Szefową i prezesem grupy jest mgr sztuki Emanuela Czujowska. Członkowie Grupy prezentowali swoje prace na wielu wystawach, głównie w Piechowicach i Jeleniej Górze. Wystawy miały charakter tematyczny, a także przeglądowy. Ogółem w latach 2014-2019 zorganizowano 21 wystaw. Grupa wzięła również udział w imprezach charytatywnych, gdzie przekazała swoje prace do licytacji.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Donald Tusk będzie dobrym premierem?

Oddanych
głosów
120
Tak
38%
Nie
48%
Ciężko powiedzieć
10%
Nie interesuję się polityką
3%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 11 grudnia 2023
 
Aktualności
Zrobili animowane pociągi
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group