Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2801
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kurs samoobrony dla pań – warto skorzystać

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 2 października 2015, 16:13
Aktualizacja: 16:18
Autor: 112
Fot. Archiwum
Policja jeleniogórska, IPA Region Jelenia Góra wraz z Prezydentem Miasta Jeleniej Góry zaprasza kobiety w wieku od 16 lat , zainteresowane uczestnictwem w kursie samoobrony, na spotkanie organizacyjne, które obędzie się 7 października o godzinie 16.30 w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przy ul. Nowowiejskiej 43. Będzie można zapisać się na zajęcia, które są bezpłatne.

Od 12 października br. rusza kolejna edycja programu prewencyjnego pn. „Bezpieczna w swoim mieście” – kurs samoobrony dla kobiet”. Program ma na celu podniesienie bezpieczeństwa kobiet w naszym mieście. Patronat honorowy nad programem objął Prezydent Jeleniej Góry.

Celem jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek do uniknięcia, lub w razie potrzeby odparcia, bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie. Przy czym pod pojęciem „odparcia ataku” należy również rozumieć sytuacje, w których sprawca, na skutek działań napadniętego, odstępuje od swojego zamiaru.

Przewidziane są wykłady i zajęcia samoobrony, które prowadził będzie instruktor walki wręcz, prelekcje prowadzone przez specjalistę ds. prewencji kryminalnej, jak również wykłady i ćwiczenia, które prowadzić będzie psycholog. W zajęciach udział weźmie udział prokurator Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze.

Zajęcia praktyczne odbywać się będą dwa razy w tygodniu –w poniedziałki i środy w sali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Jeleniej Górze. Zaplanowano 10 spotkań po 90 minut.

Uczestniczki, które nie mają 18 lat muszą mieć pisemną zgodę rodziców na udział w kursie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~costamcosty 2-10-2015 19:06
Teraz P. Zawiła to zaprasza do MDK'u na zajęcia ale funduszy na jego remont nie znalazł i zaprasza wszystkie kobiety do sypiącego się budynku! Brawo Panie prezydencie za to jak szybko ludzie zapominają o pańskich świńskich złodziejskich łapach i wybierają na kolejną kadencję takiego PO'wca bez perspektyw i wizji dla tego miasta.
~trzeba 2-10-2015 20:35
Trzeba się bronić przed nachalną reklamą wyborczą karierowiczów z PO i coś mi się zdaje że wcześniej z Samoobrony. Kto o tym jeszcze pamięta.
~ 3-10-2015 9:29
co chwila kursy samoobrony,musi być bardzo niebezpiecznie w Jeleniej Górze
~ak47 3-10-2015 17:12
Wystarczy nie szlajać się po nocach i podejrzanych rewirach a somoobrona nie będzie potrzebna.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group