• Czwartek, 5 grudnia 2019
  • Godz. 20:10
  • Imieniny: Krystyny, Sabiny, Saby, Edyty
  • Czytających: 8383
  • Zalogowanych: 18
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Kupcy wzywają R. Prystroma do wyjaśnień

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 25 października 2010, 7:49
Aktualizacja: 7:50
Autor: Angela
Fot. TEJO
Przedstawiciele spółki Kupieckiej Zabobrze wezwali Roberta Prystroma, kandydata na prezydenta Jeleniej Góry, do publicznej debaty na temat rozwoju lokalnej przedsiębiorczości oraz przyszłości targowisk miejskich. To reakcja kupców na przedwyborcze zapowiedzi polityka, w których uznał on, że „targowiska powinny wrócić do miasta”.

Wypowiedź lidera Wspólnego Miasta Roberta Prystroma m.in. na temat przyszłych losów spółek kupieckich została zamieszczona na jednym z jeleniogórskich portali internetowych. To zaniepokoiło kupców, którzy wysłali pismo do polityka z wezwaniem do publicznej debaty. Termin i miejsce spotkania pozostawiono do wyboru kandydata na urząd szefa miasta. Kupcy zaznaczyli jednak, że chcą by debata odbyła się do końca października br.

– „Prezydent powinien wspierać swoich mieszkańców, natomiast z treści artykułu wynika, że jest Pan zwolennikiem gospodarki sterowanej centralnie i zamiast wspierać rozwój jeleniogórzan, chce Pan z nimi konkurować i łupić finansowo” - pisze do R. Prystroma Stanisław Sudoł, prezes Spółki Kupieckiej Zabobrze.

Kupcy podkreślili, że obecne stanowisko Roberta Prystroma na temat targowisk, dyskwalifikuje go jako kandydata na urząd prezydenta, czy jakikolwiek inny urząd. Zapowiedzieli też, że jeśli polityk im nie odpowie, zwołają konferencję prasową i omówią jego wystąpienie wraz z szerokim komentarzem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~no Robert 25-10-2010 8:52
wyhodowałeś, do rady wysłałeś, teraz ci dziękują. Może ludzie też podziękują spadochroniarzom z innych partii/stowarzyszeń, wiecznym radnym. Może doczekamy tego. LUDZIE!!!!!! głosujcie na NOWYCH!!!!!! niech ci emeryci "polityczni" żyjący na nasz koszt zaczną żyć na swój!
~kto_s 25-10-2010 8:55
Człowiek, który po trupach idzie do celu. Na zdjęciu niezbyt przyjemny nawet bym powiedział, że fałszywy. Mówi co inni chcą usłyszeć czyli pod publikę. Tak jak mu partia zagra tak on tańczy. Dotychczas nic nie zrobił w sprawie targowiska. Mógł porozumieć się z radą z prezydentem to było by tak jak powinno być. Nie odpowiednie człowiek do oferowanego stanowiska.
~Brawo! 25-10-2010 9:13
Panie Prystrom, brawo za mądre słowa. Targowiska powinny być miasta, a nie miejcsem do żerowania dla cwaniaków takich jak Wójcikowa i jej fircyk z Wrocławia. Za to jedno ma pan mój głos i głosy całej mojej rodziny.
~Binghiman 25-10-2010 9:19
do Brawo* Twój stary to fircyk z wrocławia
~trubadur 25-10-2010 9:44
R. Prystrom ma rację.
~MO 25-10-2010 9:45
MO - podobno targowisko za głosy. Prawda to? Trzeba zadać to pytanie na spotkaniu.
~Mieszkaniec 25-10-2010 9:47
A ja wzywam do wyjaśnień Marka Obrębalskiego! Dlaczego nie realizuje Pan swoich obietnic? Dlaczego wyprzedał Pan PEC? Dlaczego nie pozyskuje Pan dla Jeleniej Góry żadnych nowych inwestorów? Dlaczego dopuszcza Pan do drastycznego zadłużania miasta?
~MO 25-10-2010 9:48
MO - podobno targowisko za głosy. Prawda to? Trzeba zadać to pytanie na spotkaniu.
~Ciepliczak 25-10-2010 10:15
Tak czy siak , Robert Prystrom ma swój program dla miasta i mieszkańcow, logike , zamierzania co do rozwoju miasta w przeciwieństwie do Machalek i opowiadzacza Zawiły . Nie czołga sie jak ekipa PO do diet i załapania sie na stanowiska - a co oni dokonali PIS i PO to niech opowiedza zważywszy że za taka mierna robote w radzie i jako posłowie pobierali pieniadze. Dlatego oddam swój głos na Roberta Prystroma gdyż jest soba - i nie będzie miał wytycznych od prezesów partyjnych z Warszawy.
~KasiuniaZab 25-10-2010 10:29
Jezu ten człowiek niech się już schowa tak nic nie znaczy w naszym mieście i jest skończony. Wyłącznie wszystko by blokował i krytykował.
~Mim 25-10-2010 10:42
A ja będę głosować na Roberta Prystroma. A kupcy musza zrozumiec ze jesli miasto nie bedzie mialo tego terenu nie dofinansuje zlotowką targowiska i jego planow infrastrukturalnych. Czy kupcy wylożą te 2 mln zlotych na modernizacje? Z wlasnej kieszeni - kiedy dzisiaj juz im tak rozowo nie jest? Obrebalskiego Marka chcą popierać? tego pana od hipermarketów lidlow i biedronek... ale jaja
~Kupiec 25-10-2010 11:38
Nigdzie w Polsce nie ma aby ktos prywatnie mial i zarzadzal miejskimi targowiskami. To ewenement u nas aby targowiskiem rzadzila spolka ktora robi sobie szmal a miasto lapie ochlapy.Czy to ma jakis zwiazek z no wlasnie kto z kim i w jakim celu!!!!!.Pani Wojcik niech powie jaka jest osoba krysztalowa i co ma wspolnego z urzedem skarbowym.Taki czlowiek dostaje cos od miasta i to ma byc Radna ???!!!.Toc to potwarz dla wyborcow.Uwazam ,ze nie moze byc Radnym kto oklamuje Urzad skarbowy.Niech sie pan panie Prystrom wypowie o swojej zastepczyni z pana organizacji.A sluchy teraz mnie dochodza ze ta pani jest na liscie do Rady miasta od pana Sajnoga . Gratuluje wyboru!!!!.
~Kupiec 25-10-2010 11:50
Przedstawiciele tzw.Spółek Kupieckich w żadnej kwestii nie są reprezentantami Jeleniogórskich Kupców , a jedynie grupki cwaniaków z upadających targowisk.Zgadzam się z Panem Prystromem - targowiska powinny jak najszybciej powrócić pod zarząd Miasta,które powinno opracować koncepcję zagospodarowania targowisk , a następnie wyłonić w przetargu podmiot realizujący tę koncepcję.Spółki mogły by wtedy wystartować jako oferent.Oddawanie czegokolwiek bez przetargu budzi podejrzenia o ...........
~To oczywiste 25-10-2010 12:04
Prystrom jest znawcą tmatów związanych z drobną przedsiębiorczością i targowiskami. Udowodnił to w czasie wielu lat swojego działania. Przekupy z rynku i jakiś goguś z wrocka chcą się nachapać kasy kosztem innych kupców. To jest obrzydliwe. Pani Wójcik jest totalnie skompromitowana. Pora żeby tego rodzaju baby przestały przeszkadzać w życiu miasta. Panie Prystrom, pan się nie boi!
~hehehaha 25-10-2010 12:05
Co?! Już się boją darmozjady i wymuszacze?! Skoro Prystrom i tak jest skończony i nic nie znaczy i nie ma żadnych szans w wyborach, to dlaczego już trzęsiecie portkami? TYLKO PRYSTROM
~KasiuniaZab 25-10-2010 12:10
Ale wy ludzie jesteście zaczarowani swoim Guru.
~paragraf 25-10-2010 12:40
Robert, mialem okazje spotkac Cie i porozmawiac z Toba raz w zyciu, ale pilnie obserwuje poczynania polityczne w naszym rejonie. Uwazam, ze powinienes dostac szanse na prezia. Masz moj glos. Jak wygrasz, to tylko tego nie spartol. ..i zajmij sie prosze, lepsza jakoscia drog w naszym rejonie oraz odbiorem roznych robot. Pozdrawiam.
~abrakadabra 25-10-2010 12:52
Widać KasiuniaZab trzęsą ci się już portki ze strachu przed prezydentem Prystromem... I bardzo dobrze! Przy braku argumentów i różnej maści załatwiaczy przy korycie, faktycznie pozostał ci już tylko zachwyt nad czarami prezydenta Prystroma, jakie cię niedługo dotkną... Hehe :) Niech noc będzie z tobą!!! :)))))))
~ 25-10-2010 12:55
sławnie tacy ludzie "przysłużą" się Obrębalskiemu, po co z nimi się kuma?
~j-in 25-10-2010 14:08
Jelonko zacznij się szanować, nazywaj sprawy po imieniu bo to, że akurat wasz szef startuje w wyborach z jednej listy z Wójcikową, nie oznacza konieczności pisania takich zakłamanych artykułów(?). Ta cała spółka kupiecka Wójcikowej wcale nie reprezentuje wszystkich kupców z zabobrza bo dwa razy tyle kupców należy do innej spółki kupieckiej z zabobrza, bęącej w całkowitej opozycji do Wójcikowej. Cała ta jej spółka to taki pic na wodę fotomontaż, a defcto przykrywka do przejęcia atrakcyjnego placu w dobrym punkcie miasta przez Wójcikową i jej przyd......a z Wrocławia, aktualnie prezesa tej sp-ki, a prywatnie właściciela straganu warzywnego na takim samym ryneczku tylko we Wrocławiu. Przekazanie im tego terenu ma być rekompensatą za to, że kiedyś musieli Wójcikową z Rady Miejskiej wywalić i to ma być żródło dochodów na pokrycie jej ogromnych i to w stosunku do Skarbu Państwa długów. Już dzisia,j po ponad 3 miesiącach zarządzania nawet członkowie ich sp-ki o rozliczenie finansowe doprosi
~Cieplice 25-10-2010 15:28
Wojcikowa u Sajnoga na Radna. No nie juz nie masz u mnie poparcia . Nie glosuje na pana. A mialem pana za jednego z inteligentniejszych radnych,ale z ta pania nigdy.Nie dosc ze oszukuje panstwo to jeszcze lupi kupcow.To ma byc panska radna .Wstyd.
~ŁojDanaDana 25-10-2010 16:26
Teraz przeszłam do Mareczka, i zaatakuje Robercika z Miasteczka. Po czym sama się usunę z rady :D
~elo$ 25-10-2010 19:24
MIASTO TARGOWISKA POWINNO PRZEJĄC TO BY WIDZIAŁ JAKA KASA TA.M JEST .TYLKO CI CO TAM PRACUJĄ KASY I LEPSZYCH WARUNKÓW NIE WIDZĄ
~aya 7-11-2010 16:42
Do fanów Prystroma.To czemu ten wasz guru schowal glowe w piasek i nie poszedl na debate? Ponoc wszystko wie:) Cienias z tego Robercika. Jaki polityk takie reakcje ha ha ha

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group