Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9511
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kupcy pracują nad nowym wizerunkiem targowisk

Środa, 14 lipca 2010, 8:03
Aktualizacja: 13:54
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kupcy pracują nad nowym wizerunkiem targowisk
Fot. Angela
Zabobrzański ryneczek odzyskał drożność ciągów komunikacyjnych i pieszych, teraz zarząd nowo powstałej spółki pracuje nad zadaszeniem kilku stołów i powiększeniem parkingu. Tańsza jest również toaleta dla klientów. Na Florze trwa jeszcze inwentaryzacja stoisk. Znikną stamtąd puste budy, a na ich miejscu stanie duży parking dla klientów.

Targowiska Zabobrze i Flora przeszły w ręce nowo powstałych spółek kupieckich od 1 lipca. Od tej chwili minęło niewiele czasu, a już widoczne są małe, ale stanowcze kroki, które złożą się na kompleksową poprawę wizerunku tych miejsc.

– Dotychczas zlikwidowaliśmy handel na ciągach komunikacyjnych i pieszych na targowisku, dzięki czemu stały się one bardziej drożne. Obecnie pracujemy nad drożnością i powiększeniem parkingu dla klientów. W przeciągu tygodnia ogłosimy też przetarg na wykonawstwo zadaszeń kilku stołów, by klienci i kupcy nie musieli stać w deszczu i moknąć.

– Obecnie przekazaliśmy też zewnętrznej firmie w zarządzanie istniejącą toaletę, przez co zmniejszyła się opłata za jej korzystanie o do niedawna doliczane koszty mycia rąk. W przyszłości chcielibyśmy by toaleta dla klientów i kuców była darmowa, a owoce i warzywa na stoiskach były automatycznie zraszane. Cały czas pracujemy też nad ostateczną koncepcją rozwoju i modernizacji targowiska – mówi Stanisław Sudoł, prezes zarządu nowo powstałej Spółki Kupieckiej Zabobrze.

Ciężko pracuje też zarząd spółki kupieckiej Flora, który ma jednak sporo problemów pozostałych po byłym zarządcy. W dalszym ciągu prowadzona jest niełatwa inwentaryzacja stoisk i pawilonów, a problem polega na ustaleniu ich właścicieli. Jak tylko zakończą się te prace zarząd zamierza zająć się likwidacją nieużytkowanych stoisk.

– Chcemy by wszystkie funkcjonujące stoiska zostały przeniesione w jeden obszar, a pozostałe zniknęły z targowiska. Na ich miejscu, na dolnej części terenu targowiska od ulicy Kasprowicza powstanie ogólnodostępny i zacznie większy niż dotychczas parking – mówi Jan Gniadzik, prezes zarządu spółki Kupieckiej Flora.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group