Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3459
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kup pan "zameczek"

Wtorek, 2 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 3 października 2007, 13:07
Autor: AGA
Jelenia Góra: Kup pan "zameczek"
Fot. Remigiusz Gąsiorowski/ Archiwum
Jeden z nielicznych zabobrzańskich zabytków, dawna rezydencja Erfurta, na sprzedaż.

W związku z likwidacją Zakładu Badawczo-Wdrożeniowego Inżynierii Ochrony Środowiska, Politechnika Wrocławska wystawiła na przetarg obiekt mieszczący się przy al. Jana Pawła II.

– Decyzję o likwidacji podjął senat uczelni, który stwierdził, że jednostka przynosi straty i nie ma szans na pozytywne rokowania na przyszłość. W związku z tym wystawił nieruchomość na sprzedaż – mówi Paweł Czuma, rzecznik Politechniki Wrocławskiej. Nie wiadomo jeszcze, jakie będzie przeznaczenie nowego obiektu – wszystko zależy od kupca. Oferty przetargowe można składać do 15 października do godz. 13.30.

Zakład Badawczo-Wdrożeniowy Inżynierii Ochrony Środowiska Politechniki Wrocławskiej utworzony został 2 stycznia 1974 r. i był jedyną tego typu jednostką organizacyjną szkół wyższych w kraju. Realizował prace badawcze, rozwojowe i stosowane, prace projektowe oraz produkcję i budowę urządzeń technicznych stosowanych w inżynierii środowiska.

Większość prac badawczych i wdrożeniowych zrealizowano dla przedsiębiorstw przemysłowych, komunalnych, rolniczych oraz jednostek samorządu terytorialnego.

Placówką do chwili wyboru na urząd starosty jeleniogórskiego w 2002 roku kierował Jacek Włodyga.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group