Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5581
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kto zostanie dyrektorem Książnicy Karkonoskiej?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 stycznia 2015, 8:09
Aktualizacja: Sobota, 10 stycznia 2015, 8:51
Autor: Angela
Fot. Angela
Ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora Książnicy Karkonoskiej, którą od kilku lat zarządzały osoby pełniące obowiązki szefa tej placówki: Alicja Raczek, a w ostatnim czasie Katarzyna Maczel. Ich poprzednik, a obecny prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła przez cztery ostatnie lata był dyrektorem urlopowanym tej placówki. – W związku z tym, że zostałem wybrany na urząd prezydenta na kolejną kadencję, nie chciałem blokować tego miejsca i stąd decyzja o wyborze nowego dyrektora – mówi Marcin Zawiła. Jaki powinien być nowy szef KK?

- Powinna być to osoba, która sprawdzi się jako menadżer tej instytucji, ale również jako ktoś, kto czuje charakter pracy w bibliotece, która nie tylko wypożycza książki, ale również prowadzi działalność popularyzacyjną i informacyjną, a także kulturalną – mówi prezydent Marcin Zawiła.

W kwestii wymogów formalnych, kandydat na stanowisko dyrektora Książnicy Karkonoskiej musi mieć studia wyższe bibliotekarskie lub humanistyczne, trzyletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym, związanym z działalnością kulturalną lub prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, związanej z kulturą, dobry stan zdrowia. Musi też znać zasady pozyskiwania i rozliczania funduszy unijnych i znać co najmniej jeden język obcy. Poza standardowymi dokumentami (w tym CV, kopią dokumentu tożsamości, kopie potwierdzające doświadczenie zawodowe itp. ) kandydaci muszą przedstawić koncepcję funkcjonowania Jeleniogórskiego

Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnicy Karkonoskiej na trzy lata (do marca 2018 roku). Wniosek o przystąpienie do konkursu oraz wymagane dokumenty należy złożyć w Wydziale Kultury i Turystyki Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze na Placu Ratuszowym do 6 lutego br., do godz. 14.00.

Ogłoszony został również nabór na stanowisko urzędnicze ds. przygotowania, koordynacji i realizacji projektów współfinansowanych zewnętrznymi środkami pomocowymi w Wydziale Rozwoju Miasta w Referacie Funduszy Europejskich. Na to stanowisko należy złożyć dokumenty do 19 stycznia br. w Wydziale Organizacyjnym i Kadr Urząd Miasta Jelenia Góra przy ul. Sudeckiej 29.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz

~!!!! 9-01-2015 8:25
CUD-- przemówił!!
~ad 9-01-2015 8:52
nie ma zgody na uczciwy konkurs na dyrektora
~Anzelm B. 9-01-2015 9:29
Dobry stan zdrowia ?! A co to - łopatolologia jakaś ? Zdaje się, że osoby niepełnosprawne też mają jakieś prawa !
~andrzej500 9-01-2015 10:14
Szkoda tylko, że Pan Prezydent nie zareagował jak dotychczasowa PO Dyrektora Książnicy dzień przed Świętami Bożego Narodzenia wypowiedziała umowy swoim kierownikom bibliotek wiedząc zapewne , że będzie musiała odejść. Kuriozum tego jest takie , że wypowiedziała tylko kierownikom bibliotek czyli osobą bezpośrednio pracującym z nami czytelnikami, a nie innym kierownikom działów np: administracji itp. Ciekawi jesteśmy czy Pan Prezydent o tym wiedział. Takie sobie " kukułcze jajo"pozostawione przez " wybitną specjalistkę " w dziedzinie bibliotekarstwa.
~Szymekk 9-01-2015 10:48
Przez 4 lata był urlopowany? na to jedno miejsce jest dużo chętnych dobrze wykształconych obywateli
~ 9-01-2015 11:01
Oczywiście, że ja. Ja, ja zostanę tym derektorem !!!
~trochę_nie_taki 9-01-2015 11:07
A ja wiem. Dajcie Kusiaka, spełnia wszystkie wymagania, szczególnie to o trzech latach na stanowisku kierowniczym, bo tyle właśnie obijał się w MK, jako zastępca. No, i na pewno ma koncepcję.
~... 9-01-2015 11:19
@10:14 - tę decyzję pani Maczel o daniu wypowiedzeń traktuję jako dobry gest wobec przyszłego dyrektora. Nie będzie musiał zaczynać pracy od podejmowania niepopularnych, choć często koniecznych decyzji bo te i kolejne redukcje mogą być nieuniknione. Może, gdy okaże się, że Rada Miejska przyzna na przejedzenie przez Książnicę wiecej pieniędzy, to ci kierownicy bibliotek zachowają stanowiska - decyzje o wypowiedzeniu zawsze mozna cofnąć.
~andrzej500 9-01-2015 12:23
Ok, tylko, że kierownicy nadal będą ( ma być konkurs) więc mniej " nie przejedzą " niż przejadają ale istota sprawy jest taka , że jeżeli wszyscy mają być wyłonieni w drodze konkursu to powinno znaczyć , że wszyscy - czyli tzw " babcia też" , a nie według "widzi mi się" lub według koterii i znajomości . A może taniej by było całą administrację przejął UM wraz z księgowością, taniej , wygodniej kilka etatów mniej, a reklama -? po co kolejny "wysokiej klasy specjalista" od reklamy ( chyba tej świetlnej) za 3czy 4 tysiące? Jeszcze przykłady można by było mnożyć. Czy napoleon pozbywał się żołnierzy i dowódców na lini czy raczej logistyków i administratorów?
~Widzem 9-01-2015 13:03
Jaroslaw Kaczynski byl bibiotekarzem on bylby wspanialym kandydatem . Wreszcie chlop mialby jakas prace a nie zyl z pieniedzy podatnikow za f...r .
~ 9-01-2015 13:16
decyzja o wypowiedzeniach była gotowa dużo wcześniej tylko Prezydent zabronił ją wprowadzić -wszak były wybory; normalny ruch myślącego polityka; wybory za nami i są wypowiedzenia
~znawca 9-01-2015 13:45
Ja wiem kto zostanie. "Swój".
~ 9-01-2015 14:48
Niech wraca ten gosc z wąsami i zabierze do tego żonkę ,będzie spokój w miescie.Polegnie w końcu ta PObolszewia.
~7 9-01-2015 15:10
Przecież może być nastepne 4 lata urlopowanym oczywiście płatnym P.Gabriela Zawiła
~soc-lib 9-01-2015 16:36
Cieszę się że lewica wystawila kandydata na prezydenta bardzo mądrą kobietę ,ultra prawica już tupie nóżkami nie mówiąc o klerze.!!!!
~Ciekawe 9-01-2015 17:24
A ile płacą za tę posadę? Bo nie wiem, czy się opłaca składać papiery.
~czyt. 9-01-2015 17:53
Piękna biblioteka super pracownicy a miasto i dyrekcja ich nie szanują.A szkoda bardzo. Taka wizytówka naszego miasta.
~ 9-01-2015 19:01
Pleskot ma wakat
~Zdzich 9-01-2015 19:24
Jego Świętobliwość chce dopuścić kogoś innego na taką fuchę? Nie wierzę to jakaś POdpucha
~nie dajmy się otumanić 9-01-2015 19:43
do(...) z 11:19 Jeżeli następują redukcje etatów kierowniczych, to konsekwencją powinno być zredukowanie etatów dyrektorskich w Książnicy. Po co dwóch dyrektorów dla pomniejszającego się zespołu kierowników i mniejszej ilości zatrudnionych pracowników? Tajemnicą poliszynela jest fakt, iż dzięki zwolnieniu kilku pracowników merytorycznych pod pretekstem trudnej sytuacji finansowej, zatrudniono osobę do promocji oraz do projektów za duzo większe wynagrodzenie. Do: andrzej500 z 12:23 Bardzo dobry pomysł: administracja i księgowość biblioteki w UM. czytelnicy potrzebują przede wszystkim BIBLIOTEKARZY, a biblioteka - czytelników. Do: ciekawe z 17:24 To kolejny konkurs związany z Książnicą, który nie ujawnia wysokości wynagrodzenia. W innych miastach niedopuszczalne!
~abc 9-01-2015 21:00
To jakie są kryteria w budżetowce odnośnie stanowisk ? W powiatowych bibliotekach są kierownicy tych placówek których się teraz redukuje a w miasteczkach powiatu np w Karpaczu - zarządza dyrektor biblioteką miejską wraz z jednoosobowym personelem. Może te biblioteki w Jeleniej Gorze po redukcji stanowisk kierowników będą kierowane też przez dyrektorów z wyższymi uposażeniami.
~STIGEDE 9-01-2015 21:26
Moja stara :)
~jeronimo 9-01-2015 21:34
A moze Papaj? Szkoda, zeby po przegranych wyborach tak mlody, zdolny i prężny czlowiek marnowal swoj niewątpliwy talent...
~PYTANIE 9-01-2015 21:59
Od wieków: Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o kasę, zwłaszcza dla tych, co ją mogą sobie "przytulić". Jak można ogłosić konkurs na jakieś stanowisko i nie podać uposażenia? To, co...? Ten mi się mniej podoba, ale przeszedł, to zaproponujemy i popiszemy angaż na tylko tyle... i tak niech się cieszy... że ma. :) A inny, być może"dupoliz", dostanie trochę, albo dużo więcej.... Stanowisko publiczne, płacone ze składek podatników - do wiadomości wszech ogólnej. Co to za tajemnice???? KAŻDY OBYWATEL MA PRAWO DO TAKIEJ INFORMACJI. Np.: Ile wynosi pensja dyrektora Książnicy? Ile wynosi pensja poszczególnych pracowników Książnicy, jakie to są stanowiska?... Albo dalej, ile wynosi pensja każdego, państwowego urzędnika w UM?
~serek 9-01-2015 22:08
NA PEWNO wygra kandydat najbardziej kompetentny,z najlepszymi kwalifikacjami z doświadczeniem, posiadający świetlaną wizję koncepcji rozwoju. Podobnie jak podczas niedawnego konkursu np.na stanowiska dyrektora muzeum.LUDZIE ile jeszcze będziecie znosić takie chamstwo i bezczelność "jesteście tylko baranami i głupią tłuszczą" takie są prawdziwe hasła tych konkursów niestety w całym kraju i na każdym szczeblu."TERAZ K...A MY"
~piotripawel 9-01-2015 22:25
" serek" jak ja bym chciała się z Tobą nie zgodzić, ale samą prawdę napisałeś.... bibliotekarze w większości mają wypłaty na poziomie najniższej krajowej, może jest kilka osób, które mają więcej, ale nieliczni. Ucinam spekulacje skąd mam takie informacje, pracowałem/ -am tam kilka lat temu.Teraz mieszkam kilkaset km dalej, ale zawsze z sentymentem wracam (chociaż myślami) do Biblioteki Grodzkiej, teraz Książnicy Karkonoskiej. Od dyrektora dużo zależy. Bardzo ważna jest relacja pomiędzy pracownikami a dyrektorem. Jeżeli jest wzajemny szacunek i porozumienie obustronne, to można wszystko zrealizować i działać, ale jeżeli dyrektor jątrzy, kłóci, szuka na siłę problemów tam gdzie ich nie ma, to "koń jaki jest każdy widzi"... a pan P..j chyba na szczęście nie ma wykształcenia humanistycznego
~piotripawel 9-01-2015 22:41
" serek" jak ja bym chciała się z Tobą nie zgodzić, ale samą prawdę napisałeś.... bibliotekarze w większości mają wypłaty na poziomie najniższej krajowej, może jest kilka osób, które mają więcej, ale nieliczni. Ucinam spekulacje skąd mam takie informacje, pracowałem/ -am tam kilka lat temu.Teraz mieszkam kilkaset km dalej, ale zawsze z sentymentem wracam (chociaż myślami) do Biblioteki Grodzkiej, teraz Książnicy Karkonoskiej. Od dyrektora dużo zależy. Bardzo ważna jest relacja pomiędzy pracownikami a dyrektorem. Jeżeli jest wzajemny szacunek i porozumienie obustronne, to można wszystko zrealizować i działać, ale jeżeli dyrektor jątrzy, kłóci, szuka na siłę problemów tam gdzie ich nie ma, to "koń jaki jest każdy widzi"... a pan P..j chyba na szczęście nie ma wykształcenia humanistycznego
~ 10-01-2015 7:40
A zawila ma dobry stan zdrowia? A prezydentem chce być po zawale
~jeronimo 10-01-2015 12:25
od wczoraj ta myśl nie dawała mi spokoju i OLŚNIŁO mnie!!! Robert Prystrom ma na pewno odpowiednie kwalifikacje!!!
~żałobnik 10-01-2015 12:41
Aktorka- pożal się boże -uciekła na Bali!(jej marzenia)! Szkoda ,że nie wzięła ze soba Alli, Violli, Lilli! !!!!! Alli nie wypisuj głupot!!!Drżyjcie chrystusiki, bo ten który przyjdzie da wam po d...e. Nowa dyrekcja przede wszystkim sprawdzi kadrę i płace! I wiem kto to będzie!Drżyjcie! Żałoba! piękna aktorka się nawet mailowo nie pożegnała!!
~ 10-01-2015 13:46
Bardzo martwić powinien towarzysz zawila bo pycha chodzi przed upadkiem
~ 10-01-2015 16:34
A czy Pan zawila zna chociaz jeden jezyk obcy ? :)))
~=== 10-01-2015 19:44
Panie Prezydencie mam nadzieje że--- trzeci--- raz Pan takiej głupoty nie zrobi z wyborem--- PO zastępcy--- i ---PO aktorki--- tam trzeba madrego dyrektora znającym się na rzeczy z dobrym doświadczeniem i szacunkiem dla tych ciężko pracujących pracowników dużo czasu zmarnowano, nareszcie Dyrektor który może będzie pracował na rzecz biblioteki a nie na rzecz dyrekcji jak to nawiązując do artyk.,,,żałobnik,,,szkoda że to jest wybór tylko na trzy lata i pytam co dalej . Bez pracy.
~michałł 11-01-2015 10:34
Zawila trzymał koryto dla siebie na wszelki wypadek bo co by robil taki ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group