Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8489
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto zostanie dyrektorem Książnicy Karkonoskiej?

Piątek, 9 stycznia 2015, 8:09
Aktualizacja: Sobota, 10 stycznia 2015, 8:51
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kto zostanie dyrektorem Książnicy Karkonoskiej?
Fot. Angela
Ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora Książnicy Karkonoskiej, którą od kilku lat zarządzały osoby pełniące obowiązki szefa tej placówki: Alicja Raczek, a w ostatnim czasie Katarzyna Maczel. Ich poprzednik, a obecny prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła przez cztery ostatnie lata był dyrektorem urlopowanym tej placówki. – W związku z tym, że zostałem wybrany na urząd prezydenta na kolejną kadencję, nie chciałem blokować tego miejsca i stąd decyzja o wyborze nowego dyrektora – mówi Marcin Zawiła. Jaki powinien być nowy szef KK?

- Powinna być to osoba, która sprawdzi się jako menadżer tej instytucji, ale również jako ktoś, kto czuje charakter pracy w bibliotece, która nie tylko wypożycza książki, ale również prowadzi działalność popularyzacyjną i informacyjną, a także kulturalną – mówi prezydent Marcin Zawiła.

W kwestii wymogów formalnych, kandydat na stanowisko dyrektora Książnicy Karkonoskiej musi mieć studia wyższe bibliotekarskie lub humanistyczne, trzyletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym, związanym z działalnością kulturalną lub prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, związanej z kulturą, dobry stan zdrowia. Musi też znać zasady pozyskiwania i rozliczania funduszy unijnych i znać co najmniej jeden język obcy. Poza standardowymi dokumentami (w tym CV, kopią dokumentu tożsamości, kopie potwierdzające doświadczenie zawodowe itp. ) kandydaci muszą przedstawić koncepcję funkcjonowania Jeleniogórskiego

Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnicy Karkonoskiej na trzy lata (do marca 2018 roku). Wniosek o przystąpienie do konkursu oraz wymagane dokumenty należy złożyć w Wydziale Kultury i Turystyki Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze na Placu Ratuszowym do 6 lutego br., do godz. 14.00.

Ogłoszony został również nabór na stanowisko urzędnicze ds. przygotowania, koordynacji i realizacji projektów współfinansowanych zewnętrznymi środkami pomocowymi w Wydziale Rozwoju Miasta w Referacie Funduszy Europejskich. Na to stanowisko należy złożyć dokumenty do 19 stycznia br. w Wydziale Organizacyjnym i Kadr Urząd Miasta Jelenia Góra przy ul. Sudeckiej 29.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group