Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 6029
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto zadba o jezdnie i chodniki?

Poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 8:32
Aktualizacja: Środa, 17 kwietnia 2019, 10:41
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kto zadba o jezdnie i chodniki?
Fot. Przemek Kaczałko
Urząd Miasta Jeleniej Góry jest po otwarciu ofert na bieżące utrzymanie nawierzchni jezdni i chodników. Zadanie podzielono na dwa obszary, a oferowane ceny potencjalnych wykonawców mieszczą się w budżetowych założeniach.

Rejon I obejmuje swym zasięgiem Śródmieście Jeleniej Góry, Zabobrze, Maciejową, Osiedle Czarne oraz Osiedle Łomnickie i na ten cel Miasto chciało przeznaczyć do 4 milionów złotych. Natomiast rejon II - obejmujący swym zasięgiem Cieplice, Sobieszów, Goduszyn oraz Jagniątków miało kosztować do 1,5 mln zł.

Na utrzymanie jezdni i chodników w rejonie drugim zgłosiło się tylko Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jeleniej Górze, które zaproponowało cenę 1 499 998,55 zł, a rejon pierwszy chce obsługiwać Kółko Rolnicze Siedlęcin, które zaoferowało cenę 3 989 791,00 zł.

Ceny mieszczą się w założeniach Miasta, więc prawdopodobnie przetarg zostanie rozstrzygnięty.

Opis przedmiotu zamówienia:
Roboty w ramach zamówienia będą polegały w zależności od potrzeb w szczególności na:
a) wykonaniu remontu cząstkowego nawierzchni bitumicznej betonem asfaltowym wyprodukowanym w stacjonarnej wytwórni mas bitumicznych (lub w okresie zimowym masą na zimno lub z recyklera) wraz z wykonaniem wszystkich czynności towarzyszących tj. naprawa nawierzchni betonem asfaltowym z frezowaniem miejsc uszkodzonych, frezowanie garbów na nawierzchni z betonu asfaltowego, naprawa nawierzchni betonem asfaltowym z wycinaniem, obcięciem krawędzi, spryskaniem całej powierzchni naprawianego miejsca asfaltem upłynnionym w ilości 0,4 kg/m2 oraz wywiezienie wyciętej nawierzchni na składowisko odpadów; minimalna grubość układanej warstwy z betonu asfaltowego na jezdniach wynosi 5 cm; minimalna grubość układanej warstwy z betonu asfaltowego na chodnikach wynosi 4 cm.
Zamawiający będzie na bieżąco typował kolejność wykonywania napraw nawierzchni ujętych w protokołach przeglądu stanu nawierzchni,
b) wykonanie remontów/napraw nawierzchni tłuczniowej – należy przewidzieć warstwę nawierzchni z tłucznia kamiennego frakcji 0/31,5 o grubości warstwy 7 cm po zagęszczeniu z zamiałowaniem o grubości 1 cm.
c) Wykonanie remontów/napraw/odtworzenia podbudowy tłuczniowej - należy przewidzieć warstwę podbudowy z mieszanki kamienia łamanego frakcji 0/31,5 lub 0/63mm w zależności od grubości układanej warstwy.
d) wykonaniu innych bieżących napraw i konserwacji między innymi takich jak: − naprawa jezdni i chodników z kostki kamiennej, kostki betonowej, płytek chodnikowych,
− naprawa nawierzchni dróg gruntowych, tłuczniowych,
− naprawa schodów, balustrad,
− regulacja wysokościowa kratek ściekowych, włazów studni rewizyjnych,
− uzupełnienie brakujących oraz wymiana uszkodzonych pokryw, włazów studni rewizyjnych, wpustów ulicznych,
− wymiana uszkodzonych krawężników i obrzeży.
e) oczyszczaniu z namułu studzienek ściekowych oraz przykanalików.

Twoja reakcja na artykuł?

9
45%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
10%
Nudzi
1
5%
Smuci
3
15%
Złości
5
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group