Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 2561
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Kto wygrał konkurs?

Poniedziałek, 9 marca 2020, 9:13
Aktualizacja: Wtorek, 10 marca 2020, 6:36
Autor: WAC
Powiat: Kto wygrał konkurs?
Fot. użyczone
Lada dzień poznamy laureatów filmowego "AED – bo ŻYCIE to nie FILM" zorganizowanego przez Adama Niklewicza i Mariusza Synówkę z "Towarzystwa Karkonoskiego" w ramach projektu "#promujemyŻYCIE". Jego celem jest popularyzacja wiedzy o zasadach użycia defibrylatorów AED.

Do rywalizacji zgłosiło się siedem szkół podstawowych z: Janowic Wielkich, Siedlęcina, Mysłakowic, Podgórzyna, Sosnówki, Wojcieszyc oraz ze Ścięgien. Nagrodami dla zwycięskich ekip będą defibrylatory szkoleniowe ufundowane przez Towarzystwo Karkonoskie oraz firmy Konstans i Dr. Schneider.

Na "medalowych" pozycjach znalazły się szkoły z Janowic, Wojcieszyc i Podgórzyna, ale o właściwej kolejności dzieci dowiedzą się podczas gali zaplanowanej w najbliższych dniach.

Po przeliczeniu głosów 17 sędziów na pierwszych dwóch miejscach był remis: 466:466 – mówi Mariusz Synówka. - Na rozstrzygnięcie czekaliśmy do samego końca. Zwycięska drużyna uzbierała finalnie 515 punktów a drugie miejsce to 510. W ocenie nie chodziło nam tylko o spojrzenie na fachowość działań. Poszukiwaliśmy u dzieci pomysłowości, zainteresowania widza, "serca w wykonanej pracy". Dlatego do sędziowania zaprosiliśmy osoby z różnych środowisk. Poza ratownikami, strażakami, nauczycielami, przedstawicielami GOPRu, policji i mediów prace ocenili także: Ryszard Kiełek - kawaler Orderu Uśmiechu i wielki przyjaciel dzieci oraz paraolimpijki: Lucyna Kornobys i  Katarzyna Sobczak-Kozikowska.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group