Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6423
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto przejmie korty na Sudeckiej?

Poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 8:06
Aktualizacja: Wtorek, 19 sierpnia 2014, 7:58
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kto przejmie korty na Sudeckiej?
Fot. Archiwum Jelonki.com
Korty tenisowe przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze zostały wystawione do... dzierżawy. Miasto chce oddać cały teren w prywatne ręce na dziesięć lat, ale w zamian – oprócz czynszu – ma spore wymagania. Przede wszystkim nowy zarządca ma utrzymać ich dotychczasową funkcję sportowo–rekreacyjną. Będzie musiał również wybudować na własny koszt krytą halę. Termin składania ofert upływa w przyszły wtorek (26.08). Czy znajdą się chętni?

Jak czytamy w ogłoszeniu: „Celem Międzyszkolnego Ośrodka Sportu jest stworzenie obiektu sportowo-rekreacyjnego o całorocznym wykorzystaniu”. Miasto nie ma jednak pieniędzy na ten cel dlatego poszukuje prywatnego inwestora, który będzie mógł korzystać z kortów przy ul. Sudeckiej, ale w zamian za to spełni szereg warunków.

Przyszły dzierżawca na własny koszt (bez możliwości zwrotu poniesionych nakładów) zobowiązany będzie między innymi do: budowy krytej hali na 3 korty z lekkiej konstrukcji z możliwością odkrycia jej boków wraz z infrastrukturą sanitarną, wymiany obecnej nawierzchni wszystkich kortów wraz z wykonaniem instalacji odwadniającej, wymiany ogrodzenia kortów, wykonania nowych nawierzchni alejek z dojściami do kortów wraz ze schodami i barierkami oraz remontu bądź budowy nowej kawiarenki przy kortach. Wszystko to będzie musiał wykonać do 31. grudnia 2015 roku.

Dodatkowo dzierżawca zapłaci miesięczny czynsz, zostanie obciążony podatkiem od nieruchomości, poniesie wszystkie koszty związane z eksploatacją kortów, w tym są m.in. opłaty komunalne, koszty oświetlenia, dozoru czy wody. Zobowiązany będzie również do ubezpieczenia kortów, dbania o ich dobry stan techniczny, estetykę oraz utrzymanie czystości i istniejącego drzewostanu, a także pozostałej zieleni.

Co ważne, dzierżawca zobowiązany będzie do prowadzenia na kortach całorocznej działalności sportowo-rekreacyjnej i szkoleniowej z uwzględnieniem specjalnej oferty dla mieszkańców Jeleniej Góry. Nieodpłatnie będzie musiał też udostępnić korty tenisowe dla klas sportowych z jeleniogórskich szkół, a także dla sekcji sportowych Międzyszkolnego Ośrodka Sportu. Dodatkowo dzierżawca nieodpłatnie będzie musiał udostępniać korty tenisowe w ramach programu Wakacje z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportu.

Oferty można składać w zaklejonych kopertach z napisem: Oferta na „Dzierżawę gruntu zabudowanego kortami tenisowymi” w siedzibie Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze, przy ul. Sudeckiej 42 (I piętro – sekretariat) do 26.08.2014 roku, do godz. 14.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group