Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9582
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto będzie dbał o miejską zieleń? Wkrótce przetargi

Niedziela, 10 lutego 2013, 9:01
Aktualizacja: 9:02
Autor: UM
Jelenia Góra jest miastem zielonym. Znaczny obszar w jej południowej części zajmują obszary Karkonoskiego Parku Narodowego, kompleks lasów komunalnych, to prawie 450 ha, do tego należy dodać kilka parków zabytkowych (Zdrojowy, Norweski, Kościuszki, Paulinum oraz przy Zameczku na Zabobrzu) i innych parków – Żiżki, Zamenhofa, poza tym ogródki działkowe… Wszystko to wymaga pielęgnacji.

Zieleń w centrum zajmuje powierzchnię ok. 14.5 tys. mkw., w Śródmieściu – 18,8 tys. mkw., a na Zabobrzu – jeszcze więcej, bo ponad 25,5 tys. mkw. Ponadto place zabaw na Zabobrzu – to ok. 17,4 tys. mkw. zieleni. W części Południe doliczono się 35,7 tys. mkw. zieleni, w Sobieszowie pozornie nieco mniej – bo 13,8 tys. mkw., ale tam zaczynają się już tereny KPN.

- Przetarg, który ogłosimy na kompleksowe usługi specjalistyczne z zakresu utrzymania i konserwacji zieleni – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry – będzie obejmował łącznie obszar ponad 555,7 tys. mkw. Oczekujemy jednej, bądź kilku ofert, bo nie wykluczamy, że różnymi wydzielonymi w naszym zapytaniu obszarami będą się zajmowały różne firmy, więc w skrajnym przypadku może być to dziesięć różnych podmiotów, ale przypuszczam, że będzie ich mniej. - Do zakresu zadań nie będzie należało tylko koszenie trawy, ale też utrzymywanie rabat kwiatowych, konserwacja żywopłotów, nasadzenia sezonowe roślin jednorocznych i bylin, więc cała ta praca jest możliwa do realizacji tylko przez wyspecjalizowane firmy, które mają odpowiedni sprzęt do jej wykonania – podkreślał prezydent.

Przetargi na utrzymanie zieleni odbędą się 6 marca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group