Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6372
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Księgi Ducha Gór w nowej odsłonie już jutro

Czwartek, 22 stycznia 2015, 10:25
Aktualizacja: 10:37
Autor: organizator
Szklarska Poręba: Księgi Ducha Gór w nowej odsłonie już jutro
Fot. Organizator
Promocja nowego, uzupełnionego przypisami tłumaczenia słynnej Księgi Ducha Gór Carla Hauptmanna odbędzie się jutro (23.01.) o godz. 17.00 w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie (ul. 11 Listopada 23). Wstęp jest wolny.

Promocja będzie jednocześnie spotkaniem z autorami tłumaczenia:Emilem Mendykiem i Przemysławem Wiaterem, którzy opowiedzą o meandrach pracy tłumacza i swej fascynacji postacią Carla Hauptmanna, jak i samego Ducha Gór.

Organizatorem jest Muzeum Karkonoskie — Dom Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie oraz Wydawnictwo Ad Rem.

Fragment książki:
„W górskich kotłach i jarach budziły się do życia tysiące wichrów, które ruszyły w drogę, jakby pożądliwie szukały w locie nad szczytami miejsca spełnienia. Jak wściekła sfora pędziły we wszystkie strony, wśród szalonego ujadania i wycia przez nagą i obumarłą potęgę lasów odzianych teraz w trzepoczące, szare suknie, które jeszcze przed momentem oświetlało delikatne jesienne słońce. [...] W tych nawałnicach było także tchnienie Władcy Karkonoszy”.
Gdyby ktoś nie wierzył, że Duch Gór istnieje naprawdę, niech otworzy tę Księgę i... nikt nie wie co się stanie, bo przecież... „Rzecz cała jest tajemnicą".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group