• Niedziela, 20 października 2019
  • Godz. 23:27
  • Imieniny: Ireny, Kleopatry
  • Czytających: 6576
  • Zalogowanych: 11
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Krzyże przydrożne ku przestrodze

Wiadomości: JELENIA GÓRA/KRAJ
Poniedziałek, 5 listopada 2007, 14:05
Aktualizacja: 14:07
Autor: Daria Pyrzanowska
Fot. Daria Pyrzanowska
Płonące znicze w miejscach, gdzie na drogach zginęli ludzie, nie nakłaniają kierowców do ostrożności i zdjęcia nogi z gazu. Często wypadki zdarzają się w tych samych miejscach.

Policja podsumowuje coroczną akcję „Znicz. Podczas ostatnich czterech dni na polskich drogach doszło do ponad 600 wypadków, w których 73 osoby poniosły śmierć a ponad 700 zostało rannych. Zatrzymano ponad 1500 pijanych kierowców.

W Jeleniej Górze tragedii nie było. – Akcja minęła spokojnie – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP.
Na naszym terenie doszło do kilkunastu kolizji oraz jednego wypadku drogowego. W Miłkowie kierujący samochodem 26–letni jeleniogórzanin jechał nieostrożnie i za szybko. Uderzył w motocyklistę, który trafił do szpitala.
Sprawca najprawdopodobniej odpowie za spowodowanie wypadku drogowego, za co grozi mu nawet do trzech lat więzienia.

Jednak policjanci odnotowują wykroczenia drogowe w tych samych miejscach, przy których stoją krzyże upamiętniające ofiary drogowej brawury.
Choćby przy ulicy Wolności, gdzie w zeszłym roku zginął mężczyzna w rozbitym doszczętnie BMW. Tam kierowcy wciąż wciskają gaz do dechy. Nie poskramia ich nawet fotoradar.

Stróże prawa przypominają, że szybka jazda nie zawsze prowadzi do celu. Jesienna pogoda nie zachęca do szarżowania na drogach. Jednak wielu kierowców zapomina o tym, że może być ślisko, że pada i szybko zapada zmrok. Zapominają o tym też piesi.

Szczególnie w tych dniach warto o chwilę refleksji przy przydrożnych krzyżach. Myślenie nic nie kosztuje, a może mieć bardzo pozytywne skutki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~mmbox 5-11-2007 17:57
W tym kraju stawia się krzyże i fotoradary.Nowe bezpieczne drogi pozostają w strefie marzeń....
~_rymcycymcy____ 5-11-2007 18:01
Prawdą jest, że okres tych świąt zbiera na drogach największe żniwo. Nie ma kierowców zawodowych, nie ma przerażających firmówek i autek "z kratką". Teraz królują "ostrożni i przewidujący" mistrzowie świąt i niedziel. A znicze stawiane są pod wszystkimi przydrożnymi krzyżami. Nawet pod krzyżem pokutnym przy drodze na Karpacz.
~Łowca byków 5-11-2007 19:18
"rymcycymcy", a nie bierzesz tego pod uwagę, że właśnie ci zawodowi rozbójnicy w swych nieugiętych firmówkach przed permanentnym wciskaniem pedału przyspieszenia, właśnie się przesiedli na swoje prywatne wraki, których możliwości techniczne są kiepskie w stosunku do tych autek firmowych.
~_rymcycymcy____ 5-11-2007 22:19
Łowco, tych co znam, to na cmentarz zrobili sobie dłuuugi spacer, bo wcale ich nie kręci stanie w pierwszolistopadowych korkach. A przywatnych "wraków" nie posiadają, bo to się nie kalkuluje, gdy limit pozwala na jazdę prywatną prawie bez ograniczeń. Ale generalnie, by zrobić Ci przyjemność, przyznam rację. Są wszak wyjątki potwierdzającye każdą regułę. Ja takowych jednak nie miałem przyjemności poznać ;)
~jelgór 5-11-2007 23:09
Dużo z tych krzyży rodziny wyrychtowały kierowcom-pijakom. O tym też byście napisali.
~akt 6-11-2007 0:12
nie pisze się ślisko tylko ślizgo
~do rdakcji 6-11-2007 6:24
Śmiertelny wypadek na ul. Wolności był w Audi A3 - nie w BMW.
PrYk 6-11-2007 8:42
Stoi duzo krzyzy przy drogach. Wiekszosc z nich to wina za szybko jezdzacych kierowcow czesto w stanie wskazujacym... Do AKT - pisze sie ślisko niestety :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group