Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 3730
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/KRAJ: Krzyże przydrożne ku przestrodze

Poniedziałek, 5 listopada 2007, 14:05
Aktualizacja: 14:07
Autor: Daria Pyrzanowska
JELENIA GÓRA/KRAJ: Krzyże przydrożne ku przestrodze
Fot. Daria Pyrzanowska
Płonące znicze w miejscach, gdzie na drogach zginęli ludzie, nie nakłaniają kierowców do ostrożności i zdjęcia nogi z gazu. Często wypadki zdarzają się w tych samych miejscach.

Policja podsumowuje coroczną akcję „Znicz. Podczas ostatnich czterech dni na polskich drogach doszło do ponad 600 wypadków, w których 73 osoby poniosły śmierć a ponad 700 zostało rannych. Zatrzymano ponad 1500 pijanych kierowców.

W Jeleniej Górze tragedii nie było. – Akcja minęła spokojnie – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP.
Na naszym terenie doszło do kilkunastu kolizji oraz jednego wypadku drogowego. W Miłkowie kierujący samochodem 26–letni jeleniogórzanin jechał nieostrożnie i za szybko. Uderzył w motocyklistę, który trafił do szpitala.
Sprawca najprawdopodobniej odpowie za spowodowanie wypadku drogowego, za co grozi mu nawet do trzech lat więzienia.

Jednak policjanci odnotowują wykroczenia drogowe w tych samych miejscach, przy których stoją krzyże upamiętniające ofiary drogowej brawury.
Choćby przy ulicy Wolności, gdzie w zeszłym roku zginął mężczyzna w rozbitym doszczętnie BMW. Tam kierowcy wciąż wciskają gaz do dechy. Nie poskramia ich nawet fotoradar.

Stróże prawa przypominają, że szybka jazda nie zawsze prowadzi do celu. Jesienna pogoda nie zachęca do szarżowania na drogach. Jednak wielu kierowców zapomina o tym, że może być ślisko, że pada i szybko zapada zmrok. Zapominają o tym też piesi.

Szczególnie w tych dniach warto o chwilę refleksji przy przydrożnych krzyżach. Myślenie nic nie kosztuje, a może mieć bardzo pozytywne skutki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group