Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7668
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kryzys dopadł Bareję

Niedziela, 27 września 2009, 16:21
Aktualizacja: 16:26
Autor: Mar
Jelenia Góra: Kryzys dopadł Bareję
Nagrodę publiczności, prawie jednogłośnie zdobył student Paweł Wysoczański za film W drodze.
Fot. Mar
Siódmy Festiwal Filmów Komediowych Barejada 2009 zakończył się wczoraj rozdaniem nagród, czyli glinanych misiów postępu i nowej tradycji. Impreza była w tym roku wyjątkowo skromna i skrócona do dwóch dni, bo nie dostała dofinansowania na które liczyli organizatorzy.

- Zrobiliśmy go z funduszy własnych Jeleniogórskiego Centrum Kultury, więc liczyliśmy każdy grosz – mówi dyrektor Jarosław Gromadzki – ale oczywiście w przyszłym roku odbędzie się ósma odsłona festiwalu na który powinniśmy mieć większe środki.

W tegorocznym festiwalu udział wzięło 26 filmów, dokumentalnych, reporterskich, fabularnych. Jury, któremu przewodniczył znany reżyser, Janusz Zaorski, przyznało główną nagrodę Tomaszowi Jurkiewiczowi za scenariusz i reżyserię filmu „Wesołych Świąt” który jest przewrotną opowieścią o murzynie, którego nasi biorą za przedstawiciela Unii Europejskiej.
- Było kryzysowo, ale zawsze z przyjemnością przyjeżdżam do Jeleniej Góry do której mam wielki sentyment – mówiła zasiadająca w jury od początku imprezy żona Stanisława Barei, Hanna Kotkowska-Bareja – lubię też odwiedzać jarmark staroci i oglądać historyczne podróbki, których jest tutaj mnóstwo, a przychodzi mi to łatwo, bo jestem z zawodu historykiem sztuki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group