Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 12173
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kryty basen na uczelni (nie)wykorzystany

Środa, 12 marca 2014, 7:29
Aktualizacja: Czwartek, 13 marca 2014, 8:21
Autor: Roksana Chadaj
Jelenia Góra: Kryty basen na uczelni (nie)wykorzystany
Fot. Roksana Chadaj
Od otwarcia w 2012 roku krytej pływalni Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze obiekt świeci pustkami, bo tylko studenci i pracownicy uczelni mogą z niej korzystać. Tymczasem chętnych jest o wiele więcej.

- W mieście jest za mało basenów. Wielu moich kolegów nie umie pływać, a chętnie by się nauczyli. Takie zajęcia to dodatkowa atrakcja dla szkoły i dla nas - mówi Marcin Pestycki z Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze

Na terenie Jeleniej Góry brakuje krytych basenów, z których mogliby korzystać uczniowie jeleniogórskich szkół. Dlatego w większości placówek nie ma zajęcia z pływania. Do niedawna jedyny dostępy basen dla uczniów był w Szkole Podstawowej nr 11. Kilka dni temu otwarto Termy Cieplickie, z których szkoły będą mogły korzystać, ale to wciąż za mało. Dlatego szkoda, że nowoczesny basen sportowy nie jest wykorzystany.

Jak pokazują statystyki, miesięcznie na basen jeleniogórskiej uczelni, który kosztował ok. 8 mln zł, jest tylko około 600 wejść, a bywa i tak, że w ciągu dnia przychodzi pięć osób. Co ciekawe, dwa razy częściej z krytej pływalni korzystają słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- Jeszcze przez cztery lata tylko studenci i pracownicy mogą korzystać z basenu, ponieważ nie możemy pobierać opłat za udostępnianie obiektu. Problemem jest też darmowe udostępnianie go dla osób z zewnątrz - mówi Marcin Michalak, kierownik Centrum Sportowo Rehabilitacyjnego.

- Unia Europejska dofinansowała budowę pływalni kwotą 4,5 mln zł. W projekcie jest zastrzeżenie, że teraz nie możemy udostępniać basenu każdemu – wyjaśnia Grażyna Malczuk, kanclerz Karkonoskiej Państwowy Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
798
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group