Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7305
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kryminologia w KPSW

Niedziela, 15 marca 2020, 14:35
Aktualizacja: Wtorek, 17 marca 2020, 7:52
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kryminologia w KPSW
Fot. Przemek Kaczałko
Wariograf, mikroskopy, walizki śledcze – to narzędzia pozwalające na praktyczne kształcenie studentów pedagogiki (o profilu resocjalizacji z kryminologią) w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze.
Resocjalizacja z kryminologią w KPSW istnieje dopiero drugi rok, a trzeci i czwarty semestr to właśnie przedmioty profilowane, specjalnościowe. W związku z tym była potrzeba stworzenia prawdziwego laboratorium, w którym nasi studenci uczyliby się typowo policyjnych sztuk - powiedziała Elżbieta Zieja, kierowniczka Katedry Nauk Społecznych KPSW.

Uczelnia oferuje cztery profile na pedagogice - resocjalizacja z kryminologią cieszy się dużym zainteresowaniem, a nowy sprzęt na pewno wpłynie na jakość kształcenia. Już teraz wiadomo, że obecny pierwszy rok również wybrał tę specjalizację.

Pani dziekan dr Beata Telążka i ówczesna prodziekan mgr Magdalena Baczyńska bardzo mi pomogły i udało się zakupić podstawowy sprzęt. Wariograf sprowadziliśmy ze Stanów Zjednoczonych w okresie wakacji, mamy specjalistyczne mikroskopy, 8 walizek śledczych i wiele innych niezbędnych rzeczy - podkreśliła E. Zieja.

Absolwenci profilu resocjalizacji z kryminologią będą mogli znaleźć zatrudnienie m.in. w placówkach socjalizacyjnych, resocjalizacyjnych i opiekuńczo - resocjalizacyjnych, a także w policji i wielu innych instytucjach.

Możemy uczyć się ujawniać ślady kryminalistyczne, zabezpieczać procesowo, kryminalistycznie, technicznie. Możemy też ujawniać różne rzeczy na zewnątrz - możemy robić odlewy gipsowe, mamy masy silikonowe - powiedział Sebastian Kucia, wykładowca i policjant. - To, o czym mówimy na wykładzie możemy od razu pokazać - jest dużo narzędzi, więc mamy duży komfort pracy - zaznaczył S. Kucia.

Wariograf to rzadkość, nawet w służbach.

Mamy przyjemność pracować na tym sprzęcie, który jest profesjonalny, nowoczesny i bardzo czuły - dodał wykładowca.

Twoja reakcja na artykuł?

17
68%
Cieszy
1
4%
Hahaha
3
12%
Nudzi
2
8%
Smuci
1
4%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group