Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8561
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Krótko z wiceministrem Jarosławem Sellinem

Poniedziałek, 21 maja 2018, 16:35
Aktualizacja: Czwartek, 24 maja 2018, 11:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Krótko z wiceministrem Jarosławem Sellinem
Fot. Przemek Kaczałko
Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego był gościem spotkania w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze, gdzie zgromadzili się zarówno zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości, jak i osoby związane z Komitetem Obrony Demokracji. Było kilka spięć słownych, ale też niewiele możliwości do zadawania pytań.

Na początku spotkania Jarosław Sellin zaznaczył, że mimo pochodzenia z innego regionu Polski (Trójmiasto), Dolny Śląsk jest mu bliski z racji pełnionej funkcji, gdyż nasz region ma najwięcej zabytków.

Wiceminister kultury rozpoczął od podsumowania dotychczasowych rządów PiS, wspomagając się kartkami. Mimo kilkunastu minut spóźnienia, ogłoszono również, że polityk musi za godzinę opuścić nasze miasto, gdyż ma kolejne zaplanowane spotkanie. Tym samym po wystąpieniu byłego rzecznika rządu Jerzego Buzka nie było zbyt wiele czasu na zadawanie pytań.

Mimo usilnych prób (zgłaszania się) przedstawiciel KOD-u będąc pomijanym, zabrał głos bez mikrofonu i odniósł się do kwestii abonamentu radiowo-telewizyjnego. Były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji próbował uspokoić wzburzonych sympatyków PiS i odpowiedział na zadane pytanie, jednak w dalszym ciągu wyczuwalne było napięcie w dyskusji.

Po zakończeniu spotkania (ani przed jego rozpoczęciem) Jarosław Sellin, ani Marzena Machałek nie mieli czasu na wywiady dla dziennikarzy - szybko opuścili salę konferencyjną Książnicy Karkonoskiej udając się do kolejnego miasta w weekendowej objazdówce PiS.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group