Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7382
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Kronika Policyjna: Jelenia Góra

Sobota, 20 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 15:19
Autor: kmp

<b>Przyjechał z Legnicy.</b>
Funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w wyniku pracy operacyjnej w nocy z 16 na 17 sierpnia br zatrzymali w pościgu 16–letniego mieszkańca Legnicy.
Chłopak tej nocy na ulicy Szymanowskiego włamał się do samochodu marki VW Garbus, z którego ukradł radioodtwarzacz oraz dyskman o wartości około 400 zł. W wyniku przeprowadzonych sprawdzeń, jak również w toku wykonywania czynności z nieletnim policjanci ustalili, że 16-latek noc wcześniej włamał się do samochodu marki Renault, gdzie łupem jego padł również radioodtwarzacz o wartości 300 zł.
16-latek przez ostatni długi weekend włamał się do kilkunastu samochodów w Jeleniej Górze, skąd najczęściej kradł radia lub inne rzeczy, które przedstawiały jakąś wartość. Trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich pokrzywdzonych w tej sprawie. Nieletni po wykonaniu czynności został umieszczony w Pogotowiu Opiekuńczym skąd zabiorą go rodzice. Chłopak za popełnione czyny odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.
Ustalono również, że nieletni już wcześniej odpowiadał przez Sądem Rodzinnym i Nieletnich również za kradzieże z włamaniem i kradzieże tzw. „wyrwy” na terenie Legnicy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

<b>Ukradli kasety i maskotki.</b>
W dniu 18 sierpnia br o godzinie 23.00 na ul. Wiśniowej w Jeleniej Górze funkcjonariusze Ogniwa Prewencji z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali na gorącym uczynku popełniania przestępstwa dwóch mieszkańców Jeleniej Góry w wieku 24 i 25 lat.
Mężczyźni włamywali się do altanek działkowych. Ukradli kasety magnetofonowe, sekator i maskotki z jednej altanki. Z pozostałych nic nie ukradli, gdyż nie było tam rzeczy, które przedstawiały dla nich jakąś wartość materialną.
Sprawców umieszczono w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze do dalszych czynności prawnych.
Na wniosek Policji Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze wobec tych mężczyzn zastosował dozór policyjny, a za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group