Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5586
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: "Kronika Policyjna" Jelenia Góra

Wtorek, 14 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 17:47
Autor: kmp

<b>Jelenia Góra, Osiedle Robotnicze</b>
Policjanci na bazie informacji operacyjnych ustalili sprawców napadu rabunkowego na nieletnim. Sprawcami tymi są: Cezary F. lat 17 mieszkaniec Jeleniej Góry i Tomasz S. lat 16 mieszkaniec gminy Podgórzyn. Wymienieni pobili nieletniego, a następnie ukradli mu telefon komórkowy o wartości 300 zł. Trwają czynności zmierzające do ich zatrzymania. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

<b>Jelenia Góra, ul. Groszowa</b>
Funkcjonariusze Referatu Kryminalnego KP I w Jeleniej Górze w wyniku podjętych działań ustalili, że Cezary F. lat 17 mieszkaniec Jeleniej Góry wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej spod lady sklepowej ukradł jej pieniądze w kwocie 500 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KP I w Jeleniej Górze.

<b>Jelenia Góra, ul. Cieplicka</b>
Policjanci z KP II w Jeleniej Górze wykonując czynności służbowe ustalili, że Dariusz Z. lat 27 zam. Jelenia Góra w dniu 12.06.2005 roku uszkodził samochód marki Seat Leon. Postępowanie prowadzi KP II w Jeleniej Górze.

<b>Jelenia Góra, ul. Ludowa</b>
Funkcjonariusze Zespołu ds. Poszukiwań SK KMP w Jeleniej Górze zatrzymali Tomasza P. lat 34 mieszkańca Jeleniej Góry poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia do Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy za czyn z artykułu 278§ 1 tj. kradzież.

<b>Jelenia Góra</b>Na wniosek Policji Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego wobec Łukasza G. lat 24 mieszkańca Szklarskiej Poręby i Wojciecha P. lat 20 mieszkańca Piechowic podejrzanych o to, że w dniu 11.06.2005 roku ukradli radioodtwarzacz z samochodu.

<b>Szklarska Poręba, Osiedle Podgórze</b>
Zniszczeniu uległa znaczna część domu w wyniku spalenia. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Wartość poniesionych strat właścicielka oszacowała na kwotę nie mniejszą niż 500.000 zł. Prawdopodobne przyczyny pożaru to wadliwy, uszkodzony przewód kominowy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Szklarskiej Porębie.

<b>Jelenia Góra, ul. Sobieskiego</b>
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę lat 59 mieszkańca Jeleniej Góry, który kierował w stanie nietrzeźwości (0,88 promila).

<b>Jelenia Góra, ul. Bankowa</b>
Policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali Tomasza D. lat 35 zam. Żary, który usiłował dokonać rozboju na 26 letniej mieszkance Wałbrzycha w celu kradzieży torebki. Zamierzonego celu nie osiągnął, z uwagi na zdecydowany opór pokrzywdzonej. Postępowanie prowadzi KP I w Jeleniej Górze.

<b>Podgórzyn, ul.Żołnierska</b>
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystkę lat 44 mieszkankę Podgórzyna, która kierowała w stanie nietrzeźwości (2,42 promila).

<b>Podgórzyn, ul. Nowa</b>
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 34 –letniego mieszkańca Podgórzyna, który jechał rowerem w stanie nietrzeźwości (2,08 promila).

<b>Jelenia Góra, ul. Wita Stwosza</b>
Funkcjonariusze Prewencji Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali na gorącym uczynku popełniania przestępstwa Szymona O. lat 21 zam. Jelenia Góra, który uszkodził samochód marki Citroen Xsara. Sprawca zatrzymany w PDOZ KMP w Jeleniej Górze. Postępowanie prowadzi KP II w Jeleniej Górze.

<b>Szklarska Poręba, ul. Odrodzenia</b>
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie w wyniku działań pościgowych zatrzymali Jacka P. lat 43 mieszkańca Szklarskiej Poręby, który wykorzystując nieuwagę 42 letniej właścicielki z mieszkania ukradł jej telefon komórkowy o wartości 350 zł. Policjanci odzyskali skradzione mienie, które zwrócono właścicielce. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KP w Szklarskiej Porębie.

<b>Jelenia Góra, ul. Wincentego Pola</b>
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę lat 44 mieszkańca Jeleniej Góry, który kierował w stanie nietrzeźwości (2,64 promila).

<b>Mysłakowice, ul. Szkolna</b>
Policjanci zatrzymali Wojciecha N. lat 40 mieszkańca Kowar, który porysował samochód marki Renault Laguna policjantowi z KP w Kowarach, a wcześniej groził wymienionemu powybijaniem szyb. Suma strat wynosi 2000 zł. Sprawca osadzony w PDOZ KMP w Jeleniej Górze. Postępowanie prowadzi KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group