Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7121
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Kronika Policyjna: Jelenia Góra

Sobota, 3 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 14:59
Autor: kmp
Chciała wyłudzić pożyczkę

<b>Chciała wyłudzić pożyczkę</b>
Funkcjonariusze Sekcji do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze realizując sprawę operacyjną zatrzymali 42-letnią jeleniogórzankę i 48-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania.
Kobieta i mężczyzna w dniu 31 sierpnia br usiłowali wyłudzić pożyczkę gotówkową w kwocie 5300 zł na szkodę jednej z firm kredytowych w Jeleniej Górze.
W tym celu posłużyli się dokumentami poświadczającymi nieprawdę. Kobieta posłużyła się najprawdopodobniej sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach z firm budowlanej, natomiast mężczyzna miał być poręczycielem kredytu. Jednakże dokument , którymi posłużył się mężczyzna są najprawdopodobniej sfałszowane.
Sprawców zatrzymano do dyspozycji Sekcji Dochodzeniowo - Śledczej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, która prowadzi postępowanie w kierunku usiłowania oszustwa. Za to przestępstwo sprawcom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

<b>Wyrwa na Palcu Ratuszowym</b>
Na wniosek Policji Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował dozór policyjny wobec 21-letniego jeleniogórzanina..
Mężczyzna podejrzany jest o to, że w dniu 25 sierpnia br o godzinie 16.55 na Palcu Ratuszowym wspólnie z dwójką innych mężczyzn ukradł torebkę na tzw. „wyrwę” na szkodę mieszkanki Austrii.
W torebce znajdowały się dokumenty, pieniądze i inne przedmioty o łącznej wartości 1000 zł.
21-latek został zatrzymany przez mężczyznę, który był świadkiem tego zdarzenia, a następnie przekazany Policji.
Dwóch pozostałych współsprawców kradzieży ustalili funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze na podstawie działań operacyjnych. Jeden z nich jest mieszkańcem Jeleniej Góry, a drugi gminy Mysłakowice. Trwają czynności do ich zatrzymania.
Mężczyzną za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Postępowanie w tej sprawie prowadzi komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

<b>Kradli maluchy.</b>
Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 19 i 21 lat mieszkańców powiatu lwóweckiego.
Jeden z nich został zatrzymany w Szklarskiej Porębie na ulicy 1 Maja kiedy jechał Fiatem 126p skradzionym dzień wcześniej z ulicy Grota Roweckiego w Jeleniej Górze na szkodę jeleniogórzanki.
Drugiego ze sprawców ustalili funkcjonariusze z Komisariatu I Policji na podstawie informacji operacyjnych.
Obaj mężczyźni trafili do Policyjnego Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Są również podejrzewani o kradzież innego pojazdu z terenu Jeleniej Góry.
19 i 21-latkowi postawiono zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
Na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze sprawcy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group