Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 15847
Zalogowanych: 33
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: "Kronika Policyjna" Jelenia Góra

Piątek, 10 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 17:52
Autor: kmp

<b>WYPADEK PRZY PRACY</b>
W jednej z firm na terenie gminy Stara Kamienica w nieustalonych okolicznościach doszło do wypadku przy pracy. 41-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania w trakcie załadunku trocin do tzw. ślimaka maszyny przesyłowej do produkcji brykietu stanął na brzegu maszyny , w następstwie czego wciągnęło mu prawą nogę. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wynik 1,4 promila. Czynności na miejscu zdarzenia wykonano przy udziale Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze i pracownika Państwowej Inspekcji Pracy w Jeleniej Górze. Policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia przeczystego przebiegu i okoliczności tego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń w tej sprawie wynika, że pokrzywdzony mężczyzna nie miał uprawnień do pracy na tym stanowisku, jak również nie miał polecenia od właściciela tej firmy na tym stanowisku. Do wypadku doszło podczas pod nieobecność właściciela. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo – Śledcza KMP w Jeleniej Górze w kierunku artykułu 220 §1 kk, tj. narażenie na niebezpieczeństwo.

<b>STOLIKI OŚWIATOWE</b>
W dniu 8 czerwca br w Sali Konferencyjnej KMP w Jeleniej Górze przy ul. Nowowiejskiej odbyło się robocze spotkanie dot. realizacji „stolików oświatowych, w których wzięli udział pedagodzy ze szkół z Jeleniej Góry i okolicznych miejscowości oraz kuratorzy. Zasadniczym celem tego spotkania było wypracowanie algorytmów postępowania w sytuacjach kryzysowych, omówienie charakteru, rozkładu i rejonizacji i działania stolików roboczych –podczas warsztatów szkoleniowych, a także wskazanie charakteru i sposobu pracy, omówienie trybu pracy „grup roboczych” (pedagog, kurator, dzielnicowy), wskazanie na sposób rozwiązywania bieżących problemów szkolnych.

<b>Jelenia Góra, skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego i Armii Krajowej</b>
Na skrzyżowaniu w/w ulic doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem osobowy marki Opel Omega 42-letni mieszkaniec Jeleniej Góry, w stanie nietrzeźwości (1,8 promila) , jadący z nadmierną prędkością uderzył w stojący przed przejściem dla pieszych samochód osobowy marki Daewoo Matiz, a następnie najechał na przechodzącą prawidłowo przez to przejście 20-letnią mieszkankę tego zdarzenia. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. W wyniku bezpośredniego i skutecznego pościgu sprawca został zatrzymany na ulicy Noskowskiego w Jeleniej Górze. Został osadzony w PDOZ KMP w Jeleniej Górze. Dziewczyna w ciężkim stanie z poważnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jeleniej Górze.

<b>Jelenia Góra</b>
Funkcjonariusze Grupy samochodowej SK KMP w Jeleniej Górze w wyniku realizacji sprawy operacyjnej odnaleźli będący w trakcie rozbiórki samochód osobowy marki Fiat Scudo o wartości 20.000 zł, który został ukradziony w dniu 26.05.2005. Ustalono pasera, którym jest Marcin M. lat 22 mieszkaniec Jeleniej Góry. Trwają czynności zmierzające do jego zatrzymania. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KP I w Jeleniej Górze.

<b>Jelenia Góra ul. Podgórna</b>
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę lat 59, który jechał w stanie nietrzeźwości.

<b>Jelenia Góra, ul. Skarżyskiego</b>
Policjanci zatrzymali do kontroli 42 letniego rowerzystę, który jechał w stanie nietrzeźwości (1,4 promila).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
676
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group