Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7127
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Kronika Policyjna: Jelenia Góra

Sobota, 27 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 15:11
Autor: kmp

<b>Kradł na terenie Karpacza</b>
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Karpaczu w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 15-letniego chłopca mieszkańca tej miejscowości.
Jak ustalili policjanci 15-latek w okresie wakacji dokonał kilkudziesięciu kradzieży i kradzieży z włamaniem do różnych obiektów w Karpaczu. Włamywał się do pensjonatów i hoteli, a także do samochodów. Łupem jego padały telefony komórkowe, portfele i inne rzeczy przedstawiające jakąś wartość materialną.
Nieletniego po wykonaniu czynności przekazano rodzicom. Wcześniej 15-latek za popełnione czyny karalne już odpowiadał przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Tym razem również odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Karpaczu.

<b>Kolejna kradzież prądu</b>
W dniu 24 sierpnia br funkcjonariusze Sekcji do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przy współpracy z policjantami z Komisariatu II Policji zatrzymali 32-letniego jeleniogórzanina, który nielegalnie pobierał energię elektryczną do swojego mieszkania. W działaniach brali udział również pracownicy koncernu Energia Pro.
Pokrzywdzony podmiot szacuje poniesione straty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie są one mniejsze niż 2500 zł. Sprawca po wykonaniu czynności został zwolniony. Za kradzież prądu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat II Policji w Jeleniej Górze.

<b>Ukradł czajnik z altanki</b>
W dniu 24 sierpnia br funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze na podstawie pracy operacyjnej zatrzymali 14-letniego chłopca mieszkańca Jeleniej Góry.
14-latek włamał się do jednej z altanek przy ul. Działkowicza w Jeleniej Górze, a następnie ukradł z niej czajnik bezprzewodowy, artykuły spożywcze oraz budzik elektroniczny. Właściciel oszacował poniesione straty na kwotę 150 zł.
W trakcie dalszych czynności nieletni przyznał się do innych kilkudziesięciu kradzieży z włamaniem do altanek na terenie Jeleniej Góry. Trwają czynności zmierzające do ustalenia osób pokrzywdzonych. Nieletniego po wykonaniu czynności przekazano rodzicom.
Za popełnione czyny odpowie 14-latek przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Jeleniej Górze.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

<b>Rowerzysta uderzył w VW Golfa</b>
W dniu 24 sierpnia br o godzinie 10.20 na skrzyżowaniu ulic Ogińskiego i Karłowicza w Jeleniej Górze doszło do wypadku drogowego.
78-letni rowerzysta mieszkaniec Jeleniej Góry jadąc w kierunku ulicy Ogińskiego nagle zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem marki VW Golf kierowanym przez 55-letniego jeleniogórzanina.
Rowerzystę przewieziono do szpitala. W wyniku tego zdarzenia doznał złamania obojczyka oraz łopatki. Kierowca i rowerzysta byli trzeźwi.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group