Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2570
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Kronika Policyjna: Jelenia Góra

Piątek, 1 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 16:44
Autor: kmp

<b>Akcja pod kątem sprzedaży alkoholu nieletnim</b>
W dniu 24 czerwca br funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze prowadzili wzmożone działania prewencyjne dotyczące sprzedaży alkoholu osobom nieletnim w Jeleniej Górze.
W akcji tej wziął udział również funkcjonariusz Straży Miejskiej, jak również do dyspozycji nieletnich był psycholog policyjny.
W wyniku prowadzonych czynności policjanci wylegitymowali 27 osób, w tym 5 –ciu nieletnich, pouczyli łącznie 15 osób, nałożyli 9 mandatów na łączną kwotę 800 zł, w tym 4 mandaty za 400 zł dla sprawców spożywających alkohol w miejscach niedozwolonych.
Ponadto policjanci w jednym ze sklepów w Jeleniej Górze przy ul. Szkolnej zatrzymali sprzedawczynię 47-letnią mieszkankę Jeleniej Góry, która 17-letniemu chłopcu bez sprawdzenia dokumentu tożsamości sprzedała alkohol w postaci 6 butelek piwa. Kobiecie za to przestępstwo grozi odpowiedzialność karna z Ustawy o przeciwdziałaniu alkoholizmowi postaci kary grzywny.
Policjanci zapowiadają kolejne i cykliczne akcje pod kątem dostępu do alkoholu przez nieletnich

<b>Okradał turystów</b>
W dniu 25 czerwca br funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili i zatrzymali Piotra P. lat 22 mieszkańca powiatu jeleniogórskiego, który w dniu 18 bm włamał się do dwóch samochodów zaparkowanych na parkingu leśnym w Janowicach Wielkich przez turystów. Pierwszym z pojazdów, do którego włamał się sprawca poprzez wybicie szyby w bocznych drzwiach był Fiat Multipla. Łupem mężczyzny padło radio ze zmieniarką do płyt CD, 9 płyt oraz wiatrówka przeciwdeszczowa. Pokrzywdzony mieszkaniec powiatu legnickiego poniesione straty oszacował na kwotę 1300 zł. Następnie mężczyzna włamał się Fiata Cinquecento, skąd ukradł namiot turystyczny, 2 śpiwory oraz plecak. Właściciel poniesione straty wskutek kradzieży oszacował na kwotę 700 zł.
Ponadto w trakcie dalszych czynności Piotr P. przyznał się do jeszcze jednej kradzieży z włamaniem do samochodu marki Polonez w dniu 8 kwietnia br. Wówczas ukradł linę wspinaczkową i dwa śpiwory, a straty powstałe w wyniku przestępstwa wynoszą nie mniej niż 220 zł.
Wobec Piotra P. na wniosek Policji Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze za kradzieże z włamaniem zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyzna ma obowiązek zgłaszać się dwa razy w tygodniu w Komisariacie I Policji w Jeleniej Górze. Za te przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

<b>Uciekł z miejsca wypadku</b>
W dniu 29 czerwca br o godzinie 0.25 na ulicy Jeleniogórskiej w Kostrzycy doszło do wypadku drogowego. 20-letni mieszkaniec Bukowca kierując samochodem marki Ford Fiesta nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem marki VW Passat .
W wyniku tego zdarzenia pasażerka VW Pasata doznała obrażeń w postaci urazu głowy oraz żeber. Kobieta pozostała w szpitalu. Sprawca tego wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Obecnie trwają czynności zmierzające do jego zatrzymania. Mężczyźnie za spowodowanie wypadku oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara pozbawienia wolności do 4,5 roku pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo – Śledcza Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

<b>Fałszywe dokumenty rejestracyjne</b>
Funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w dniu 30 czerwca br na podstawie informacji operacyjnych w jednym z garaży przy ul. Wolności w Jeleniej Górze należącym do 50-letniego mężczyzny zabezpieczyli samochód osobowy marki Skoda Oktawia rok produkcji 2003 o wartości 40 tys. zł.
Policjanci w toku prowadzonych czynności ustalili, że samochód ten został zarejestrowany w Polsce na podstawie sfałszowanych dokumentów w postaci dowodu rejestracyjnego niemieckiego, dokumentu stwierdzającego wyrejestrowanie pojazdu z terenu Niemiec oraz umowa zakupu. Istnieje uzasadniona podejrzenie, że samochód ten został skradziony na terenie naszego kraju. Trwają czynności zmierzające do ustalenia pierwotnych numerów identyfikacyjnych oraz źródła pochodzenia sfałszowanych dokumentów.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo – Śledcza KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group