Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 5226
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Kronika Policyjna: Jelenia Góra

Sobota, 25 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 16:58
Autor: kmp

<b>Kradli energię elektryczną</b>
W dniu 21 czerwca br funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze na bazie informacji operacyjnych zatrzymali 43-letnią kobietę i 21 letniego mężczyznę, oboje mieszkańcy Jeleniej Góry, którzy w swoich mieszkaniach nielegalnie pobierali energię elektryczną. Przestępstwa tego dokonali poprzez manipulację urządzenia pomiarowego polegającą na blokowaniu tarczy wirnika licznika. Mężczyzna swoim działaniem spowodował straty w wysokości około 2400 zł, a kobieta blisko 5000 zł na szkodę firmy Energia Pro. Pokrzywdzony podmiot straty oszacował na podstawie opłaty ryczałtowej według taryfy dla energii elektrycznej. Sprawcy po wykonaniu czynności zostali zwolnieni do domu. Za kradzież energii grozi im kara pozbawienia do lat 5. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

<b>Chciał ukraść Poloneza</b>
W dniu 21 czerwca br funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze wspólnie z policjantami z Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali na ulicy Jana Pawła II w Jeleniej Górze na gorącym uczynku usiłowania kradzieży samochodu marki Polonez 16-letniego Łukasza Z. mieszkańca Jeleniej Góry. Nieletni sprawca został umieszczony w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze do dalszych czynności prawnych i wytrzeźwienia, gdyż w chwili zatrzymania Łukasz Z. znajdował się w stanie nietrzeźwości. Urządzenie do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało wynik 1,76 promila. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że nieletni sprawca chciał ukraść jeszcze 4 inne samochody marki Fiat. Dodatkowo Łukasz Z. wcześniej odpowiadał już za czyny karalne przeciwko mieniu przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze, a Łukasz Z. za popełnione czyny odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

<b>Zatrzymany przez świadków</b>
W dniu 21 czerwca br w Mysłakowicach został zatrzymany 21-letni mieszkaniec Warszawy narodowości romskiej. Mężczyzna pod pozorem szukania pracy w jednym z gospodarstw agroturystycznych, wykorzystując chwilową nieuwagę 59-letniej właścicielki ukradł jej telefon komórkowy o wartości 400 zł. Chwilę później kobieta zauważyła brak telefonu i zaczęła krzyczeć. Mężczyznę zatrzymali pracownicy tego gospodarstwa, a następnie przekazali Policji. Sprawca został umieszczony w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze do dalszych czynności, a telefon zwrócono właścicielce. 21-latkowi za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kowarach.

<b>Rozbój na 14-latku</b>
W dniu 22 czerwca br funkcjonariusze Referatu Kryminalnego z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 18-letniego Macieja R. mieszkańca Jeleniej Góry. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju w dniu 23 maja br na ulicy Wojewódzkiej w Jeleniej Górze, gdzie pokrzywdzonym jest 14-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Sprawca pobił nieletniego, po czym ukradł mu telefon komórkowy o wartości 500 zł. Policjanci w wyniku podjętych czynności odzyskali skradzioną komórkę, którą zwrócono właścicielowi. Maciej R. został umieszczony w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze do dalszych czynności, a za to przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat II Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
603
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group